دستور ترخیص هزار خودروی دپو شده در گمرک

به گزارش کنفرانس هکا، پس از رایزنی های گمرک، خاتمه وزیر صمت دستور ترخیص 1048 خودروی پروانه شده مانده در گمرک را صادر کرد.

دستور ترخیص هزار خودروی دپو شده در گمرک

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از گمرک؛ پس از خاتمه مهلت ترخیص خودرو های دپو شده، 1048 دستگاه با وجود دریافت پروانه گمرکی، به دلیل خاتمه مهلت تعیین شده، مجوز ترخیص را دریافت نکردند.

در چند ماه گذشته رایزنی هایی از سوی گمرک ایران با دستگاه های مربوطه انجام و پیشنهاداتی درخصوص ترخیص، ارائه شده بود که اطلاعات دریافتی، حاکی از این است که با بررسی های اجرا شده و موافقت دستگاه های ذیربط، وزیر صمت نیز دستور ترخیص خودرو های پروانه شده را صادر کرده است.

این در حالی است که 13 هزار خودروی وارداتی از دو سال پیش وارد شده بود که به دلایلی از جمله محدودیت های ثبت سفارش و ارزی، مجوز ترخیص نداشتند تا این که از نیمه دوم سال گذشته هیئت دولت، طی مصوبه ای مهلت چهار ماهه ای را برای ترخیص خودرو ها صادر کرد که این فرصت در اردیبهشت ماه بار دیگر دو ماه تمدید شد. در نیمه تیرماه و خاتمه مهلت تعیین شده در نهایت حدود 7000 دستگاه ترخیص و 1048 دستگاه دیگر با وجود دریافت پروانه گمرکی به دلیل خاتمه مهلت نتوانستند از گمرک خارج شوند.

در این مدت بحث های زیادی در این رابطه مطرح شد و وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که فعلا زمان را تمدید نمی کند و این در حالی بود که ارونقی - معاون فنی و امور گمرکی ایران- تاکید کرده بود که از نظر گمرک مسئله ای در ترخیص این خودرو ها وجود ندارد. اما آنچه فعلا اتفاق افتاده، وزیر صمت برای ترخیص این 1048 دستگاه موافقت و به گمرک ایران ابلاغ کرده است.

20amar.ir: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7042

به "دستور ترخیص هزار خودروی دپو شده در گمرک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور ترخیص هزار خودروی دپو شده در گمرک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید