دانشگاه تربیت مدرس در رتبه بندی جهانی کیو اس سال 2020 قرار گرفت

به گزارش کنفرانس هکا، پایگاه رتبه بندی کیو اس در دهمین دوره رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان دانشگاه تربیت مدرس را نیز با کسب رتبه 301 تا 350 در حوزه موضوعی کشاورزی و جنگل داری معرفی کرد.

دانشگاه تربیت مدرس در رتبه بندی جهانی کیو اس سال 2020 قرار گرفت

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، بر اساس نتایج اعلام شده در پایگاه رتبه بندی کیو اس دهمین دوره رتبه بندی موضوعی دانشگاه های جهان را منتشر کرد که حضور دانشگاه های ایرانی در این رتبه بندی رو به رشد بوده است.

در رتبه بندی کیو اس سال 2020، یک هزار و 368 دانشگاه از 83 کشور در 5 حیطه شامل؛ علوم طبیعی، مهندسی و فناوری، علوم زیستی و پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر در 48 حوزه موضوعی ارزیابی شدند که از ایران 14 دانشگاه در 13 حوزه موضوعی حضور دارند. دانشگاه تربیت مدرس نیز با کسب رتبه 301 تا 350 در حوزه موضوعی کشاورزی و جنگلداری در این رتبه بندی معرفی شده است.

رتبه بندی موضوعی کیو اس بر اساس 4 شاخص؛ بررسی شهرت دانشگاه، ارزیابی کارفرمایان، تعداد استناد ها به ازای هر مقاله و h-index صورت می پذیرد و این شاخص ها هر کدام با وزنی متناسب با هر حوزه موضوعی جهت معرفی بهترین دانشگاه های جهان مشخص می شوند. بخشی از اطلاعات مورد نیاز رتبه بندی مذکور از طریق پایگاه اسکوپوس و بخشی از طریق نظرسنجی ها بدست آمده است.

گفتنی است رتبه بندی کیو اس یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که به صورت سالانه توسط مؤسسه کاکارلی سیموندز انگلستان صورت می گیرد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9764

به "دانشگاه تربیت مدرس در رتبه بندی جهانی کیو اس سال 2020 قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه تربیت مدرس در رتبه بندی جهانی کیو اس سال 2020 قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید