خلاء آنتن دهی موبایل در مترو نداریم

به گزارش کنفرانس هکا، حدود 20 سال از زمانی که اولین ایستگاه مترو بازگشایی شد، می گذرد و در طول این مدت مترو تهران فراز و نشیب های زیادی را از سر گذرانده است از بحران پله برقی، تعطیلی ایستگاه بدلیل نقص فنی،کمبود قطار، جاری شدن سیل در مترو تا رکوردزنی در جابجایی و... اما هر بار توانست با پشت سر گذاشتن این مسائل بیشتر قد بکشد و رشد کند و حالا جوانی بیست ساله است که کوله باری از تجارب تلخ و شیرین را در دل دارد.

خلاء آنتن دهی موبایل در مترو نداریم

به گزارش خبرنگاران، مترو با اینکه مسائل بسیاری را از سر گذرانده اما هنوز هم با مسائل کوچک و بزرگی دست و پنجه نرم می نماید؛ مسائل بزرگی که نیازمند هماهنگی بین دستگاهی و مسائل خرد و کوچکی که تنها نیازمند یک هماهنگی ساده با سایر دستگاه های خدمت رسان است و هرچند کوچک اما نقش مهمی در رضایتمندی مردم دارد.

شاید برای شما هم رخ داده باشد که در حین مکالمه با تلفن همراه خود در یکی از 115ایستگاه مترو باشید اما به محض ورود به ایستگاه مترو، یا استقرار در برخی نقاط ایستگاه به یکباره تلفنتان قطع گردیده باشد و آنتن پوشش شبکه تلفن همراهتان به یکباره اخطار دهد؛ یا شاید همه ما تجربه این را داشته باشیم که در داخل تونل و در مسیر حرکت آنتن تلفن همراهمان اخطار دهد و اصطلاحا no service شویم؛ اما مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو آن را قبول نمی نماید و معتقد است که پوشش شبکه موبایل متروی تهران کامل است.

مهندس فرنوش نوبخت در گفت وگو با خبرنگاران، در پاسخ به مشکل آنتن دهی درست اپراتورهای تلفن همراه در ایستگاه های مترو، گفت: در حال حاضر خلاء آنتن دهی در هیچ کدام از خطوط متروی تهران و حومه نداریم، چراکه در حال حاضر در تمامی ایستگاه های مترو دو اپراتور همراه اول و ایرانسل سرویس دهی دارند.

وی با بیان اینکه وضعیت ارتباطات همراه در متروی تهران مناسب است و در تمام ایستگاه های زیرزمین مسئله ای در برقراری ارتباط نداریم، گفت: آنتن های 3G و 4G نیز در ایستگاه های زیرزمینی وجود دارد. همچنین پوشش دهی اینترنت نیز در شهر زیر زمینی مناسب است.

نوبخت با بیان اینکه در برخی مواقع شاهد اختلال در آنتن دهی بعضی ایستگاه ها هستیم گفت: این قعطی ها ممکن است مشکل فنی اپراتورها باشد که معمولا در اولین فرصت توسط آنها رفع می گردد و رفع کردن نقص فنی و تعمیر و نگهداری برعهده خود اپراتورهاست.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطر نشان کرد: خطوط مترو و ایستگاه های آن هم بخشی از شهر هستند و جزو فعالیت اپراتورهاست که باید به سمت توسعه شبکه ارتباطی و پوشش دهی شان بروند. اپراتورها در تمامی ایستگاه ها سرویس دهی دارند و در حال حاضر خلاء آنتن دهی نداریم و تقریبا اغلب نقاط پوشش داده گردیده اند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 424

به "خلاء آنتن دهی موبایل در مترو نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاء آنتن دهی موبایل در مترو نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید