جزئیات جدید از جاسازی قرص های مشکوک در کیک های خوراکی ، وجود قرص ها در محصولات 10 شرکت فراوری کیک

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه گزارشات واصله به وزارت بهداشت مبنی بر وجود قرص و کپسول در کیک های خوراکی به هیچ عنوان به خط فراوری این محصولات مربوط نیست گفت: طبق آنالیز های اجرا شده از گزارشات مردمی در دو استان سیستان بلوچستان و هرمزگان، معین شد این قرص ها پس از فراوری و در مرحله عرضه داخل کیک ها گذاشته شده است.

جزئیات جدید از جاسازی قرص های مشکوک در کیک های خوراکی ، وجود قرص ها در محصولات 10 شرکت فراوری کیک

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور با بیان اینکه هرگونه جاسازی قرص در این کیک ها پس از فرایند فراوری رخ داده است، اظهار کرد: طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده است و آنالیز هایی که از شرکت های صنایع غذایی در این استان ها داشته ایم، این قرص ها به هیچ عنوان هنگام پروسه فراوری درون کیک ها گذاشته نشده است.

وی اضافه نمود: طی مشاهدات موجود این کار مشکوک و با انگیزه و هدفی نامعلوم توسط فرد یا افرادی در سطح عرضه در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان انجام شده است. تمام مباحثی که در حوزه اختیارات و بازرسی های سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت است در حال اجرا بوده اما، آنالیز سایر عوامل نظیر قصد و نیت انجام این کار در حوزه صلاحیت و اختیارات وزارت بهداشت نیست و مراجع انتظامی و امنیتی باید موضوع را آنالیز نمایند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه موارد مطرح شده جاسازی قرص در کیک ها مربوط به بیش از 10 شرکت فراوری کیک است، اظهار کرد: قاعدتا اینکه یک جسم خارجی در خط فراوری بیش از 10 شرکت فراوری کیک خوراکی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی گردد، آن هم به شکلی که این اتفاق متوجه یک یا دو استان باشد، قطعا مشکوک است و باید از مراجع انتظامی پیگیری گردد. نکته قابل توجه اما آن است که فراوری کیک نیز در همان استان ها صورت نگرفته و از خارج از این استان ها به آن جا وارد می گردد.

جهانپور تاکید نمود: برخلاف ادعاهای موجود مبنی بر اینکه قرص هایی که در کیک های خوراکی گذاشته شده است، از نوع روانگردان ها و مخدرها بوده، آنالیز های ما این موضوع را نشان نمی دهد و این قرص ها انواع گوناگونی داشته است.

وی با بیان این که تمام گزارشات انجام شده آنالیز شده است، اعلام کرد: به عنوان مثال آنالیز های انجام شده از 30 مورد گزارش شده از استان هرمزگان نشان می دهد که موضوع مربوط به خط فراوری نیست. مردم هم می توانند موارد مشابه را به سامانه تلفنی 190 گزارش دهند و با معرفی محل عرضه کیک خوراکی ما را در آنالیز بیشتر واقعه کمک نمایند.

  • قرص های مشکوک داخل کیک و کلوچه| انبار کشف شد | دیروز تکذیب شده بود

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7718

به "جزئیات جدید از جاسازی قرص های مشکوک در کیک های خوراکی ، وجود قرص ها در محصولات 10 شرکت فراوری کیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از جاسازی قرص های مشکوک در کیک های خوراکی ، وجود قرص ها در محصولات 10 شرکت فراوری کیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید