شرکت در فوق برنامه های مدارس هیئت امنایی، اجباری نیست

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش درباره کم توجهی به قانون در بعضی مدارس هیئت امنایی بویژه در زمینه دریافت خارج از مصوبه هزینه خدمات فوق برنامه در ایام ثبت نام اظهار کرد: هزینه خدمات فوق برنامه در آغاز فصل ثبت نام به صورت رسمی ابلاغ می گردد. مدارس موظف هستند مصوبه شورای آموزش وپرورش درباره هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند.

شرکت در فوق برنامه های مدارس هیئت امنایی، اجباری نیست

رسول پاپایی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه مدارس هیئت امنایی عمدتاً از مزیت آموزشی بهتری نسبت به سایر مدارس برخوردار هستند اما قانع نیستیم و نظارت جدی را بر این مدارس آغاز نموده ایم اظهار کرد: تا کنون در 27 استان مدارس به صورت کامل و 100 درصد بازدید شده اند و مابقی هم در حال اجرا است.

وی اضافه نمود: نظارت ها به خوبی آغاز شده و در تهران به صورت ویژه از ابتدای سال تیم های بازرسی از سوی ستاد هر هفته به منظور آنالیز و سنجش سطح کیفی آموزش و فوق برنامه ها به مناطق 19 گانه تهران اعزام می شوند و طبق آخرین آمارها بیش از 190 مدرسه از 300 مدرسه هیئت امنایی در تهران را مورد بازرسی قرار داده اند البته علاوه بر تیم های نظارتی ستاد، بازرسان خود استان نیز مشغول آنالیز و امر نظارت هستند.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هر جا اشکالات جدی مشاهده شده، برای اصلاح انعکاس داده و مجدد بازرسی برای آنالیز اعمال اصلاحات انجام می گردد اظهار کرد: طرح دیگری تحت عنوان طرح همتا نیز وجود دارد که در 29 استان به طور کامل اجرا شده است و بر اساس آن کارشناسان یک استان به استان دیگر می روند و از مدارس هیئت امنایی بازدید می نمایند.

پاپایی ادامه داد: هدف از این طرح استفاده از تجربیات کاری و خلاقیت در مدارس دیگر است. به این ترتیب کارشناسان تجارب استان دیگر را به استان خود منتقل می نمایند که فرصت ارزشمندی برای ارتقای مدارس هیئت امنایی است.

وی در ادامه درباره تخلف بعضی از مدارس هیئت امنایی بویژه در زمینه دریافت هزینه های خارج از مصوبه خدمات فوق برنامه در ایام ثبت نام اظهار کرد: هزینه خدمات فوق برنامه با تصویب شورای آموزش و پرورش در آغاز فصل ثبت نام به صورت رسمی ابلاغ می گردد. مدارس موظف هستند مصوبه شورا آموزش وپرورش را در مورد هزینه فوق برنامه را در معرض دید عموم قرار دهند. همچنین اولیا باید در نظر داشته باشند که شرکت در فوق برنامه ها اجباری نیست و اختیاری است اما برنامه ریزی مدارس به گونه ای است که خانواده ها خودشان تمایل دارند فرزندشان حتماً در برنامه ها شرکت کند.

مدیرکل امور شوراها و مناطق آزاد تجاری وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: اگر مدرسه ای تخلف نموده باشند، خانواده ها می توانند به حوزه های نظارتی ادارات آموزش و پرورش مناطق اطلاع دهند. سال گذشته لغو مجوز هیئت امنایی نداشتیم و تنها به چندین مدرسه تذکر داده شد.

پاپایی همچنین با تاکید بر اینکه مدارس هیئت امنایی آزمون ورودی ندارند؛ درباره مدارس نمونه دولتی دوره متوسطه اول که مقرر شد طبق مصوبه شورای عالی، به هیئت امنایی تبدیل شوند گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی، مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم نداریم و مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم با رعایت ضوابط حاکم بر مدارس هیات امنایی می توانند به شیوه مدیریت هیات امنایی ادامه فعالیت دهند.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4225

به "شرکت در فوق برنامه های مدارس هیئت امنایی، اجباری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت در فوق برنامه های مدارس هیئت امنایی، اجباری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید