روسیه در صدد ایجاد بلوکی برای مقابله با اقدام نظامی آمریکا علیه ونزوئلا

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر امور خارجه روسیه با تأکید بر ضرورت گفت وگو برای حل بحران ونزوئلا، خاطرنشان کرد، مواضع مسکو و واشنگتن در قبال این بحران ناسازگار است.

روسیه در صدد ایجاد بلوکی برای مقابله با اقدام نظامی آمریکا علیه ونزوئلا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه از مایک پامپئو، همتای آمریکایی خود خواسته که واشنگتن از بازگشت به دکترین مونرو در روابط خود با ونزوئلا خودداری کند.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین توضیح داد، مواضع روسیه و آمریکا در بحران ونزوئلا با یکدیگر سازگاری ندارد اما تداوم مذاکره و گفت وگو امری لازم است.

او امروز (پنج شنبه) در ازبکستان درباره مواضع آمریکا و روسیه در قبال ونزوئلا، به خبرنگاران گفت: ما توافق کردیم که تماس ها را از جمله درباره ونزوئلا حفظ کنیم اما راهی برای نزدیک کردن مواضعمان نمی بینم.

لاوروف ادامه داد: از یک سو مواضع ما بر مبنای منشور ملل متحد و اصول و معیارهای قانون بین الملل است و از سوی دیگر، واشنگتن موضعی دارد که بر اساس آن واشنگتن رئیس جمهوری یک کشور دیگر را منصوب می نماید.

وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به تماس تلفنی اخیر خود با پامپئو، گفت، به همتای آمریکایی خود تصریح نموده که رویکرد مبتنی بر دکترین مونرو نشانه عدم احترام به مردم ونزوئلا و به طور کلی آمریکای لاتین است.

او در مورد احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ونزوئلا نیز گفت، روسیه برای ایجاد بلوکی از کشورها برای مقابله با چنین نقشه هایی برنامه ریزی می نماید و در همین زمینه، گروهی نیز در سازمان ملل متحد در حال تشکیل است.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین اعلام کرد، ادعاهای آمریکا درباره برنامه نیکلاس مادورو برای خروج از ونزوئلا و این که مسکو مانع این کار شده، صحت ندارد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3037

به "روسیه در صدد ایجاد بلوکی برای مقابله با اقدام نظامی آمریکا علیه ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه در صدد ایجاد بلوکی برای مقابله با اقدام نظامی آمریکا علیه ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید