سامانه ثبت درخواست الکترونیکی شهرسازی رونمایی می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، گلپایگانی با بیان اینکه سامانه ثبت درخواست الکترونیکی شهرسازی رونمایی می گردد، گفت:این اقدام هدیه بزرگی است که شهرداری به صاحبان اصلی شهر که همان مردمند، می دهد.

سامانه ثبت درخواست الکترونیکی شهرسازی رونمایی می گردد

به گزارش خبرنگار ، عبدالرضا گلپایگانی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در آیین رونمایی از سرویس های هوشمند شهرسازی ضمن تبریک هفته تهران گفت: امروز قرار است از چند خدمت مدیریت شهری به شهروندان در حوزه شهرسازی رونمایی گردد و از امروز شهرداری تهران به عنوان یکی از سازمان های نوآور وارد مرحله جدیدی از خدمت رسانی می گردد.

او اضافه کرد: بعد از گذر از دوره برون سپاری امروز شاهد هستیم ساختار شبکه ای در کارهای ما وارد شده و این بدین معنا است که می توان ظرفیت های محیط را به یکدیگر وصل کرد.

گلپایگانی تأکید کرد: مدل هایی مانند تاکسی های اینترنتی که در ایران رونق گرفته است مبتنی بر ساختار شبکه ای است و این همان نمونه ای است که ما را به سمت سیستم های باز سوق می دهد و باید بدانیم بین سیستم های باز و سیستم های بسته تفاوت هایی وجود دارد که می توان به یکی از آن ها اینگونه اشاره نمود که سیستم های باز بسیار متنوع است و آینده ای بهتر را شکل می دهد.

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ادامه داد: خدمتی که ما شروع کردیم اگر در 20 سال پیش مطرح می شد مقاومت هایی در برابر آن مشاهده می کردیم ولی امروزه این اقدام با شتابی فزاینده در حال اجرا شدن است و قرار است سامانه ثبت درخواست الکترونیکی شهرسازی رونمایی گردد که این هدیه بزرگی است که شهرداری به صاحبان اصلی شهر که همان مردم است می دهد.

او با اشاره به این نکته که اطلاعات به صورت برخط در این سامانه قابل مشاهده است، گفت: زمانی شهروندان برای طرح تفصیلی باید به شهرداری های مناطق مراجعه می کردند که همین مراجعه رانتی را ایجاد نموده بود که امروز خوشبختانه با هوشمندسازی خدمات شهرداری دیگر شاهد چنین رانت هایی نخواهیم بود.

گلپایگانی با تأکید بر این نکته که یکی از ویژگی های سیستم های شبکه سلامت کار است، تأکید کرد: ما با رونمایی از این سیستم به سمت آگاهی و سلامت می رویم زیرا تمام اقدام های حوزه شهرسازی می تواند به شکلی غیر حضوری انجام گردد و متقاضیان تنها با استفاده از یک سیستم در منزل می توانند درخواست های خود را در حوزه شهرسازی ثبت نمایند.

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران در تشریح بخش های سامانه هوشمند خدمات شهرسازی گفت: یکی از خدماتی که در این سامانه ارائه می گردد فعالیت تأیید نقشه است که در سه رکن دستور نقش، کنترل نقشه و گواهی عدم خلاف تقسیم بندی می گردد که این اقدام امروز بدون حضور افراد انجام پذیر است.

او ادامه داد: طبقه اضافه و تراکم اضافه با یاری بندهایی که در این سامانه پیش بینی شده است دیگر بر اساس طرح تفصیلی انجام می گردد و نکته مهم این سامانه موضوع کد کف گذر در کنار املاک است.

گلپایگانی ادامه داد: پیش تر ما شاهد بودیم که حد فاصل ساختمان یک ملک با پیاده رو و یا ملک همسایه قابل تشریح نبود و برابری نداشت که امروز با ایجاد امکان کد کف گذر دیگر شاهد اقدام های غیر معمول در حوزه ساختمان نیستیم.

انتهای پیغام /

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6357

به "سامانه ثبت درخواست الکترونیکی شهرسازی رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ثبت درخواست الکترونیکی شهرسازی رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید