عایدی هتل تنها از راه فروش اتاق نیست

به گزارش کنفرانس هکا، با توجه به خوبی آب و هوا در فصل پاییز و زمستان در جزیره کیش علی رغم دیگر شهرهای ایران، در گفتگویی با دکتر مهرداد تاوتلی یکی از اعضاء هیات مدیره جامعه هتل داران کیش مصاحبه ای داشتیم تا از شرایط پر بودن اتاق هتل ها و اندازه گردشگران در این فصل در جزیره از ایشان سوالاتی بپرسیم.

عایدی هتل تنها از راه فروش اتاق نیست

به گزارش خبرنگاران، دکتر تاوتلی در خصوص شرایط فعلی اتاق های هتل در کیش گفت: با توجه به فصل زمستان و هوای خوب در جزیره کیش، اقبال جهانگردان به بازدید و سفر به این جزیره در این روزها خوب است. بعلاوه برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی در جزیره کیش باعث حضور بیشتر مسافران شده است. و میانگین ضریب جذب جهانگردان در این دوره نسبت به زمان های دیگر سال افزایش چشم گیری داشته است.

عضو هیات مدیره جامعه هتلداران در در ادامه اضافه نمود: اما متاسفانه هتل ها در کیش تنها از فروش اتاق بهره من می شوند. در حالی که در تمام جهان فروش اتاق یکی از راه های منبع عایدی هتل ها به شمار میرود. منابع دیگر جذب سرمایه سالن های ورزشی، اتاق های ماساژ، رستوران ها و دیگر بخش های خدمتی است که در کیش مسافران حتی وقتی در هتلی اقامت دارند اغلب برای استفاده از این خدمات به مراکز خارج از هتل مراجعه می نمایند.

او بعلاوه گفت: ما در سطح هتلداری و جهانگردی، از کشورهای منطقه عقب مانده ایم. سیاست گذاری نادرست در این حوزه بزرگ ترین عامل این ناکارآمدی است. هتل ها در کیش همچنان قیمت اتاق های خود را بالا نگه داشته اند و از سطح خدمات کاسته اند. این در حالی است که هتل های کشورهای منطقه کوشش نموده اند با پایین آوردن قیمت ها و افزایش مقدار خدمات، مسافران بیشتری را جذب نمایند. بنابراین بسیاری از جهانگردان ایرانی با همان قیمیتی که در کیش می توانند اتاق بگیرند و خدمات محدود دریافت نمایند، هتل های کشورهای منطقه را انتخاب می نمایند که خدمات بیشتری به آن ها ارائه می دهد.

دکتر تاوتلی توضیح داد: اگرچه در دو سال اخیر شورای عالی جهانگردی، کوشش بسیاری داشته است تا بتواند در جذب جهانگرد ایرانی و خارجی برترین راهکارهای افزایش عایدی هتل را اتخاذ کند. مثلا می توان به پرواز مستقیم کیش به گوآنجو و استانبول اشاره نمود. امیدوارم این نحوه مدیریت و سیاست گذاری ادامه داشته باشد. اگر بتوانیم جهانگرد خارجی وارد کشور کنیم این امر منجر به ارزآوری می گردد و از سوی دیگر باید گرشگران ایرانی را که کشورهای منطقه را برای سفر انتخاب می نماید به کیش بکشانیم تا از خروج ارز جلوگیری گردد.

ما باید بدانیم که صنعت توریسم صرفا جذب جهانگرد خارجی نیست. کشوری مثل آمریکا که در جذب جهانگرد مقام اول در جهان را دارد، 68٪ عایدیش را از جهانگردان داخلی کسب می نماید.

او در انتها اشاره نمود: ما اگر احتیاج دقیق مخاطب را بشناسیم، می توانیم برای آن احتیاج، پاسخی داشته باشیم و جهانگردی درست روی همین محور می چرخد. جهانگرد را بشناس و بدان چه چیزهایی او را به منطقه می کشاند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 25 بهمن 1402 بروزرسانی: 25 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15098

به "عایدی هتل تنها از راه فروش اتاق نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عایدی هتل تنها از راه فروش اتاق نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید