حال تالاب انزلی بهتر می گردد؟

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/گیلان مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: امید می رود تا با اقداماتی که در حال اجرا است حال تالاب انزلی بهتر گردد.

حال تالاب انزلی بهتر می گردد؟

قربانعلی محمدپور در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در مورد دستاوردهای سفرش به ژاپن، اظهار کرد:یکی از بازدیدهایی مهم این سفر بازدید از تالاب کوشیروی ژاپن بود که چند دهه پیش وضعیتی چون تالاب بین المللی انزلی داشت اما این روزها آب این تالاب حتی قابل شرب است.ع مده ترین بازدیدهایی که از تالاب کوشیرو انجام شد بازدید از مدیریت پسماند و پسآب های این تالاب بود.

وی با اشاره به اینکه در ژاپن از مرکزی مشابه مرکز دفن زباله سراوان نیز بازدید شد، ادامه داد: با مدیریت پسماندی که در آن مرکز صورت گرفته بود و خاکهای رسی که در جهت شیرابه ها قرار داشت و مدیریت لازمی که صورت گرفته بود آلودگی ها را از آن مرکز دفن زباله پاک می کردند.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع هدف از این سفر تبادل تجربه ها بود و در واقع نگاه مسئولین عمرانی و آموزشی را در حفاظت از محیط زیست استان ما تغییر داد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه برنامه داریم پرنده نگری را در تالاب ارتقا دهیم و در حوزه گردشگری این بخش استفاده بهتری داشته باشیم، در مورد فعالیت های صورت گرفته توسط جایکا در گیلان گفت:جایکا به منظور ارتقای فرهنگ زیست محیطی به استان ما وارد شدند و در 6 زیر کمیته فعالیت خوبی دارند.

وی اضافه نمود: کلنگ بازدیدکنندگان تالاب انزلی با همکاری جایکا به زمین زده شده است و همه این اقدامات برای این است که برنامه ریزی های حفاظت از تالاب، اکوتوریسم و آبخیزداری پیش برود و در مجموع حال تالاب انزلی مان بهتر گردد.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8843

به "حال تالاب انزلی بهتر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال تالاب انزلی بهتر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید