شبکه بازاریابی الکترونیکی صنایع دستی اردبیل ایجاد گردد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، کریم حاجی زاده بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از هنرمندان اردبیلی نامزد نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی اضافه نمود: مالی کردن صنایع دستی مبحثس است که باید به طور جدی و به عنوان یک اصل در نظر گرفته گردد.

شبکه بازاریابی الکترونیکی صنایع دستی اردبیل ایجاد گردد

وی با اشاره به اهمیت و استفاده از جهانی دیجیتال برای معرفی و فروش آثار فاخر و جهانی هنرمندان تاکید نمود که امروزه فضای مجازی فرصتی را ایجاد نموده که هنرمندان می توانند فراوریات خود را معرفی و برای سفارش دریافت از تمام نقاط جهان به نمایش بگذارند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان یادآور شد: در این راستا باید با ایجاد شبکه بازاریابی الکترونیکی مهارت و کالاهای فراوریی هنرمندان به بازار مصرف معرفی و سفارش اخذ گردد و تحقق این امر نیز مستلزم همکاری و کوشش دو جانبه این سازمان و هنرمندان صنایع دستی است.

وی بازاریابی الکترونیکی و رونق صنعت گردشگری استان را عامل مهم در توسعه مالی آثار صنایع دستی هنرمندان برشمرد و بیان داشت: در صورتی که این دو حوزه فعال گردد، هنرمندان صنایع دستی حتی بدون حمایت های دولتی نیز خواهند توانست به مالی شدن فراوریات دست یابند.

حاجی زاده با بیان اینکه باید در جهت تبدیل صنایع دستی به اقتصاد به منظور ارتقا ارزش اضافه نموده آن کوشش و بازنگری صورت گیرد، ادامه داد: از هنرمندان صنایع دستی انتظار داشتن مهارت های بازرگانی و بازاریابی نمی رود به همین جهت، رسانه نقش حلقه اتصال آثار هنرمندان به بازار مصرف را ایفاء می نماید که در این میان سازمان میراث فرهنگی مأموریت و مسئولیت رسانه ای کردن آثار هنرمندان صنایع دستی را برعهده دارد.

معاون صنایع دستی استان نیز در این مراسم با اشاره به تجلیل 34 هنرمند و صنعتگر اردبیلی نامزد نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی متذکر شد: آثار مرغوبی که دارای ویژگی های خاصی در فراوری و مواد اولیه با رعایت تمام اصول خاص فراوری صنایع دستی هستند پس از انتخاب از سوی داوران منطقه ای، نشان ملی مرغوبیت دریافت خواهند کرد.

علیرضا دباغ عبداللهی با بیان اینکه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر دو سال یک بار در سطح کشور برگزار می گردد، اضافه نمود: سال جاری از میان 96 اثر ارسالی به داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شمالغرب کشور، 75 اثر از این استان بوده که در نهایت آثار 34 هنرمند این استان حائز شرایط حضور در داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8857

به "شبکه بازاریابی الکترونیکی صنایع دستی اردبیل ایجاد گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه بازاریابی الکترونیکی صنایع دستی اردبیل ایجاد گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید