خروج 450 هزار زائر از مرز های سه گانه ، 100 هزار زائر پس از زیارت برگشتند

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری با بیان اینکه 450 هزار نفر از زوار اربعین از مرز ها خارج شدند و به سمت مقاصد زیارتی در کشور عراق در حال حرکت هستند، گفت: تا دیروز 100 هزار نفر از زائران زیارت خود را انجام دادند و به کشور برگشتند.

خروج 450 هزار زائر از مرز های سه گانه ، 100 هزار زائر پس از زیارت برگشتند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، داریوش باقرجوان در تشریح آخرین وضعیت اعزام زوار اربعین به وسیله بخش حمل و نقل جاده ای گفت: از ابتدای طرح سفر های اربعین تا انتها وقت روز گذشته، تعداد 450 هزار نفر از زوار اربعین از مرز ها خارج شدند و به سمت مقاصد زیارتی در کشور عراق در حال حرکت هستند.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری اضافه کرد: همچنین در همین ایام، یکصد هزار نفر از زائران زیارت خود را انجام دادند و به کشور برگشتند.

* افزایش زائران در 2 روز گذشته/ دیروز 103 هزار نفر از مهران عبور کردند

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم زائران حسینی در این ایام با کمترین مشکل تردد داشته باشند، ادامه داد: ظرفیت مناسبی شامل حدود 8 هزار دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین در نظر گرفته شده است که فعلاً جوابگوی تقاضای زائران است و البته استقبال زائران هم بسیار زیاد است.

باقرجوان گفت: روز های یکشنبه و دوشنبه هفته جاری شاهد افزایش یکباره تعداد زائران برای عبور از مرز ها بودیم، روز گذشته 103 هزار زائر فقط از مرز مهران به مقصد عتبات عالیات و کشور عراق خارج شدند.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری اضافه کرد: همچنین 53 هزار نفر هم روز گذشته از مرز شلمچه خارج شدند و این حکایت از یک اربعین پرشور دارد.

* نظارت بر نرخ های بلیت از سوی سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان راهداری

وی با بیان اینکه نرخ های بلیت اتوبوس در این ایام کاملاً کنترل می گردد، گفت: نظارت ها از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای وجود دارد.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری با تأکید بر اینکه نظارت بر نرخ ها از سوی سازمان تعزیرات حکومتی هم انجام می گردد، گفت: همین امروز اگر به انتهاه های مسافری مراجعه کنید همه شرکت ها برای هر تعداد تقاضا آماده ارائه سرویس هستند، نرخ ها هم جهت اطلاع زائران در انتهاه ها نصب شده است.

* زائران برای خرید بلیت با فرد وارد مذاکره نشوند

باقرجوان تأکید کرد: به زائران توصیه می گردد حتماً برای سفر خود از مراکز معتبر بلیت تهیه نمایند، اگر زائری یا گروهی از زائران خارج از فرایند شرکت های حمل ونقل و انتهاه های مسافری، بخواهند به عنوان مثال با فرد برای نقل و انتقال وارد مذاکره شوند نه تنها برای خودشان مشکل رخ می دهد بلکه برای ما نیز مشکل پیش می آید، به هر حال اگر خطایی رخ دهد ما نمی توانیم آن فرد خاطی را شناسایی کنیم در حالی که اگر فرایند جابه جایی به وسیله شرکت های حمل ونقل و انتهاه های مسافری باشد هیچ مسئله ای رخ نمی دهد.

وی با تأکید بر اینکه سرویس اتوبوس برای زائران به اندازه کافی وجود دارد، اضافه کرد: از همه انتهاه های کشور سرویس به سمت شلمچه، چزابه و مهران به اندازه کافی موجود است.

* زائران حتما مدیریت زمان برگشت داشته باشند

باقرجوان با تأکید بر اینکه زائران حتماً مدیریت زمان سفر داشته باشند، شرح داد: اگر به همین منوال که زائران در حال اعزام به عتبات عالیات هستند با همین آهنگ و توزیع سفر، برگردند قطعاً مسئله ای پیش نمی آید، اما معمولاً تجربه سال های گذشته نشان می دهد که دو روز قبل از اربعین، روز اربعین و دو روز بعد از اربعین پیک ایام برگشت زوار است و معمولاً افزایش تقاضا را داریم.

* سرویس های شاتلی در مرز مهران از 24 مهر برقرار است

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری ادامه داد: وقتی به یکباره از یک مرز 270 هزار زائر وارد می شوند هر میزان ظرفیت هم که وجود داشته باشد جوابگو نخواهد بود مگر آنکه روش های علمی تری را به کار گیریم به همین دلیل ما سعی می کنیم که از 24 تا 29 مهر ماه سرویس های شاتلی از مهران به همدان، کرمانشاه و اندیمشک داشته باشیم و در حالت گردشی تردد داشته باشند تا زائرانی که در این تاریخ از مرز مهران خارج می شوند ابتدا بسته به استان نهایی مقصد خود به این سه انتهاه تعیین منتقل شوند و از آن انتهاه های تعیین که امکانات بیشتری دارند به شهرستان خود اعزام شوند.

وی تأکید کرد: اینکه زائران هنگام برگشت توزیع زمان سفر داشته باشند بسیار لازم است و قطعاً یاری می نماید که تردد ها تسهیل گردد و سرعت جابه جایی ها افزایش یابد.

لازم به ذکر است طرح سفر های جاده ای اربعین از 10 مهر ماه شروع شد و تا 30 مهر ماه ادامه دارد.

10az10.ir: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

russiaro.ir: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6314

به "خروج 450 هزار زائر از مرز های سه گانه ، 100 هزار زائر پس از زیارت برگشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 450 هزار زائر از مرز های سه گانه ، 100 هزار زائر پس از زیارت برگشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید