صالحی امیری: به گذشته برگردیم، برای عارف حکم نمی زنم، دفاعی از بلاتکلیفی والیبال ندارم

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: اشکالات به وضعیت فعلی والیبال وارد است و من دفاعی از بلاتکلیفی این رشته ندارم و بهترین کار این است که سکوت کنم.

صالحی امیری: به گذشته برگردیم، برای عارف حکم نمی زنم، دفاعی از بلاتکلیفی والیبال ندارم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه گفت: از بیش از 170 نفر در کمیسیون های 18 گانه کمیته ملی المپیک به عنوان یک اتاق فکر بهره می بریم. ورزش احتیاج به یک اتاق فکر دارد که ما در ایران از آن بی بهره هستیم. ایجاد اتاق فکر بنای جدیدی است که بنای ورزش ایران از مجرای آن به نتیجه می رسد . بنا دارم تمام تصمیمات خود را از اتاق فکر انجام دهیم.

رئیس کمیته ملی المپیک یادآور شد: 50 درصد آموزشگاه در مورد تیم ها و 50 درصد بقیه در بحث کارهای نرم افزاری است که طرح ها و ایده های خوبی است و آموزشگاه در جهت حرکت به صندلی واقعی خود است.

وی در مورد اعزام بسکتبال سه نفره به مسابقات دنیای ساحلی گفت: در ستاد عالی دو نگاه اعزام و عدم اعزام بود. ما نمی دانستیم قطر با اصول اخلاقی مسابقات را برگزار می نماید اگر می دانستیم اینگونه است قطعا این تیم را اعزام می کردیم.

صالحی امیری در مورد حضور افرادی از کمیته در قطر گفت: من و سجادی برای نشست انوک در قطر شرکت کردیم. قراخانلو به عنوان سفیر فرهنگی از انوک دعوت شده بود. رئیس و دبیر کل و دو مهمان ویژه نیز می توانستیم همراه داشته باشیم. من و سجادی و اسلامیان در جلسات انوک شرکت کردیم. ما تصمیم گرفتیم در هر سفر رئیس و یک نفر از هیئت اجرایی و یک رسانه او را همراهی کند.

وی گفت: ما در تلاشیم آموزشگاه به اقتدار خود در منطقه و دنیا برشود. حدود 7 میلیارد تومان در آموزشگاه هزینه کردیم که سال جاری و سال آینده بیشتر خواهد شد. 90 درصد بودجه همه فدراسیون ها پرداخت شده است. برای 10 درصد باقیمانده هم مسئله ای نداریم. یاری مستقیم ما سال جاری 27 میلیارد تومان خواهد بود. 10 تا 15 میلیارد هم یاری غیر مستقیم مانند هزینه ساحلی، المپیک زمستانی و هزینه های ارزی داریم. 5 میلیارد هم به فدراسیون های المپیکی مشروط به ارائه برنامه به سجادی و تصویب ستاد و تصویب در هیئت اجرایی پرداخت می کنیم .

نرم پرداخت در6 تا 7 ماه اول سال در کشور 35 درصد است اما ما 90 درصد بودجه فدراسیون ها را داده ایم .کمیته ملی المپیک چالش و بحرانی به نام بودجه ندارد. کشتی، بسکتبال والیبال، کاراته یاری فوق العاده دریافت خواهند کرد. بقیه فدراسیون نیز کم کم به این لیست اضافه می شوند.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد مشکل دوشغله بودن قراخانلو گفت: با رئیس دانشگاه تربیت مدرس صحبت کردم، نمی توان برنامه های قراخانلو را نیمه کاره گذاشت. برنامه های او باید به نتیجه برسد و من به برنامه های او اعتقاد دارم. وی تلفنی موافقت کرد و کتبا هم عنوان شده است. استدلال حقوقی ما این است که وی می تواند ماموریتی در آموزشگاه باشد. ما نمی توانیم در میانه کار را رها کنیم . قراخانلو سرمایه ملی ورزش کشور است. آموزشگاه در جهت یک جهش است و کاشته های آن در آینده برداشت می شود .

وی در پاسخ به خبرنگاران در مورد کرسی های کسب شده در تیراندازی و عدم دست یابی پست نایب رئیسی دادگر در آسیا اضافه کرد: درخصوص کسب کرسی در تیراندازی با 40 تا 50 کشور مکاتبه کردیم که دادگر رای بگیرد و در تلاشیم تا کرسی برای او احیا شود. متاسفانه نگاه کوتاه وجود دارد که این مانند سرطانی برای ورزش است، وررش یک جهت بلند به سمت قله است. اگر کسی فکر کند خودش می تواند این جهت را برود به نتیجه برسد.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به خبرنگاران گفت: فوتبال در لیست بودجه و یاری ما نیست ولی تیم فوتبال امید هست. در هیئت اجرایی تصویب شده که معادل سال قبل یاری شود. ایام نوروز 200 میلیون تومان یاری کردیم الان هم یاری خواهیم کرد که رقم آن قطعی نشده است. با تاج و سلطانی فر جلسه داشتیم، تصمیم گرفتیم هر سه حمایت همه جانبه از یتم امید داشته باشیم تا طلسم شکنی کند و این تیم را در المپیک ببینیم. بنای همه ما بر حمایت است اما این که چه میزان پیروز می شویم باید از کارشناسان پرسید. باید از تاج و استیلی در مورد پیروزیت پرسید ولی تعهد حمایت اقتصادی و معنوی از تیم را می دهیم.

وی در مورد معرفی دبیرکل کمیته گفت: در یک ماه آینده دبیرکل معرفی می شود و به نتیجه رسیدیم. ما 9 کاندیدا را مطالعه کردیم و با مشورت با هیئت اجرایی و افراد صاحب نظر به جمع بندی رسیدیم و حداکثر یک ماه آینده معرفی خواهیم کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید نمود: از مجموع 82 هزار دلار یاری بین المللی که کمیته ملی المپیک دریافت نموده، 20 هزار دلار از شورای المپیک بوده و مابقی هم توسط کمیته بین المللی المپیک واریز شده است.

صالحی امیری در مورد شرایط والیبال گفت: اشکالات به وضعیت فعلی والیبال وارد است. والیبال پدیده نوظهوری در ورزش است که می تواند رقیب فوتبال در جامعه باشد. بهترین کار این است که سکوت کنم. در آینده نزدیک والیبال از بلاتکلیفی خارج می شود و من دفاعی ندارم.

وی در مورد جلوگیری از افراد با نفوذ و کارمندان وزارت ورزش در فدراسیون ها گفت: مدیریت ورزش باید از مرز بندی شغل و غیر شغل بودن خارج شود. نفرات دوم در هر فدراسیون یعنی دبیر باید حتما تکنیکال و فنی باشند و چهره اول اگر فردی ملی باشد که بتواند منابع ملی را بیاورد، بهترین حالت است و جهش خواهیم داشت. باید کسانی راس فدراسیون باشند که قدرت جذب منابع و امکانات را داشته باشد. غیر از این باشد ما لطمه خواهیم خورد. باید بستر حضور مدیران ملی فراهم شود. بخشی از این در اساسنامه فدراسیون ها حل خواهد شد و بخش دیگر به سیاست گذاری ما و وزارت ورزش بر می شود که دنبال چهره های تاثیرگذار باشیم. این یک سیاست دو جانبه است. این احتیاجمند اراده وزارت ورزش و اساسنامه فدراسیون ها است.

صالحی امیری در مورد استعفای عارف از کمیسیون صلح و ورزش گفت: اینکه کسی بگوید سیاسی نیستم خلاف واقع است اما من در این صندلیی که هستم سیاسی عمل نمی کنم. دستگاه را نمی توان با سیاست اداره کرد. افراد پیشنهاد و در هیئت اجرایی بحث می شود. عارف با جمعی از اصحاب هنر و سینما به من مراجعه کرد و کسی هم او را معرفی نکرد. او گفت پروژه ای را شروع نموده در رابطه با صلح و زنان که تصویری از زنان ورزشکار ایرانی را نشان دهد. او گفت می تواند این موضوع را در قالب کمیته ملی المپیک سامان دهد تا در IOC دنیای شود. من پذیرفتم چون ایده خوبی بود. اعضای هیئت اجرایی هم آن را پذیرفتند. من در اصول مدیریتی که دارم با فشار رسانه ای او را کنار نگذاشتم ولی با فشارهای رسانه ای خودش استعفا کرد و کمیسیون عملا تعطیل شد. ما کتبا با استعفا موافقت کردیم ولی رسانه ای نکردیم. اگر آن موقع اعلام می شد برداشت دیگری می شد. اگر به مهر سال گذشته بر می گشتم برای او حکم نمی زدم. تصمیم گرفتیم محسن رضوانی رئیس کمیسیون شود.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7071

به "صالحی امیری: به گذشته برگردیم، برای عارف حکم نمی زنم، دفاعی از بلاتکلیفی والیبال ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: به گذشته برگردیم، برای عارف حکم نمی زنم، دفاعی از بلاتکلیفی والیبال ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید