ثبت ملی 36 اثر تاریخی فرهنگی بوشهر در یک سال اخیر

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت: 36 اثر تاریخی فرهنگی این استان در یک سال اخیر به ثبت رسیده است.

ثبت ملی 36 اثر تاریخی فرهنگی بوشهر در یک سال اخیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر، محمدحسین ارسطو زاده با بیان این مطلب افزود: با همت مجموعه معاونت میراث فرهنگی استان در یک سال اخیر 36 اثر تاریخی فرهنگی بوشهر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

ارسطو زاده ادامه داد: اقداماتی که اداره کل به منظور معین حریم بناهای تاریخی و ثبت آنها صورت گرفته این زمینه را فراهم آورده است تا از تخریب و تهدید آثار تاریخی جلوگیری گردد و تاریخچه و هویت استان کمتر مورد تعدی و تفریط افراد سودجو قرار گیرد.

سودابه معموری مسئول ثبت آثار و معین حریم اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر هم در این باره اظهار کرد: هدف از ثبت آثار حفظ و نگهداری از آثار باستانی به جا مانده از گذشتگان است تا با این کار تاریخ و تمدن استان بهتر و ملموس تر به دست نسل های آینده برسد.

معموری با اشاره به ثبت 17 اثر ناملموس در یک سال اخیر توضیح داد: آثار ناملموس مجموعه ای از فرهنگ ها، رسوم و آیین کهن هر استان است که در طول تاریخ سینه به سینه به دست ما رسیده است.

او در انتها افزود : بیش از 20 پرونده آز آثار منقول، غیرمنقول و طبیعی در اداره کل میراث فرهنگی استان در دست تهیه است.

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7554

به "ثبت ملی 36 اثر تاریخی فرهنگی بوشهر در یک سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت ملی 36 اثر تاریخی فرهنگی بوشهر در یک سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید