بلیت موزه لوور گران شد

به گزارش کنفرانس هکا، موزه لوور در آستانه برگزاری بازی های المپیک در فرانسه، میزبان نمایشگاهی با موضوع تاریخچه بازی های المپیک خواهد بود.

بلیت موزه لوور گران شد

به گزارش خبرنگاران، موزه لوور در پاریس از 24 آوریل میزبان المپیسم: ابداع امروزی، میراث باستانی، نمایشگاهی درباره تاریخچه بازی های المپیک و تفاوت های آن از دوران باستان تا به امروز خواهد بود.

این نمایشگاه در حالی ترتیب داده شده است که پاریس برای سومین بار آماده میزبانی از بازی های المپیک می گردد. این شهر آخرین بار حدود یک قرن قبل و در سال 1924 میلادی میزبان این بازی ها بود.

نمایشگاه پیش روی لوور به تاریخچه و زمینه سیاسی می پردازد که نخستین بازی های المپیک امروزی را در سال 1896 میلادی به وجود آورد و نشان می دهد که چگونه برگزارنمایندگان آن در پی بازسازی مسابقات بازی های یونان باستان بودند. از جمله افرادی که به آن ها پرداخته می گردد، به پیر دو کوبرتن، پدر بازی های المپیک مدرن و دمتریوس ویکلاس نخستین رئیس کمیته بین المللی المپیک می توان اشاره نمود.

افزایش قیمت بلیت موزه لوور قبل از المپیک

بلیت موزه لوور پاریس در آخرین افزایش قیمت قبل از میزبانی بازی های المپیک تقریباً 30 درصد افزایش یافته و به 22 یورو رسیده است. جهش از 17 یورو اولین تغییر قیمت در هفت سال گذشته در پربازدیدترین موزه دنیا است که سال گذشته پذیرای حدود 8.9 میلیون نفر بود.

این افزایش قیمت باعث شده تا صف های طولانی در صبح دوشنبه برای تماشای گنجینه های موزه که معروف به مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی است، تشکیل گردد.

موزه لوور خاطرنشان کرد که این افزایش برای پوشش هزینه های فزاینده انرژی لازم است. صورتحساب آن ها بین سال های 2021 تا 2022 حدود 88 درصد افزایش یافته و موزه میخواهد ساعات کار خود را افزایش دهد.

40 درصد از بازدیدنمایندگان از جمله افراد زیر 25 سال، افراد کم عایدی و بیکار، افراد معلول، معلمان و روزنامه نگاران می توانند از بلیت رایگان استفاده نمایند. قیمت های دیگر نیز در مرکز فرانسه برای بازی های المپیک در حال افزایش است، از جمله بلیت مترو که در طول بازی های المپیک تقریباً دو برابر خواهد شد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 اسفند 1402 بروزرسانی: 16 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15751

به "بلیت موزه لوور گران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت موزه لوور گران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید