جانسون خواستار هوشیاری انگلیسی ها درباره خطر ویروس کرونا شد

به گزارش کنفرانس هکا، نخست وزیر انگلیس از مردم خواسته است تا همچنان نسبت به خطرات ناشی از ویروس کرونا هوشیار باشند.

جانسون خواستار هوشیاری انگلیسی ها درباره خطر ویروس کرونا شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در پیامی در توئیتر از مردم خواست تا نسبت به خطرات ویروس کرونا هوشیار و مراقب باشند.

بر اساس این گزارش، پیام نخست وزیر انگلیس در شرایطی است که وی آماده شده است تا طرح و برنامه های دولت برای کاهش تدریجی محدودیت های قرنطینه ای را اعلام کند.

تصمیم دولت انگلیس برای تغییر شعار در خانه بمانید با نقدها احزاب مخالف روبرو شده است، احزابی که شعار همچنان مراقب و هوشیار باشید مطرح شده از سوی جانسون را به شدت مبهم ارزیابی کرده اند.

جانسون در این پیام توئیتری افزود: همه برای کنترل این ویروس نقش مهمی دارند که باید ایفا کنند، از طریق هوشیار و مراقب بودن و پیروی از قوانین. از این طریق است که می توانیم به نجات جان مردم ادامه دهیم.

انگلیس با ثبت 31587 قربانی ناشی از ویروس کرونا، دومین آمار بالای فوتی های این بحران را در جهان پس از آمریکا دارد.

ساندی تایمز گزارش داده است که مشاوران علمی به دولت هشدار داده اند که اگر تدابیر و محدودیت های قرنطینه ای کاهش یابد، تعداد قربانیان به بیش از 100 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

رابرت جنریک وزیر مسکن انگلیس نیز یکشنبه در اظهاراتی گفت: دولت بریتانیا می خواهد اقتصاد را به صورت محتاطانه و آرام بازگشایی کند.

بر اساس این گزارش اظهارات وزیر مسکن انگلیس پیش از نطق تلویزیونی بوریس جانسون نخست وزیر درباره طرح دولت برای لغو برخی محدودیت های قرنطینه ای بوده است.

حدود 7 هفته از اعمال محدودیت های قرنطینه ای در انگلیس با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا گذشته است. اتخاذ تدابیر ویژه برای مقابله با شیوع این ویروس موجب تعطیلی بخش گسترده ای از فعالیت های اقتصادی در انگلیس شده است.

جنریک در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: پیام مربوط به باقی ماندن مردم در خانه ها اکنون باید به روز رسانی شود. ما باید یک پیام فراگیرتر و گسترده تر داشته باشیم زیرا می خواهیم اقتصاد و کشور را به طور آرام و محتاطانه بازگشایی کنیم.

وی افزود: هرگونه کاهش محدودیت های قرنطینه ای مشروط به این خواهد بود که بتوانیم ویروس کرونا را تحت کنترل داشته باشیم. اگر فرایند ابتلا به ویروس کرونا بار دیگر با افزایش روبرو شود، تدایر سختگیرانه و قرنطینه ای مجددا اعمال خواهد شد.

انتهای یپام،

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10487

به "جانسون خواستار هوشیاری انگلیسی ها درباره خطر ویروس کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون خواستار هوشیاری انگلیسی ها درباره خطر ویروس کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید