سفر به روستای آلاشت از جاذبه های دیدنی مازندران

به گزارش کنفرانس هکا، آلاشت پیوسته مرطوب است، اما جنگل هایش آنقدر انبوه نیست که مانع دیدن کوه های سربه فلک کشیده اش گردد.

سفر به روستای آلاشت از جاذبه های دیدنی مازندران

در هر گوشه از سرزمین ما ایران، طبیعت رنگی پاشیده که هر چه بیش تر پیش بروی تمام نمیگردد و در آخر جاذبه ای می ماند که از نظر ما به دور مانده است.

یکی از زیباترین مقاصد تفریحی که میتوانید بعنوان مقصدی برای گردشگری و استراحت انتخاب کنید، روستای آلاشت مازندران است. روستای آلاشت که دارای فاصله ای تنها 4 ساعته از تهران است، یکی از خوش آب و هواترین مناطقی است که ما می توانیم به شما در نزدیکی تهران معرفی کنیم.

این روستای بسیار خاص و خوش آب و هوا یکی از برترین مقاصد مردم در زمانی است که دیگر از آب و هوای گرم شهر خسته شده اید و دیگر می خواهید به جایی پناه ببرید که اندکی استراحت کنید و از هیاهوی شهر دور باشید.

موقعیت جغرافیایی روستای آلاشت

آلاشت در واقع نزدیک به سوادکوه و پل ورسک است و از نزدیک ترین نقاط شمالی ایران به شهر تهران است. از لحاظ جغرافیایی، آلاشت در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار گرفته است و از لحاظ جاذبه های توپوگرافیک و جغرافیایی بخاطر طبیعت همواره سبز و بسیار بکرش معرف شده است.

بافت تاریخی شهر

آلاشت برغم کوچکی، تاریخی تاثیرگذار دارد. این شهر خاستگاه دودمان پهلوی است و رضا پهلوی در این شهر به جهان آمد. خانه ای که رضاشاه در آن به جهان آمد و کودکی اش را در آن به سر برد، اکنون تبدیل به موزه شده و در دل بافت تاریخی شهر واقع شده است.

رصدخانه آلاشت

در آلاشت اسمان بی آلایش است و هر لحظه که سر را به طرف اسمان بگردانی، مهمان ستاره ها خواهی بود. در این بین خوش ذوقی ساکنان محل سبب شده، رصدخانه ای در بلندای کوه ساخته گردد تا نگاه ها را خیره به اسمان کند و دل ها را متوجه بزرگی هستی کند. رصدخانه در ورودی شهر واقع شده است و دسترسی به آن اسان است. هرچند این رصدخانه مهر آماتور بر پیشانی اش خورده ولی چیزی از ارزشش نمی کاهد و حتی برای استفاده عموم مناسب تر باشد.

مسجد امام حسین(ع)

از آثار مذهبی روستای آلاشت میتوان به مسجدی اشاره کرد که رضا شاه برای یادبود پدرش در بالامحله در شمال غربی آلاشت بنا کرد، این مسجد اینک به اسم مسجد امام حسین(ع) شهرت دارد.

نشانی روستای آلاشت:

استان مازندارن، بین سوادکوه و پل ورسک

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9526

به "سفر به روستای آلاشت از جاذبه های دیدنی مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به روستای آلاشت از جاذبه های دیدنی مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید