راه اندازی ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو

به گزارش کنفرانس هکا، ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو با هدف آموزش، ترویج و ایجاد دانشگاه سبز جهت توسعه پایدار، در دانشگاه زنجان راه اندازی شد.

راه اندازی ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو

به گزارش خبرنگاران، دکتر بهرام ملکی، معاونت اداری و مالی دانشگاه زنجان هدف از راه اندازی این ایستگاه را مدیریت و حفظ تنوع زیستی استان، تکثیر گونه های در حال انقراض، تیمار آهوان آسیب دیده یا زخمی ناشی از شکار و همچنین پژوهش بروی گونه های بومی بیان نمود و گفت: آموزش، ترویج و ایجاد دانشگاه سبز جهت توسعه پایدار که یکی از مؤلفه های آن زیست بوم طبیعی همراه با حفظ گونه های جانوری و گیاهی و نیز فرهنگ سازی تعامل با طبیعت است، از دیگر اهداف راه اندازی ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو است.

به گفته وی، این ایستگاه با همکاری اداره محیط زیست استان زنجان و اخذ پروانه از سازمان محیط زیست کشور و ملاحظات تعیین شده از سوی این ارگان و تحت نظر کارشناسان اداره محیط زیست، گروه محیط زیست دانشگاه، گروه علوم دامی و دامپزشکی، مزرعه تحقیقاتی و فضای سبز دانشگاه احداث و اداره می شود.

طبق اعلام وزارت علوم، ملکی اضافه نمود: مساحت عرصه این ایستگاه 17 هزار مترمربع شامل پناهگاه، آبخوری، فضای باز و جنگلی و فنس حفاظتی مورد تایید کارشناس محیط زیست است و در ضلع جنوبی ساختمان مرکزی، جنب ایستگاه هواشناسی دانشگاه زنجان قرار گرفته است.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5833

به "راه اندازی ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی ایستگاه تیمار، تحقیقات و پرورش آهو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید