خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی از مرز 31 تن گذشت

به گزارش کنفرانس هکا، بیش از 31 تن زعفران در قالب طرح خرید حمایتی توسط شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی از کشاورزان خریداری شد.

خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی از مرز 31 تن گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی پنج شنبه هفتم آذر گفت: خرید حمایتی زعفران در این استان با استقبال کشاورزان روبه رو شده و موجب تعادل قیمت این محصول در بازار شده است.

مهدی ناصری مقدم اضافه نمود: خرید حمایتی زعفران که از 10 آبان ماه در این استان شروع شد طبق ابلاغیه سازمان مرکزی تا انتها آذر ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 18 مرکز خرید حمایتی زعفران در شهرستان های خراسان رضوی فعال هستند و خرید محصول از کشاورزان را انجام می دهند.

ناصری مقدم گفت: خرید حمایتی محصول زعفران با چهار عنوان نگین، شبه نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح بندی شده و پس از آزمایش صورت می گیرد و بر این اساس هر کیلو گرم نگین زعفران به قیمت 105 میلیون ریال، شبه نگین به قیمت 95 میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت 90 میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران به قیمت 82 میلیون ریال از کشاورزان خریداری می گردد.

سطح زیرکشت زعفران در خراسان رضوی طی سال گذشته 87 هزار و 750 هکتار بود که از این سطح 298 تن محصول برداشت شد. سال جاری نیز 90 هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافت که میزان برداشت آن وابسته به شرایط آب و هوایی است.

129 هزار بهره بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه فراوری زعفران فعالیت دارند.

اروپا: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7454

به "خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی از مرز 31 تن گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی از مرز 31 تن گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید