جاذبه های حیرت آور دنیا

به گزارش کنفرانس هکا، همه انسانها دارای یک حس کنجکاو طلبانه هستند که آنها را وادار میکند تا به جاهایی قدم بگذارند که زمانی تنها یک رویا و آرزویی بیش نبوده. سفر به ماه و فضا یکی از بزرگترین و حیاتی ترین دستاورد علمی بشر خاکی بوده که انسانها را به دریچه ای نو از یک زندگی نو راهی نموده است. اما موضوع به همینجا ختم نمیشود؛ در کره زمین، مناطقی نیز وجود دارند که بسیار دیدنی تر و واقعی تر از تخیلات ما می باشند، مناظری که با تمام رویایی بودنشان در حقیقت وجود دارند.

جاذبه های حیرت آور دنیا

شناختی کامل و جامع درباره شگفت انگیز ترین مکان های واقعی کره زمین

در کره خاکی ما انسانها همواره منطقه های وجود داشته اند که بطور شگفت انگیزی چشم نواز بوده اند؛ همه انسانها دارای یک حس کنجکاو طلبانه هستند که آنها را وادار میکند تا به جاهایی قدم بگذارند که زمانی تنها یک رویا و آرزویی بیش نبوده.

سفر به ماه و فضا یکی از بزرگترین و حیاتی ترین دستاورد علمی بشر خاکی بوده که انسانها را به دریچه ای تازه از یک زندگی تازه راهی نموده است.

اما موضوع به همینجا ختم نمیگردد؛ در کره زمین، خانه گذشته و حال ما مکانهایی هستند که انسانها به آنجا دست نیافته اند و در این بین منطقه های نیز وجود دارند که بسیار دیدنی تر و واقعی تر از تخیلات ما می باشند، مناظری که با تمام رویایی بودنشان در حقیقت وجود دارند.

در این مطلب میخواهیم نگاهی به این حقیقت های رویایی سفری نموده و بیشتر از سفر به ستارگان در شگفتی غوطه ور شویم

1- پارک Danxia
رنگین کمان زمینی! با اینکه عکسها کاملا باور نکردنی هستند اما در حقیقت وجود دارند، بله ما هم به سختی باور میکنیم.

این کوه ها بخشی از Danxia در پارک زمین شناسی Zhangye در چین هستند؛ لایه های ماسه و سنگ با رنگهای مختلف و مواد معدنی متفاوت بیش از 24 میلیون سال با هم فشرده شده اند و بصورت صفحات تکنوتیکی در آمده و انسانها را غرق در تماشای خود نموده اند.

2- معادن متروکه
بله شما هم به طور قطع باور دارید که این معادن وجود ندارند، این عکس ها از اعماق زمین و در معادن رها شده در زیر یکاترینبورگ روسیه گرفته شده اند.

لایه های کارنالیت (یک ماده معدنی مورد استفاده در کود) در دیواره های تونل، سبب فراوری این شاهکار رنگارنگ طبیعی شده است.

در واقع میتوان گفت یک نسخه قنات از کوههای موجود در چین می باشد.

بخش کوچکی از این معادن برای عموم مردم قابل بازدید می باشد و بخش عظیمی به وسیله دولت بسته شده است.

عکس های زیر به وسیله Mishainik از این منطقه ها بسته شده می باشد که بوسیله مجوز رسمی از طرف دولت روسیه گرفته شده است.

3- غار یخی کامچاتکا
این غار یخ حقیقی؛ در شبه جزیره کامچاتکا در روسیه واقع شده است. تونل تقریبا یک کیلومتری با یک چشمه آب گرم در حال جریان و یخهایی شبیه دوران یخبندان در کناره ها از آتشفشان Mutnovsky که در نزدیکی همینجاست تشکیل شده است.

از آنجا که یخچال های طبیعی در آتشفشان کامچاتکا در سال های اخیر در حال ذوب شدن هستند، سقف این غار در حال حاضر بسیار نازک است که موجب شده نور خورشید به این غار یخی نفوذ نموده و چنین صحنه های زیبایی را بوجود بیاورد.

4-زمین های گل لاله
درهم آمیختگی گسترده ای از رنگ های رنگارنگ در مزارع گل لاله هلند از آسمان به نظر میرسد که یک کودک نوپای غول آسایی یک جعبه مداد رنگی فوق العاده بزرگی دارد.

گل های آبی، صورتی، قرمز و زردی که به وسیله کشاورزان هلندی پرورش داده میشوند تا در گل فروشیها و سوپرمارکت های سراسر دنیا به فروش برسند؛ فصل کاشت و پرورش گل لاله از ماه مارس (فروردین) آغاز و تا ماه اوت (شهریور) در سراسر کشور انجام میگیرد، اما دیدنی ترین زمان این شگفتی در ماه آوریل (اردیبهشت) میباشد.

کشت پیازه گل لاله قدمتی بیشت از 400 سال در کشور هلند دارد، امروزه هلند بیش از نه میلیاد پیازه گل هر ساله فراوری میکند که دو سوم آن به خارج از کشور صادر میگردد. اگر این تعداد بصورت مساوی بین مردم توزیع گردد تقریبا به هر نفر دو عدد گل لاله میرسد!

5- پارک مُرده Namib-Naukluft
یک تابلوی نقاشی منحصر به فرد و رویایی و زیبا؛ کلمه ای بهتر از تابلوی نقاشی برای این منطقه از کره خاکی نمی توان یافت. مکانی زیبا که در کشور نامیبیا (آفریقای جنوبی) واقع شده است.
6- کانو کریستال
کانو کریستال (Caño Cristales) رودخانه کلمبیا واقع در استان Serrania میباشد. رودخانه ای که معمولا به نام های رودخانه پنج رنگ یا مایع رنگین کمان و به عنوان زیبا ترین رودخانه در دنیا با توجه به رنگ های قابل توجه آن شناخته شده است.

در این رودخانه بسیاری از رنگها از جمله زرد، سبز، آبی، سیاه و سفید، و به خصوص قرمز که به وسیله clavigera Macarenia در پایین رودخانه ایجاد می گردد، قابل مشاهده است.

7- دریاچه Hillier
نه، این یک سراب نیست و ویرایش شده در فتوشاپ هم قطعا نیست! دریاچه هیلیِر واقع در مجمع الجزایر Recherche استرالیا میباشد که از بالا شبیه یک آدامس صورتی باد شده میباشد؛ آب این دریاچه کاملا زلال و شفاف اما به رنگ صورتی هست.

دلیل صورتی بودن این دریاچه همچنان به عنوان یک راز طبیعی برای دانشمندان به جای مانده است، بعضی بر این باور هستند که رنگ Hillier ناشی از ترکیب شیمیایی آب شور با نوعی جلبک دریایی با نام Dunaliella salina و باکتری های صورتی رنگ معروف به Halobacteria میباشد.

برخلاف دیگر دریاچه های رنگی که با تغییر آب و هوا رنگهای آبها نیز تغییر میکند، دریاچه هیلیِر همواره به رنگ صورتی میباشد؛ حتی زمانی که در یک بطری ریخته میگردد!

دلیل صورتی بودن این دریاچه هر چه باشد طبق تحقیقات انجام شده هیچ خطری برای انسان ندارد ، گر چه شنا در آبی با غلظت شوری زیاد کمی سخت است.

8- تپه های Devecser
مطمئن باشید بوسیله فتوشاپ دو عکس را به هم نچسبانده ایم؛ در نیمه بالایی عکس یک جنگل طبیعی زیبا با یک فرمانروایی سبز و طبیعی حاکم است، و در نیمه زیرین یک تصویر از یک مکان و زمان دیگر وجود دارد.

در اواخر سال 2010، مخزن زباله ای از آلومینیوم کارخانه اکسید مجارستان، پشت سر هم دست به آزاد سازی میلیون ها گالن از لجن قرمز زد، این گِل های سمی بصورت سراشیبی از دو روستای Devecser و Kolontár به جریان افتاد که موجب شد ساختمان ها به خاک سپرده شوند و 10 نفر نیز کشته گردد.

سربازان و داوطلبان آغاز به پاک سازی محوطه نمودند اما کار از کار گذشته بود و همه جا پُر از لجن های سمی و قرمز رنگ شده بود.

این عکس به وسیله عکاس اسپانیایی به نام Palindromo گرفته شده است، او میگوید: وقتی وارد این مکان میشوید هنوز هم آن حس وحشتناک را دوباره به چشم میبینید!

9- پرواز چشمه آب گرم
نوادا - آمریکا، شاهد صحنه زیبایی از پرواز آبهای گرم یک چشمه میباشد، این چشمه با همه زیبایی هایش طبیعی نمیباشد و در سال 1964 طی یک آزمون زمین گرمایی بصورت تصادفی بوجود آمده است؛ اما جلبکهای طبیعی صحنه زیبایی به مکان میدهند و رنگ سبز روشن و قرمز را برای ما خیره نماینده نمایان می نمایند.
10- درب جهنم
در نگاه اول، میتوانیم یک صحنه دراماتیک از یک فیلم علمی تخیلی را ببینیم که دری از جهنم را برای ما باز نموده است، اما این چاله غول پیکر از آتش در قلب صحرای کاراکوم واقع در ترکمنستان است، پس یک حمله فضای بر روی زمین نیست!

این یک دهانه جهنمی ساخته شده به وسیله زمین شناسان بیش از 40 سال پیش است که شعله های آتش آن زیبایی را به ما هدیه میدهد.

خوش آمدید به Derweze در ترکمنستان یا به قول مردم محلی خوش آمدید به درب جهنم

این ده منطقه جزئی از منطقه های بود که در همینجا، در همین کره خاکی، و در همین خانه اجدادی ما وجود دارند و ما از آنها بی خبریم.

منبع: سایت ایران ناز

منبع: راسخون
انتشار: 15 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13071

به "جاذبه های حیرت آور دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های حیرت آور دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید