جزئیات تازه از مذاکرات عبدالله و اتمر درباره تیم مشترک انتخاباتی

به گزارش کنفرانس هکا، در حالی که رایزنی ها بین تیم انتخاباتی صلح و اعتدال و عبدالله ریاست اجرایی دولت فغانستان برای تشکیل تیم مشترک انتخاباتی ادامه دارد اما بعضی می گویند که آنها درباره پست ریاست جمهوری اختلاف دارند.

جزئیات تازه از مذاکرات عبدالله و اتمر درباره تیم مشترک انتخاباتی

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، کمتر از دو ماه است که کوشش هایی برای ادغام تیم های مطرح انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر و ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و حضور مشترک در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ادامه دارد.

در حالی که بعضی منابع از پیشرفت های احتمالی در این روند خبر داده اند اما ظاهرا اختلاف بر سر کرسی ریاست جمهوری همچنان مانع به توافق رسیدن دو تیم انتخاباتی شده است.

تیم صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر از تیم اصلاحات و همگرایی به رهبری عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان می خواهد که با پذیرفتن کرسی نخست وزیری و معاونت اول ریاست جمهوری به این تیم بپیوندد تا پیروزی آنها در برابر تیم انتخاباتی دولت ساز به رهبری اشرف غنی حتمی گردد.

از سوی دیگر، تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی به رهبری عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان نیز از حنیف اتمر رهبر تیم انتخاباتی صلح و اعتدال می خواهد که کرسی نخست وزیری را بپذیرد.

عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و حنیف اتمر رهبر تیم انتخاباتی صلح و اعتدال درباره لزوم ادغام تیم های انتخاباتی و حضور مشترک در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری افغانستان توافق نظر دارند.

گفته می گردد که اتمر و عبدالله درباره اینکه چه کسی رئیس جمهور و یا نخست وزیر گردد، توافق نظر ندارند، موضوعی که روند مذاکرات برای ادغام دو تیم انتخاباتی را با چالش روبرو نموده است.

بعضی از منابع خبری تصریح کردند که مذاکرات روز گذشته بین تیم های انتخاباتی دو طرف بدون نتیجه سرانجام یافته است زیرا هر دو جناح خواهان کرسی ریاست جمهوری بودند.

محمد اسحاق گیلانی رهبر نهضت همبستگی ملی افغانستان به ویسا گفت: تشکیل تیم مشترک انتخاباتی از سوی عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و حنیف اتمر می تواند واقعا معادلات انتخاباتی را تغییر دهد اما هر دو طرف از یکدیگر می خواهند تا کرسی نخست وزیری را بپذیرد.

محمد ناطقی سرپرست حزب وحدت اسلامی که از تشکیل دهندگان تیم انتخاباتی اصلاحات و همگرایی محسوب می گردد گفته است که در صورت کشیده شدن انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم احتمال ادغام تیم های انتخاباتی وجود دارد.

لازم به ذکر است که تیم های انتخاباتی یاد شده از رقبای اصلی تیم انتخاباتی دولت ساز به رهبری اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان محسوب می شوند که ادغام آنها می تواند احتمال شکست اشرف غنی در انتخابات را رقم بزند.

.

pariha.ir: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

kalarena.com: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3892

به "جزئیات تازه از مذاکرات عبدالله و اتمر درباره تیم مشترک انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از مذاکرات عبدالله و اتمر درباره تیم مشترک انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید