برطرف فیلتر تلگرام؟

به گزارش کنفرانس هکا، به اطلاع می رساند، جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص برطرف فیلتر تلگرام برگزار نشده بنابراین تصمیم گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می گردد.

برطرف فیلتر تلگرام؟

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، دیروز در افتتاحیه کنفرانس تهران هوشمند خاطرنشان کرد که وزارت ارتباطات برای روز پنجشنبه یک سورپرایز بزرگ برای مردم خواهند داشت. شایعه برطرف فیلتر تلگرام از همین جا شکل گرفت، اما این خبر از سوی شورای عالی فضای مجازی تکذیب شد.

بلافاصله پس از اعلام این خبر، کاربران شبکه های اجتماعی شروع کردند به حدس زدن درباره این که سورپرایز آخر هفته وزارت ارتباطات چیست؟

بعضی به شروع اینترنت ملی و خداحافظی با شبکه جهانی اینترنت اشاره کردند. حاشیه های جدی و طنز پیرامون این سورپرایز بسیار زیاد بود و هر فردی حدس و گمان خود را با دیگران به اشتراک می گذاشت.

تا جایی که این شایعه به گوش رسید که: با توجه به دستگیری و بازداشت قاضی صادرکننده حکم فیلتر تلگرام و همچنین آثار مخرب فیلترشکن ها و کاربردی نبودن سایر شبکه های اجتماعی و خالی شدن تلگرام از اخبار دروغین و نامعتبر با دستگیری روح الله زم، دلیلی برای ادامه فیلترینگ تلگرام باقی نمی ماند و خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی برطرف فیلتر تلگرام بوده است.

روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی این خبر را تکذیب کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به انتشار خبری در رسانه ها و شبکه های اجتماعی مبنی بر برطرف فیلتر تلگرام با عنوان (خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی برطرف فیلتر تلگرام بوده است) به اطلاع می رساند، جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص برطرف فیلتر تلگرام برگزار نشده بنابراین تصمیم گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می گردد.

منبع: اسپوتنیک

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: فرادید
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7708

به "برطرف فیلتر تلگرام؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف فیلتر تلگرام؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید