صالحی امیری: بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم، در 4 سال گذشته از حاشیه دوری کردیم

به گزارش کنفرانس هکا، رییس کمیته ملی المپیک گفت: ما در چهار سال گذشته کوشش کردیم که از حاشیه دوری کنیم چون اگر همدلی نباشد، انشقاق ایجاد می گردد.

صالحی امیری: بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم، در 4 سال گذشته از حاشیه دوری کردیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، رضا صالحی امیری در ابتدای مجمع عمومی کمیته ملی المپیک بیان نمود: وظیفه دارم از همه عزیزان که انسان های با فضلیتی هستید قدر دانی کنم. از همه کسانی که برای توسعه ورزش کوشش می نمایند، قدردانی می کنم. از روسای فدراسیون هایی که هستند و آنهایی که امکان حضور نداشتند هم تشکر می کنم.

او ادامه داد: اصول موفقیت مدیران و سازمان ها با برنامه ریزی استراتژیک امکان پذیر است. مهمترین چالش را انشقاق دانستیم و باور داشته و داریم که باید بیشترین انعطاف را مقابل هم داشته باشیم و انتظار انسجام و هم افزایی داشته باشیم. روز اول در همین سالن عنوان کردم که راه تداوم ورزش پذیرش عدم انشقاق در ورزش است. در چهار سال گذشته بدون انحراف حرکت کردیم و بدون حاشیه در متن حرکت کردیم. از تمامی حاشیه ها بدون چون و چرا پرهیز کردیم چون اگر وفاق و همدلی نباشد، انشقاق ایجاد می گردد.

صالحی امیری بعلاوه گفت: ما در چهار سال گذشته استراژی تغییر را به جای ثبات ایجاد کردیم. آینده نگری را سرلوحه خود قرار دادیم. ما بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم. انحصاری کردن ورزش در جامعه را انجام دادیم. در گام دیگر همه امکانات و ظرفیت ها را به کار بستیم تا موزه ملی ورزش را ایجاد کنیم و تاریخ ورزش را به آیندگان نشان دهیم و تاریخ شفاهی ورزش را رونمایی کردیم.

او بعلاوه گفت: دیپلماسی ورزش را برای کاهش تهدیدها و افزایش فرصت ها راه انداختیم و بیش از 150 ملاقات داشتیم.

صالحی امیری در خصوص افزایش بودجه کمیته ملی المپیک گفت: منابع اقتصادی را افزایش دادیم . در سال 96 با بودجه 44 میلیاردی کار را آغاز کردیم اما الان بودجه را به مرز 200 میلیارد رسانده ایم اما هنوز برای اینکه بودجه را به 500 میلیارد برسانیم راه درازی داریم. شفاف سازی و قانون مداری را سرلوحه کار قرار دادیم و همه چیز را شفاف در سایت کمیته ملی المپیک منتشر کردیم تا همه از گردش اقتصادی کمیته ملی المپیک اطلاع داشته باشند. با افزایش خدمات به فدراسیون ها، امکانات آموزشگاه ملی المپیک بازسازی شد و خدمات رایگان به فدراسیون ها دادیم .

او اضافه کرد: یکی دیگر از اقدامات ما فعال کردن کمیسیون ها بود.

صالحی امیری در خصوص دیگر اقدامات صورت گرفته در کمیته ملی المپیک گفت: همگرایی و ارتباط با رسانه ها را به عنوان یک اولویت برای خود تعریف کردیم و رکن چهارم قرار دادیم. در تمامی رویدادها حصور فعال داشتند. بعلاوه پیشکسوتان را ریشه تنومند قهرمانی می شناسیم. ساخت رونمایی از تندیس ها، یاری اقتصادی به آنها را در دستور کار قرار دادیم.

من تاکید کردم کمترین نقش را در انجام این فعالیت ها داشتم. البته نقص هایی در کار بود که مسئولیت آن را برعهده می گیرم.

او در سرانجام گفت: من در این دوره چهار ساله کوشش کردم از جهت دیانت و صداقت خارج نشوم اما قطعا لغزش هایی داشتم. کوشش کردم در همه مسائل عدالت را رعایت کنم. کوشش کردم منافع و مصالح ملی و حق فدراسیون ها را در تصمیم گیری ها مد نظر قرار دهم. هیچ کدام از همکاران خودم را براساس گرایش های سیاسی انتخاب نکردم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13590

به "صالحی امیری: بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم، در 4 سال گذشته از حاشیه دوری کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: بیش از مدال به اخلاق احتیاج داریم، در 4 سال گذشته از حاشیه دوری کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید