دختر استن لی علیه مارول و دیزنی

به گزارش کنفرانس هکا، آی سینما: اختلاف نظر کمپانی های دیزنی و سونی درباره آینده سری فیلم های مرد عنکبوتی نه تنها باعث جدایی این ابرقهرمان از دنیا سینمایی مارول (به عنوان یکی از محصولات متعلق به دیزنی) می گردد، بلکه باعث موضعگیری بعضی چهره های سینمایی هم شده است. اما در این میان دختر استن لی خالق بسیاری از داستان های مصور مارول به نفع سونی وارد میدان شده و دست به افشاگری علیه دیزنی و استودیو مارول زده است.

دختر استن لی علیه مارول و دیزنی

به دنبال فروش بیش از یک میلیارد دلاری مرد عنکبوتی: دور از خانه خبرهایی درباره اختلاف دو کمپانی سونی و دیزنی بر سر کنترل دو فیلم بعدی این مجموعه منتشر شد و نهایتا به شکل رسمی اعلام شد که این اختلاف باعث شده تا دیزنی و مارول دیگر در فیلم های بعدی مرد عنکبوتی مشارکت نکنند. این به معنای خروج شخصیت مرد عنکبوتی با بازی تام هالند از دنیا سینمایی مارول هم هست.

امتیاز فیلم های مرد عنکبوتی بر اساس قراردادهای پیشین که قبل از ملحق شدن مارول به دیزنی و مشهور شدن دنیا سینمایی مارول منعقد شده بود، در اختیار سونی است و حالا به نظر می رسد جدال میان سونی و دیزنی آینده را به خطر انداخته. چهره هایی مثل جرمی رنر به شکل آشکار از دیزنی حمایت نموده اند.

اما جوان سلیا لی دختر استن لی موضع متفاوتی گرفته است. او می گوید مدیران دیزنی و مارول به پدرش که خالق چند شخصیت و داستان های مصور مارول بود بی احترامی کردند.

او در گفت وگو با تی ام زی از سونی حمایت نموده است: کوشش مارول و دیزنی برای کنترل مطلق آثار خلق شده توسط پدرم باید توسط دیگرانی که علاوه بر سود کردن برای استن لی و میراثش احترام هم قائل هستند، آنالیز و متعادل گردد.

جوان سلین لی در ادامه گفته: چه سونی باشد یا فرد دیگری، تکامل ادامه دار شخصیت های استن لی و میراثش لایق زاویه دیدهای متنوع است.

اما دختر استن لی در ادامه این مصاحبه به شدت به مدیران دو کمپانی دیزنی و مارول تاخته است: وقتی پدرم فوت کرد، هیچکس از مارول یا دیزنی با من تماس نگرفت. آنها از روز اول با با کارهای پدرم مثل کالا برخورد کردند و هرگز در برابر او و میراثش احترام و ادب را رعایت نکردند. در نهایت هیچکس بدتر از مدیران مارول و دیزنی با پدرم رفتار نکرد.-

این نقدها تند و تیز دختر چهره ای که نزد هواداران آثار مارول بسیار محبوب است، هنوز با واکنش و پاسخ کمپانی های دیزنی و مارول روبرو نشده است.

9417

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: آی سینما
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5074

به "دختر استن لی علیه مارول و دیزنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دختر استن لی علیه مارول و دیزنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید