درباره افسردگی و نشانه های آن بیشتر بدانیم

به گزارش کنفرانس هکا، افسردگی شرایطی است که در آن غم و اندوه فرد را دوره می نمایند و او را تحت سلطه خود می گیرند. این مسئله ممکن است بر اساس یک دلیل منطقی یا حتی غیر منطقی به وجود آید. میزان پایداری این مشکل به شرایط ذهنی فرد بستگی دارد و همین موضوع است که معین می نماید افسردگی چقدر در فرد پایدار شده باشد. در ادامه مطلب با چند نشانه افسردگی آشنا می شویم.

درباره افسردگی و نشانه های آن بیشتر بدانیم

نشانه های افسردگی

1. نگرش منفی

داشتن نگرش منفی یکی از معمول ترین نشانه های افسردگی است. البته بدیهی است که همه کسانی که نگرش منفی دارند افسرده نیستند. بدبینی در افسردگی شامل یک احساس ناامیدی است که در آن فرد هرگونه امید را از هر چیزی که همیشه اتفاق می افتاد از دست می دهد. در این مسیر فرد زندگی را پوچ و بی معنی می داند و هر گونه فعالیتی از نظرش بی معنی می گردد.

2. تغییر الگوی خواب

افسردگی منجر به تغییر الگوهای خواب فرد می گردد. بی خوابی تنها چیزی نیست که شما از آن رنج می برید. همانطور که ممکن است فرد دچار کمبود خواب گردد، ممکن است تمایل زیادی به خوابیدن داشته باشد، زیرا اکثر اوقات هرگونه فعالیتی برای او بی معنی است. ممکن است فرد به جایی برسد که داروهای خواب هم روی او بی اثر باشند و مشکل همچنان ادامه پیدا کند و داروها یاری زیادی به او نکنند.

3. تغییرات در اشتها

هنگامی که فرد دچار افسردگی گردد تغییرات اشتهایی در او رخ خواهد داد. خیلی از وقت ها ممکن است گرسنگی برایشان مهم نباشد و لب به غذا نزنند و انگیزه خود را برای خوردن از دست بدهند. حتی اگر فرد احساس گرسنگی کند بعد از فکر کردن به خوردن غذا یک احساس ناراحت کننده به او دست می دهد و به همین دلیل به طرف آن نمی رود. مسئله دیگری که در مورد اشتها رخ می دهد بیش از حد خوردن فرد است.

در هنگام افسردگی ممکن است فرد به طرز وحشیانه ای اشتها پیدا کند. در هر دو مورد مسائل گوارشی برای او به وجود می آید و وزن او به مقدار زیادی کاهش یا افزایش پیدا می نماید.

4. فکر خودکشی

احساس غم و اندوه، بدبینی و ناامیدی دلایلی برای از سرانجام دادن زندگی و از دادن اراده برای ادامه آن است. در این زمان فر فکر می نماید بهترین راه سرانجام دادن به زندگی اش است. هنگامی که فرد به این مرحله رسید حتما باید با پزشک خود مشورت کند و او را در جریان افکارش بگذارد.

5. احساس پوچی

افسردگی باعث می گردد فرد احساس پوچی داشته باشد. این مشکل نوعی بی تفاوتی برای فرد به وجود می آورد که بسیار آزاردهنده است و به دنبال آن اضطراب و غم هم برای فرد به وجود می آید. پوچی ارتباط مستقیمی با ناامیدی و مرگ خلاقیت دارد. بسیاری از مردم متوجه می شوند که از خلق و خو و احساس پوچی رنج می برند و می خواهند از شر آن خلاص شوند و به حالت عادی برگردند.

اغلب موارد، راهکار سریع که برای فرد انتخاب شده است ممکن است یک داروی ضد افسردگی باشد اما ممکن است اثرات جانبی دیگری داشته باشد و ممکن است فرد را به روش های مختلفی تحت تاثیر قرار دهد.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: کتاب کاله
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1136

به "درباره افسردگی و نشانه های آن بیشتر بدانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره افسردگی و نشانه های آن بیشتر بدانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید