جزئیات شروع سوخت گیری بنزین با کارت سوخت ، رمز کارت سوخت 4 رقم آخر کد ملی

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اعلام اینکه از فردا سوخت گیری در صندلی ها با کارت سوخت انجام می گیرد، گفت: 24 میلیون خودرو و موتورسیکلت در کشور در حال تردد هستند که تا کنون برای آنها کارت سوخت صادر شده است.

جزئیات شروع سوخت گیری بنزین با کارت سوخت ، رمز کارت سوخت 4 رقم آخر کد ملی

فارس نوشت: امیر وکیل زاده مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی امروز در برنامه گفت وگوی زنده با شبکه خبر گفت: از فردا سوخت گیری در صندلی های سوخت صرفاً با کارت شخصی انجام می گردد که رمز همه کارت های سوخت چهار رقم آخر کد ملی دارندگان کارت سوخت است.

وی اضافه کرد: 3900 صندلی سوخت در کشور از نظر سخت افزاری و نرم افزاری آماده سازی شده اند و استفاده نمایندگان از این صندلی هیچ مسئله ای نخواهند داشت.

به گفته وکیل زاده، برای صدور کارت سوخت المثنی روزانه 30 هزار نفر ثبت نام انجام می گردد که با صدور هر کارت المثنی، کارت قبلی از رده خارج می گردد. بنابراین امکان سواستفاده با کارت های المثنی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه فرایند صدور کارت های المثنی مرتب وجود دارد، گفت: بعضی از کارت ها ممکن است بشکند یا گم گردد و این فرایند انجام می گردد و در حال حاضر از مرحله ثبت نام تا تحویل کارت سوخت به اداره پست حدود یک ماه طول می کشد اما الان به خاطر ترافیک تقاضاها است که امیدواریم این زمان کمتر گردد.

به گفته وی، هزینه صدور کارت سوخت یا المثنی 10 هزار تومان است و هزینه های دیگر را خود شرکت ملی نفت قبول می نماید.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: تا پیش از این 700 هزار کارت سوخت در باجه های معطله پست مانده بود که اخیراً 200 هزار نفر مراجعه نموده و هنوز حدود 500 هزار کارت در باجه معطله پست وجود ارد.

به گفته وی، مردم با مراجعه به سایت پلیس الکترونیک به نشانی https://www.epolice.ir/ مراجعه نموده و در آنجا به آنها گفته می گردد که کارت سوخت شان در کدام باجه پستی موجود است.

وی همچنین روش ثبت نام برای دریافت کارت سوخت و یا صدور کارت المثنی را مراجعه به پلیس +10 دانست که هزینه کارت نیز فقط 10 هزار تومان است و سعی می گردد طی دو هفته آینده به وسیله ثبت نام در سایتی که اعلام خواهد شد امکان ثبت نام غیرحضوری برای کارت المثنی سوخت فراهم گردد.

  • رمز کارت سوخت 4 رقم آخر کد ملی

به گفته وکیل زاده، مدارک لازم برای صدور کارت سوخت، شامل کارت ملی، مدارک شناسایی خودرو یا کارت خودرو و شناسنامه خودرو را باید همراه داشته باشند و مردم باید از فردا حتماً با استفاده از کارت شخصی خود سوخت گیری نمایند و اگر رمز قبلی را فراموش نموده اند چهار رقم آخر کد ملی فردی که دارنده کارت سوخت است به عنوان پیش فرض رمز فعال شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در صورت داشتن سؤال می توانید به سامانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به نشانی https://www.niopdc.ir/ مراجعه نمایند.

وکیل زاده این را هم گفت: برای همه خودروها و موتورسیکلت ها که حدود 24 میلیون در حال تردد است کارت سوخت صادر شده و در حال حاضر حدود 74 میلیون کارت صادر شده است که بعضی از آنها نیز المثنی هستند که کارت قبلی غیرفعال شده است.

وی گفت: این کارت ها فعلاً برای بنزین است البته برای گازوئیل از قبل بدون داشتن کارت سوخت امکان سوخت گیری وجود نداشته است.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اضافه کرد: همچنین خودروهای دولتی هم باید کارت سوخت دریافت نمایند.

وکیل زاده در خصوص خودروهای نوشماره گفت: برای آنها به صورت پیش فرض کارت سوخت صادر می گردد و درب منزل مالک خودرو تحویل داده می گردد و زمان استفاده از کارت سوخت هم منقضی نمی گردد و مهم نیست کارت کی صادر شده باشد.

به گفته وی، اگر کسی نتوانست رمز قبلی کارت سوخت خود را پیدا کند در تهران 19 مرکز برای بازیابی رمز کارت سوخت وجود دارد و به صورت پیش فرض چهار رقم آخر کد ملی فرد به عنوان رمز فعال می گردد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی همچنین در خصوص سهمیه سوخت هر کارت گفت: در حال حاضر سوخت گیری چه با کارت شخصی و یا کارت صندلی باشد بیش از 60 لیتر در روز امکان ندارد اما اگر کسی بیش از 60 لیتر خواست باید یک بار دیگر سوخت گیری کند و محدودیتی وجود ندارد که البته منطق می گوید در یک روز بیش از 60 لیتر هم مصرف نمی گردد.

وکیل زاده همچنین در خصوص نقش کارت سوخت در جلوگیری از قاچاق سوخت، گفت: در تمام شهرها وقتی کارت سوخت فعال است که از فردا در تمام کشور سوخت گیری با کارت سوخت مالک خودرو انجام می گردد این مسئله در هوشمند کردن میزان مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق یاری می نماید.

به گفته وی، با داشتن اطلاعات مصرف سوخت می توان به خودروسازها اعلام نمود که اگر 5درصد میزان مصرف موتور خودرو کم گردد به عنوان مثال 2 درصد کل مصرف بنزین کاسته خواهد شد و این می تواند از نظر اجتماعی رفتار مالی مردم را در زمینه مصرف سوخت مطالعه کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تأکید کرد: اگر کسی کارت سوخت هم نداشت جای نگرانی نیست و کارت های صندلی داران همچنان فعال است و هیچ کس بدون دریافت بنزین از صندلی خارج نمی گردد.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4760

به "جزئیات شروع سوخت گیری بنزین با کارت سوخت ، رمز کارت سوخت 4 رقم آخر کد ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات شروع سوخت گیری بنزین با کارت سوخت ، رمز کارت سوخت 4 رقم آخر کد ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید