ترسناک ترین رایدهای شهربازی را بشناسید (قسمت اول)

به گزارش کنفرانس هکا، امتحان کردن ترسناک ترین ترن های هوایی و رایدهای شهربازی ها یکی از لذت بخش ترین و هیجان انگیز ترین تفریحات است که آدرنالین خون تان را به اوج می رساند.

ترسناک ترین رایدهای شهربازی را بشناسید (قسمت اول)

همه افراد کم و بیش تجربه تفریحات هیجان انگیز را دوست دارند و حتی بعضی از افراد به انجام چنین تفریحاتی اعتیاد دارند. امتحان رایدهای ترسناک شهربازی که ضربان قلب شما را به اوج خود می رساند و با آن ها هیجان را به معنای واقعی کلمه تجربه می کنید، یکی از این تفریحات است. در ادامه شما را با ترسناک ترین رایدهای شهربازی آشنا می کنیم.

ترن هوایی سوپرمن اسکیپ (Superman Escape)

قطعا هر کسی دوست دارد سوپرمن باشد و بر فراز آسمان ها پرواز کند. با ترن هوایی سوپرمن اسکیپ (فرار سوپرمن) در پارک دنیا فیلم برادران وارنر (Warner Bros. Movie World) می توانید حس سوپرمن بودن را تجربه کنید. این ترن هوایی در کمتر از 2 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می رسد. هیجان این ترن هوایی تنها به عبور از جهتهای پر پیچ و خم دیوانه نماینده ختم نمی گردد؛ در این ترن با یاری جلوه های ویژه فضایی ایجاد شده است که باعث می گردد که سرنشینان آن در هنگام سقوط ترن اوج هیجان را تجربه نمایند. ممکن است بعد از تجربه این ترن هوایی در خصوص سوپر من شدن تجدیدنظر کنید!

ترن هوایی شیورینگ تیمبرز (Shivering Timbers)

شیورینگ تیمبرز (الوارهای لرزان) نیز یکی دیگر از ترن های هوایی ترسناک لیست ما و پنجمین ترن هوایی چوبی دنیا است. طول این ترن هوایی که یکی از پرطرفدارترین رایدهای شهربازی میشیگان ادونچر (Michigans Adventure) است، 1640 متر بوده و سرعت آن به 105 کیلومتر در ساعت می رسد. در جهت این ترن 3 تپه به ارتفاع 30 متر وجود دارد. استفاده از این ترن هوایی را به افرادی که ناراحتی قلبی دارند، توصیه نمی کنیم!

ترن هوایی اسکای اسکریم (Sky Scream)

ترن هوایی اسکای اسکریم که در آلمان واقع شده ممکن است بلندترین یا سریع ترین ترن هوایی نباشد؛ اما طراحی ترسناک آن موجب شده هر کس با دیدنش وحشت کند. این قطار قبل از رسیدن به سرعت کافی برای حرکت سریع و صعود به سمت بخش های پرپیچ و خم، بخش هایی که در آن وارونه می گردد و حلقه ها، به سمت عقب و جلو حرکت می نماید.

ترن هوایی دِ اسمایلر (The Smiler)

به نظر می رسد فردی که این راید را طراحی نموده، مشکل روانی داشته است! این ترن هوایی رکورد بیشترین تعداد دفعاتی که افراد در آن وارونه می شوند را از آن خود نموده و از این نظر در دنیا بی همتا است. این ترن هوایی زمانی که به سرعت 85 کیلومتر در ساعت می رسد، نیروی گرانش 4.5 بر افراد ایجاد می نماید. گفتنی است در این ترن هوایی حادثه مرگباری نیز رخ داده است.

ترن هوایی ال تورو (El Toto)

واژه ال تورو به معنای گاو میش بوده و این نام ترسناک بودن این ترن هوایی را تا حدودی می تواند توصیف کند. ال تورو یکی از بلندترین و سریع ترین ترن های هوایی دنیا است و سرنشینان می توانند با امتحان کردن آن، سقوط آزاد از ارتفاع 53 متری با سرعت 112 کیلومتر در ساعت را تجربه نمایند. امیدواریم بتوانید این گاومیش وحشی را رام کنید.

ترن هوایی اینتیمیدیتور (Intimidator)

هیچ چیزی ترسناک تر از ایستادن در صف این ترن هوایی نیست. حرکت این ترن با سقوط آزاد از ارتفاع 70 متری با شیب 72 درجه آغاز می گردد و در ادامه جهت خود به 128 کیلومتر در ساعت می رسد. توصیه می کنیم قبل از سوار شدن چیزی نخورید، چون ممکن است آبرویتان برود!

اینسنیتی ات د استراتسفِر تاور (The Insanity at The Stratosphere Tower)

تصور کنید از آسمان خراشی آویزان شده اید که هیچ چیزی غیر از هوا و زمینی که چندین متر با شما فاصله دارد، زیر پایتان نیست. حتی تصور چنین وضعیتی هم ترسناک است. وقتی سوار راید اینسنیتی برج استراتوسفر می شوید، در چنین وضعیتی قرار می گیرید. افرادی که سوار این راید می شوند، در ارتفاع حدود 274 متری بر فراز لاس وگاس از آن آویزان می شوند و راید آن ها را می چرخاند. افرادی که از ارتفاع می ترسند، حتی نباید به این راید نزدیک شوند.

ترن هوایی استیلس (Stealth)

ترن هوایی استیلس مسافت کوتاه اما بسیار پرهیجانی را طی می نماید و در مدت زمان بسیار کوتاهی از سرعت 0 به 128 کیلومتر در ساعت می رسد. این ترن هوایی در ابتدا از ارتفاعی در حدود 62 متر بالا می رود و سپس با سرعت از همان ارتفاع به پایین سقوط می نماید و در خاتمه قبل از اینکه به نقطه اول خود بازگردد، یک زاویه 90 درجه را پشت سر می گذارد. وقتی سوار این وسیله وحشتناک می شوید، باید فقط چشمان خود را ببندید و به هیچ چیز فکر نکنید؛ البته ممکن است باز هم نیروی گرانشی 4.5 آن را احساس خواهید کرد.

ترن هوایی اولترا تویستر (Ultra Twister) در ژاپن

این ترن آلترا تویستر که طراحی واقعا عجیب و منحصر به فردی دارد، در شهربازی ناگاشیما اسپا لند (Nagashima Spa Land) ژاپن واقع شده است. در این راید خودروهایی وجود دارد که چهار نفر سوار آن می شوند و ابتدا از یک شیب بالا می رود، سپس با سرعت و فشار بالایی به پایین می رود؛ در مرحله بعدی در یک تونل در یک زاویه 360 درجه می چرخد و سپس با یک آسانسور به پایین فرستاده می شوند و در خاتمه در حالی که در یک جهت مارپیچ 360 درجه می چرخند، به سرعت به عقب فرستاده می شوند.

تاور اف ترور 2 (Tower of Terror II)

تاور اف ترور 2 (برج ترس) نخستین ترن هوایی دنیا است که به سرعت 160 کیلومتر در ساعت می رسد. سرنشینان این ترن هوایی که واقعا نام شایسته ای برای آن انتخاب شده، روی جایگاه های موجود در محفظه ای تونل مانند قرار می گیرند، سپس از مکانی که شبیه یک دره است، به سرعت به سمت بالا حرکت می نمایند و پس از آن دوباره با همین سرعت به سمت پایین باز می گردند.

هدز 360 (Heads 360)

وقتی به هدز 360 نگاه می کنید، در ظاهر یک ترن هوایی چوبی به نظر می رسد، اما ظاهر این ترن هوایی واقعا فریبنده است. این ترن هوایی که سرعت آن به 112 کیلومتر در ساعت می رسد، نخستین ترن هوایی چوبی دنیا است که سرنشینان آن یک چرخش 360 درجه را تجربه می نمایند. ضمناً طولانی ترین تونل زیرزمینی دنیا نیز متعلق به هدز 360 است. قطعا وقتی به یک چرخش 360 درجه فکر می کنید، موهای تن تان سیخ می گردد.

ویکد تویستِر (Wicked Twister)

واژه Wicked Twister به معنای جادوگر شرور است. در این راید سرنشینان با سرعت 115 کیلومتر در یک شیب عمودی پیچ و تاب دار به جلو رانده می شوند و سپس با همان سرعت به جای اول بازگردانده می شوند و این فرایند چندین بار تکرار می گردد.

فیوری 325 (Fury 325)

واژه Fury به معنای خشم است و برای یک ترن هوایی که چندین رکورد را از آن خود نموده، نام مناسبی به نظر می رسد. Fury 325 که می توان آن را یکی از محبوب ترین ترن های هوایی دنیا تلقی کرد، قادر است به سرعت 152 کیلومتر در ساعت نیز برسد و ارتفاع آن در بالاترین نقطه 99 متر است. این اعداد باعث شده این ترن هوایی لقب مرتفع ترین و سریع ترین ترن هوایی دنیا را از آن خود کند. اگر می خواهید هیجان وصف ناپدیری را تجربه کنید، این ترن را از دست ندهید.

منبع: کجارو / list25.com
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13403

به "ترسناک ترین رایدهای شهربازی را بشناسید (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترسناک ترین رایدهای شهربازی را بشناسید (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید