ستایش به فصل چهار هم می رسد؟

به گزارش کنفرانس هکا، سعید سلطانی کارگردان سریال ستایش درباره امکان ساخت فصل چهارم این سریال سخن گفت و اینکه نگارش فصل جدید به ایده و نظر سعید مطلبی نویسنده مجموعه بستگی دارد.

ستایش به فصل چهار هم می رسد؟

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سعید سلطانی کارگردان سریال ستایش و فریبا نادری بازیگر سریال امروز صبح اول آبان در برنامه سلام صبح بخیر در شبکه سه سیما حضور یافتند و درباره بخش های مختلف این سریال مصاحبه کردند.

سلطانی در ابتدا در پاسخ به اینکه فکر می نموده است که این سریال با این میزان از مخاطب و رضایت روبرو گردد، اعلام کرد: در وهله اول این را لطف خدا می دانم و در هر کاری که انجام می دهیم یک هدف داریم و آن هم این است که سریال دیده گردد. اگر نگویم این میزان مخاطب پیش بینی پذیر بود، چون به هر حال برای من هم باورش سخت است، ولی تا حدی هم این را حدس می زدیم که به دلیل روایت و قصه، کار مورد اقبال عمومی قرار می گیرد.

نادری نیز درباره بازخورد های این سریال اظهار کرد: من زمانی که فصل اول ستایش پخش می شد خودم هم بیننده اش بودم، ولی فکر نمی کردم با این شدت از بیننده روبرو گردد.

در ادامه سلطانی درباره آغاز پروژه که قرار بود ایرج قادری کارگردانی آن را برعهده داشته باشد، گفت: آغاز و سنگ بنای این سریال زنده یاد ایرج قادری بود که خیلی دوست داشت این کار را بسازد و حتی ورود سعید مطلبی هم به دلیل ورود قادری بود.

وی افزود: او حدود 200 دقیقه هم از کار را فراوری نموده بود، ولی به دلایلی نتوانست آن را ادامه دهد. آغاز کاری که از ابتدا در آن حضور نداشته اید و بخش قابل توجه عوامل چیده شده اند، سخت است، ولی من متن را خواندم، قصه نو و داستان به روزی داشت که به خیلی از حوزه هایی که در تلویزیون به آن ها وارد نشده بودیم ورود نموده بود.

آنقدر هول شدم که اصلا نپرسیدم متن و نقش چیست

نادری درباره حضور در سریال به عنوان نقش منفی گفت: روزی که با من تماس گرفتند آنقدر هول شدم که اصلا نپرسیدم متن و نقش چیست و فقط آدرس دفتر کارشان را پرسیدم.

وی درباره اینکه این نقش آفرینی چه جایگاهی در کارنامه اش دارد، یادآور شد: شاخص ترین کار من ستایش3 است وقتی اسم پری سیما می آید مردم می گویند اوه اوه و خوشحالم که این نقش درست صورت گرفته است.

سپس سلطانی درباره تقسیم بندی نقش های منفی و مثبت اعلام کرد: این نقش ها از ضروریات داستان است، اما مساله این است که انگیزه آدم ها در نقش های منفی و مثبت شرح داده می گردد اگرچه تایید و تکذیب نمی گردد، اما بیننده وضعیت آدم ها را می فهمد و به نوعی قضاوت می رسد.

وی درباره اینکه قطب منفی و مثبت مطلق در این سریال نداشته اند، گفت: کاراکتر پری سیما به نظرم کار بسیار سختی بود و نقش هایی که بار منفی داشت سختی بیشتری داشتند.

نادری نیز در این باره اظهار کرد: نقش منفی خیلی سخت تر است، چون معمولا فاصله زیادی با شخصیت واقعی خود بازیگر دارد و دانستنش از چند تکنیک بازیگری فراتر است و به یاری کارگردان و یا نویسندگی خوب احتیاج دارد.

وی درباره نقش خود و اینکه آن را خاکستری می داند یا سیاه، شرح داد: من به پری سیما حق نمی دهم اینقدر بد باشد. او حق دارد ناراحت باشد، اما حق ندارد روی تمام روابط و خانواده پا بگذارد و به این ترتیب من وجهه روشنی در او ندیدم.

مطلبی اولین نویسنده ای است که با خیال راحت با او کار می کنم

سلطانی در ادامه درباره سطح تعامل خود با سعید مطلبی نویسنده سریال مطرح کرد: مطلبی نویسنده و شاید خالق اصلی متن و روایت هاست. من و همه عوامل کار ارتباطی دائمی با او داریم. او آنقدر با علاقه مندی کار می نماید که من تعجب می کنم و گویی همواره با خودش مسابقه دارد. او اولین نویسنده ای است که با خیال راحت با او کار می کنم.

نادری نیز درباره تعامل با نویسنده گفت: در بیشتر سکانس هایی که حضور داشتم آقای مطلبی در صحنه بودند و بدون او، کار برایم سخت بود.

وی درباره اینکه چه ویژگی ای از پری سیما برای مطلبی مهم بوده است، اعلام کرد: با توجه به اینکه از ابتدای ستایش3 چهره پری سیما رو شده بود مطلبی دیگر نقاب پری سیما در ستایش 2 را از من نمی خواست و احتیاج می دانست که این نقاب از چهره پری سیما کاملا بیفتد.

سلطانی درباره اینکه تکه کلام ها و دیگر ویژگی های حشمت فردوس چگونه شکل گرفته است، اعلام کرد: قبل از حضور من بخشی از کار شکل گرفته بود و زمانی که کار ادامه می یابد و نوعی استحاله بین بازیگر و نقش رخ می دهد. داریوش ارجمند هم در بخش هایی این نزدیکی را پیدا نموده است و شاید اگر هر کسی جز ارجمند بود این نقش اینگونه شکل نمی گرفت. ارجمند یک دایی و دوستانی در میدان تره بار داشته است که خیلی از آن ها وام گرفته است و زمانیکه کار می کردیم خیلی ها هم می آمدند و به او بازخورد می دادند.

ترس از حضور در مقابل داریوش ارجمند

نادری در ادامه درباره تعامل نقش خود با حشمت فردوس اعلام کرد: اولین بار که روبروی ارجمند بازی داشتم سکانسی بود که تهدید هایی را با زبان نرم بیان می کردم، ولی از قبلش ترس داشتم و نگران این بودم که باید از موضع قدرت صحبت کنم و فکر می کردم در توانم نبود. این ترس از حشمت فردوس بود، چون آقای ارجمند به شدت مرد دوست داشتنی ای هستند و من را که دیدند فهمیدند من ترسیده ام.

در ادامه سلطانی درباره اینکه چرا بعضی از رسانه ها و منتقدان چندان موافق برای همراهی با سریال نیستند، اظهار کرد: به نظرم کم هوشی است که انتقادی را که اسباب بهتر شدن کار می گردد، نپذیرید.

وی ادامه داد: نمی خواهم به عنوان مدرک بگویم که چرا کار در نقاطی دچار انتقاد شده است، ولی منتقد وقتی درباره کار تلویزیونی حرف می زند باید این تفاوت در مقایسه مخاطب 85 میلیونی با مخاطب چند میلیونی سینما را در نظر بگیرد. ضمن اینکه به نظر همه منتقدان احترام می گذارم و حتما همه آن ها می پذیرم.

کارگردان ستایش درباره اینکه آیا این نکته را که سریال براساس مدل فیلمفارسی نوشته شده است، می پذیرد یا خیر شرح داد: من عبارت فیلمفارسی را نمی فهمم که احتمالا باید به سریال فارسی تبدیل گردد، ولی این معنا را نمی فهمم که با یک انگ اثری را که علی رغم همه اتفاقات دیده شده است، در نظر نگیرند. اثر اگر دیده نگردد کار خود را انجام نداده است.

وی درباره نظراتی که به شوخی یا جدی در فضای مجازی مطرح می گردد، اظهار کرد: من از شوخ طبعی مردم خنده ام می گیرد. آن ها درباره گریم ستایش نظر داده بودند و یا به روابطی که در داستان است، پرداخته بودند و هر شب که پخش می گردد انگار روابطی را کشف می نمایند.

نادری نیز درباره نظر مردم در فضای مجازی گفت: من آب می خورم مردم می گویند پول حشمت فردوس را خورده ام.

سلطانی در ادامه درباره فعالیت این روزهایش اعلام کرد: مجموعه تازه ای را برای شبکه دو سیما به نام بوم و بانو به نویسندگی شعله شریعتی آغاز نموده ایم که حدود دو ماه است جلوی دوربین رفته و امیدواریم سال بعد پخش گردد.

وی در سرانجام درباره فصل چهارم ستایش نیز یادآور شد: خیلی ها از من درباره فصل چهارم ستایش سوال می نمایند، ولی وقتی فصل دوم را تمام کردیم، می دانستیم این متن ادامه خواهد داشت، ولی خیلی به کشف و شهود آقای مطلبی ارتباط دارد. زمانی که متن فصل سوم به من رسید 25 قسمت حدودا نوشته شده بود و الان هم باید از مطلبی بپرسم البته داستان در این فصل سرانجام خوبی دارد و اگر فصل بعدی داشته باشد باید اتفاق جدیدتری رخ دهد.

20amar.ir: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6795

به "ستایش به فصل چهار هم می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستایش به فصل چهار هم می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید