دهانه بزرگ بر روی زمین چه رازی با خود دارد؟، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، مدت ها قبل از اینکه داستان های علمی و تخیلی ظهور نمایند، انسان ها مجذوب سیارک ها، سنگ های فضایی غول پیکری که قابلیت برخورد باز زمین را دارند، بودند.

دهانه بزرگ بر روی زمین چه رازی با خود دارد؟، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در تاریخ 4.5 میلیارد ساله سیاره ما، تنها 190 برخورد سیارکی به ثبت رسیده است. براساس تازه ترین تحقیقاتی که صورت گرفته است، به نظر می رسد نیو ساوت ولز میزبان بزرگ ترین سیارک در تاریخ زمین بوده است.

تحقیقات اخیر که به وسیله دو دانشمند استرالیایی در مجله Tectonophysics منتشر شده است، حاکی از کشف آثاری از برخورد بزرگترین سیارکی که زمین به خود دیده است، در اعماق زمین در نزدیکی دنیلیکوئین در جنوب نیو ساوت ولز است.

قطر این سیارک 520 کیلومتر تخمین زده شده است که بسیار فراتر از مقدار سیارک 300 کیلومتری در آفریقای جنوبی است که قبلاً عنوان بزرگترین سیارک برخورد نموده با زمین شناخته می شد.

بر اساس الگوهای مغناطیسی و داده های ژئوفیزیک، دانشمندان تخمین می زنند که این دهانه در نتیجه برخورد سیارکی با قدمت تقریباً 445 میلیون سال ایجاد شده است که درست در حوالی زمان انقراض دسته جمعی اردویسین پسین است و این دو رویداد را به یکدیگر مرتبط می نماید؛ برخورد این سیارک بزرگ منجر به از بین رفتن حدود 85 درصد از گونه های دریایی و 60 درصد از مهره داران خشکی شد.

  • رازگشایی از دیسک مرموز با 29 نماد عجیب بر روی آن!/ عکس

  • ایلان ماسک سفر به هر نقطه از زمین را 60 دقیقه ای می نماید!

منبع: timeout

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 دی 1402 بروزرسانی: 26 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14298

به "دهانه بزرگ بر روی زمین چه رازی با خود دارد؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهانه بزرگ بر روی زمین چه رازی با خود دارد؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید