حسین روحانی: در صورت عدم حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، کاراته مدال نمی گیرد

به گزارش کنفرانس هکا، حسین روحانی، مربی تیم ملی کاراته گفت: کسب مدال المپیک نیازمند حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است و در غیر این صورت در المپیک 2020 توکیو مدالی کسب نخواهد شد.

حسین روحانی: در صورت عدم حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، کاراته مدال نمی گیرد

حسین روحانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گفت: بعد از مسابقات جهانی کاراته و با توجه به سال سخت و سنگینی که بچه ها سپری نموده بودند، احتیاج به ریکاوری و استراحت کوتاهی داشتیم تا مجددا خود را برای حضور در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان آماده کنیم. سال 2019 از اهمیت خیلی زیادی برای کاراته ایران برخوردار است و قطعا همه کشورها با توجه به المپیکی شدن این رشته، برای کسب سهمیه برنامه مدون تری خواهند داشت.

وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که فدراسیون جهانی برای کسب سهمیه معین نموده است، کار سختی خواهیم داشت. طبق اعلام فدراسیون جهانی کاراته، چهار نفر برتر هر وزن، مستقیم سهمیه المپیک را به دست خواهند آورد. قطعا همه کشورها با این شرایط، تمام کوشش خود را در یک سال آینده انجام خواهند داد تا امتیازات خود را به حدنصاب رسانده و با حضور در میان چهار نفر برتر رنکینگ، بدون دغدغه سهمیه را کسب نمایند.

مربی تیم ملی کاراته عنوان نمود: فدراسیون جهانی در یک سال آینده مسابقات را به صورت فشرده طراحی نموده است. 7 مرحله مسابقات لیگ جهانی و 5 مرحله مسابقات سری A که مجموعا 12 مسابقه را برای کسب امتیاز و کسب سهمیه المپیک پیش روی ما قرار می دهد. در رنکینگ نیز فاصله امتیاز ورزشکاران ما با رقبا بسیار نزدیک است و هر مسابقه ای که از دست بدهیم این فرصت را در اختیار رقبا قرار دادیم تا از ما پیش بیفتند. برنامه فدراسیون و کادرفنی حضور در تمامی این رویدادها است تا در اولین حضور این رشته در المپیک پیروز به کسب تمام سهمیه های ممکن شویم.

روحانی گفت: کاراته ایران در حال حاضر قدرت اول جهان است و فکر می کنم پتانسیل کسب مدال المپیک را داریم اما این مهم در صورتی که حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک را نداشته باشیم، محقق نخواهد شد. کاراته همواره در بازی های آسیایی یاری حال ورزش ایران بوده و بهترین مدال ها را کسب نموده، اما در حال حاضر باید حمایت ها عملی باشد و در حد حرف باقی نماند.

وی اضافه نمود: اعزام های ما در یک سال آینده احتیاج به منابع و حمایت های زیادی دارد، اما اگر خواهان حضور و شرکت در این مسابقات هستیم، باید وزارت ورزش و کمیته المپیک، فدراسیون کاراته را از لحاظ اقتصادی حمایت کند. فدراسیون کاراته به تنهایی نمی تواند این کارها را انجام بدهد و از مسئولان وزارت ورزش و کمیته خواهش می کنم که به این قضیه خیلی جدی فکر نمایند.

مربی تیم ملی کاراته در مورد حضور ملی پوشان در اردوی مشترک ایتالیا گفت: مسئولان فدراسیون کاراته ایتالیا در مسابقات جهانی برای برگزاری یک اردوی مشترک با تیم ایران با مسئولان فدراسیون کاراته رایزنی کردند. نه تنها ایتالیا بلکه کشورهای دیگری نیز چنین درخواست هایی داشتند. کاراته ایران در سالیان اخیر با عملکردش نشان داده است که از قدرت های برتر جهان است و ایتالیا نیز همواره در مسابقات اروپایی و جهانی مدال آور بوده است. فکر می کنم اردوی ایتالیا قبل از مسابقات لیگ جهانی پاریس، برای ما مفید باشد و بچه ها به شرایط آرمانی خود برای مسابقه دادن نزدیک شوند.

روحانی اظهار داشت: تا جایی که اطلاع دارم، مسئولان فدراسیون کاراته آمریکا نیز برای برگزاری اردوی مشترک با فدراسیون رایزنی کردند، اما در جریان ریز مذاکرات و حضور یا عدم حضور تیم ملی در این اردوی مشترک نیستم. نمی دانم با توجه به شرایط دریافت ویزا، چقدر امکان برگزاری این اردو وجود دارد اما هر مسئله ای که باعث گردد شرایط بچه های ما بهتر گردد از آن استقبال می کنیم.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1602

به "حسین روحانی: در صورت عدم حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، کاراته مدال نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین روحانی: در صورت عدم حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، کاراته مدال نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید