ممنوعیت ورود حیوانات به هتل ها ، اقامت مسافران همراه با حیوانات خانگی ؛ مساله جدید هتل های کشور ، کشورهای دیگر چه راه حلی پیدا نموده اند؟

به گزارش کنفرانس هکا، اقامت در هتل ها و اقامتگاه های بومگردی برای کسانی که می واهند با حیوانات خانگیشان سفر نمایند در داخل و خارج ایران متفاوت است.گزارش زیر را در این مورد بخوانید.

ممنوعیت ورود حیوانات به هتل ها ، اقامت مسافران همراه با حیوانات خانگی ؛ مساله جدید هتل های کشور ، کشورهای دیگر چه راه حلی پیدا نموده اند؟

خبرنگاران: مسافرت با حیوانات خانگی، اتفاق رو به گسترشی در این روزها است به ویژه اینکه پانسیون حیوانات خانگی و سپردن آنها به مراکز نگه داری بسیار پرهزینه شده و ریسک بالایی هم دارد.

اما مسافرت کردن با حیوانات خانگی در ایران هم از نظر حمل و نقل حیوانات و هم در خصوص اقامت آنها چندان راحت نیست.

پیگیری خبرنگار خبرنگاران از مجموعه هتل های پارسیان، هتل اسپیناس پالاس، هتل داد یزد و هتل عیاسی اصفهان برای همراه بردن حیوان خانگی توسط مسافر در هتل در تمام موارد با این جواب روبه رو شد: به هیچ وجه امانپذیر نیست!

جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران کشور در خصوص همراه بردن حیوانات خانگی به هتل ها به خبرنگار خبرنگاران گفت: هیچ آئین نامه ای در این زمینه وجود ندارد اما ورود حیوانات به هتل ها ممنوع است چرا که ممکن است برای دیگر مهمان ها مزاحمت ایجاد گردد.

وی ادامه داد: بنابراین اگر مهمانی با حیوان خانگی خود به هتل مراجعه کند، از اوخواسته می گردد که حیوانش را به یکی از پانسیون های مراقبت از حیوانات که در همه شهرها وجود دارد بسپارد.

او در پاسخ به اینکه آیا پانسیون هایی تحت نظارت هتل ها وجود دارد و آیا هتل مسئولیت سلامت و دیگر مسائل حیوانات را در این پانسیون ها قبول می نماید؟ شرح داد: فعلا نظارتی بر پانسیون های نگه داری از حیوانات نیست اما در آینده هتل ها باید به این سمت حرکت نمایند.

حمزه زاده با تایید اینکه تمایل به مسافرت با حیوانات خانگی زیاد شده است به خبرنگاران گفت: به نظر می آید باید مطالعاتی را در این زمینه شروع کنیم تا راه حلی برای رعایت مصالح هر دو گروه میهمانان عادی و میهمانانی که حیوان خانگی دارند، پیدا کنیم.

به گزارش خبرنگاران، شرایط در اقامتگاه های بومگردی اما کمی متفاوت است برخی از این اقامتگاه ها با هماهنگی قبلی و به واسطه امکاناتی که دارند می توانند میزبان حیوانات خانگی هم باشند.

رامتین شهرت زین آباد مدیر اقامتگاه بومگردی نارتی تی در تفت در پاسخ به اینکه آیا آئین نامه ای برای اقامتگاه های بومگردی در زمینه پذیرش حیوانات خانگی وجود دارد یا خیر؟ به خبرنگاران گفت: هیچ آئین نامه ای در این مورد برای اقامتگاه های بومگردی وجود ندارد و اگر چه همچنان تعداد گردشگرانی که با حیوانات خانگیشان سفر می نمایند بسیار کمتر از گردشگران دیگر است اما تعداد گرشگرانی که می خواهند حیوان خانگیشان را با خود همراه داشته باشند به شدت رو به افزایش است.

او ادامه داد: به غیر از حساسیت مهمان ها بر مسائل بهداشتی، حدود 30 درصد از مهمان ها از نظر روانی اصلا حاضر به پذیرش این مساله که در اتاقی اقامت نمایند که در گذشته یک حیوان خانگی در آن بوده، نیستند.

مدیراقامتگاه نارتی تی اضافه کرد: ما برای حل این موضوع، فضای سرپوشیده و مناسب سازی شده ای را برای نگه داری حیوانات ایجاد نموده ایم که تنظیم گرما و سرمای هوا در آن امکانپذیر است، البته همچنان برخی گردشگران تمایل دارند حیوان خانگیشان پیش خودشان در اتاق باشد.

شهرت گفت: با ادامه روند رو به رشد تمایل به سفر با حیوانات خانگی، باید راهکاری برای این مساله پیدا کنیم احتمالا باید 2 اتاق از میان 6-8 اتاق را به میهمانانی که با حیوانات خانگی سفر می نمایند اختصاص دهیم. البته این مساله را هم باید در نظر بگیریم که مهمانان ما که از شیراز یا تهران می آیند هزینه ای که برای پانسیون حیوان خانگیشان می پردازند از هزینه اقامتشان در اقامتگاه بومگری بسیار بیشتر است.

هتل های دیگر کشورها چه می نمایند؟

به گزارش خبرنگاران، در هتل های هر نقطه از دنیا ضوابط متفاوتی برای همراه بردن و اقامت با حیوان خانگی وجود دارد. در امریکا هتل ها بر اساس قانون می توانند از پذیرش حیوانات خودداری نمایند اما بسیاری از هتل ها در امریکا و سراسر دنیا با داشتن برچسب pet friendly یا دوستدار حیوانات خانگی به شما اجازه می دهند که حیوان خانگی خودتان را برای اقامت به همراه ببرید.

اما گردشگران باید پیش از سفر به صورت مستقیم با هتل مورد نظر خود تماس بگیرند و این مساله و شرایط پذیرش حیوانات را بپرسند. معمولا هتل ها هزینه ای از 25 دلار به بالا (نسبت به نوع خدماتی که برای حیوانات دارند) برای اقامت حیوانات می گیرند.

برخی ضوابط همراه داشتن حیوانات خانگی در اغلب هتل ها یکسان است، مثلا هتل ها تاکید دارند که در بخش های عمومی هتل حیوانات حتما باید با قلاده و تحت کنترل کامل صاحبشان باشند و اگر خسارتی از طرف آنها به اموال هتل وارد شد، مسافر باید هزینه آن را جبران کند. نکته مشترک دیگر این است که اغلب هتل ها اجازه نمی دهند که بیش از 2 یا 3 حیوان در یک اتاق باشند.

از طرف دیگر برخی خدمات در این زمینه متفاوت است، برای نمونه برخی هتل ها رستوران مناسب سازی شده برای حیوانات دارند و برخی دیگر اجازه ورود حیوانات به رستوران را نمی دهند. یا وزن حیوانات برای هتل های مختلف اهمیت دارد و هر حیوان با هر جثه ای را نمی پذیرند.

برخی هتل های لوکس تر همانند برخی شعبات هتل شرایتون خدمات لاکچری برای حیوانات دارند که هزینه آن را جدا حساب می نمایند، مثلا تخت مخصوص حیوانات، اتاق بازی یا پرستار برای حیوانات در این هتل ها وجود دارد. یا غذاهای خاص و ویژه ای برای حیوانات سرو می نمایند.

در این میان شرایط برای سگ های خدماتی متفاوت است، این سگ ها که به همراهان معلول یا نابینای خود خدمات می دهند باید توسط هتل ها رایگان پذیرش شوند و بر اساس قانون اجازه دارند در تمام نقاط هتل از جمله رستوران یا باشگاه همراه صاحبشان باشند، به تازگی در کشورهای غربی حیواناتی برای حمایت و درمان روانی از سوی روانپزشکان و روانشناسان برای انسان ها در نظر گرفته می گردد که برخی هتل ها آنها را به عنوان سگ های خدماتی می پذیند اما برخی دیگر هتل ها شرایط متفاوتی را برای آنها در نظر می گیرند.

برای سفر به خارج از کشور هم باید همه این موارد به صورت جداگانه با هتل ها از قبل هماهنگ گردد تا مسافران مطمئن باشند که مسئله ای برای آنها ایجاد نخواهد شد.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: چمدان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3980

به "ممنوعیت ورود حیوانات به هتل ها ، اقامت مسافران همراه با حیوانات خانگی ؛ مساله جدید هتل های کشور ، کشورهای دیگر چه راه حلی پیدا نموده اند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود حیوانات به هتل ها ، اقامت مسافران همراه با حیوانات خانگی ؛ مساله جدید هتل های کشور ، کشورهای دیگر چه راه حلی پیدا نموده اند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید