عجیب ترین واحد های درسی دانشگاه های دنیا

به گزارش کنفرانس هکا، روزنامه شهروند - ترجمه از مینا شرفی: واحدهای درسی که برای رشته های دانشگاهی تدریس می گردد همواره به درس های پایه و اختصاصی محدود نمی گردد و دانشجویان باید واحدهای اختیاری هم در خلال تحصیلات آکادمیک خود پشت سر بگذارند.

عجیب ترین واحد های درسی دانشگاه های دنیا

این واحدهای اختیاری در برخی از دانشگاه ها و کالج های سراسر جهان برخی اوقات از جنبه خشک صرفا درسی خارج می گردد و به موضوعاتی جالب و گاه مسخره می پردازد؛ برای مثال با ظهور ستاره ها در عرصه های مختلف دانشگاه ها واحدهایی را برای رفتارشناسی این افراد اختصاص می دهند که با افول آنها طبعا از سیستم آموزشی حذف می گردد؛ مثل واحد درسی لیدی گاگا که با اوج گیری این خواننده در دانشگاه کالیفرنیا تدریس می شد، اما حالا رفتارشناسی مایلی سایروس به واحد درسی دانشجویان آمریکایی اضافه شده است. در این مطلب تعدادی از واحدهای عجیبی که در دانشگاه های مختلف جهان تدریس می گردد را آنالیز می کنیم:

انگلستان: از هوگوارتز و هری: مطالعه فشرده هری پاتر به وسیله جزایر بریتانیا: دانشگاه مرکزی میشیگان (دانشکده زبان و مطالعات خارجی)

در این واحد دانشجویان کتاب های جی. کی. رولینگ را می خوانند و برای 10 روز به انگلستان می روند تا مکان های تاریخی ای را که داستان های هری پاتر از آنها الهام گرفته شده است از نزدیک ببینند. قصر ادینبرو، کتابخانه بودلیان، کلیسای مسیح در دانشگاه آکسفورد و برج لندن ازجمله مکان هایی است که دانشجویان این واحد درسی آنها را مطالعه می نمایند.

تلف کردن وقت در اینترنت: دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا. (دانشکده زبان انگلیسی)

در این واحد درسی نیازی به کتاب نیست و دانشجویان فقط با لپ تاپ و وای فای سر وکار دارند. دانشجویان سر کلاس این درس به وسیله شبکه های اجتماعی و چت روم ها با هم در تعامل هستند. پروفسور گولد اسمیت در مقاله ای که در نشریه نیویورکر چاپ شده، آورده است: نسل جدید بیش از نسل گذشته می خوانند و می نویسند، اما خواندن و نوشتن این نسل خیلی متفاوت است. فوروارد کردن، ریتوییت کردن و وبلاگ نوشتن هم می تواند جزیی از ادبیات باشد.

کلاس سلفی: دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس (دانشکده نگارش)

اسم رسمی این واحد در واقع نگارش 150: نوشتن و نقد کردن، هویت و گوناگونی است. در این واحد درسی از دانشجویان خواسته می گردد پنج سلفی از خود بگیرند و در نوشته هایی بیان نمایند چطور سلفی هایشان هویت آنها را بیان می نماید؟

یادگیری از یوتیوب: کالج پتزر در کلارمونت کالیفرنیا (دانشکده مطالعات رسانه ای)

این واحد درسی در سال 2007 و بر پایه این که از یوتیوب می توان چه مطالبی آموخت، طراحی و وارد سیستم آموزشی این کالج شد. در این واحد درسی دانشجویان ویدیوهای یوتیوب را می بینند و در خصوص آنها اظهارنظر می نمایند و خودشان هم باید کلیپ هایی روی این شبکه بفرستند. پروفسور آلکساندرا جوهاس این سایت ویدیویی را یک تلویزیون پست مدرن می داند.

سیاست بیانسه: دانشگاه ایالتی نیوجرسی (دانشکده مطالعات زنان)

در این واحد درسی بیانسه به عنوان یک فمنیست پیشرو و یک شخصیت عجیب مطرح شده و آهنگ ها و موزیک ویدیوهایش آنالیز و نقد می گردد. در کنار اینها، تاریخچه فمنیست های سیاهپوست در آمریکا تدریس می گردد. در واقع این واحد درسی می کوشد بیان کند آیا موزیک بیانسه می تواند بنیان گذار تغییرات اجتماعی در میان زنان سیاهپوست گردد؟

جامعه شناسی مایلی سایروس: کالج اسکیدمور در ساراتوگا اسپرینگز نیویورک (دانشکده جامعه شناسی)

این نوجوان خیلی زود به ستاره ای در جهانی پاپ تبدیل شد، اما رفتارهای عجیب و غریبش چه در عرصه خوانندگی و چه در عرصه اجتماعی و فرهنگی باعث شد به یک مورد مطالعاتی برای کارشناسان تبدیل گردد. تاثیرات رفتارهای مایلی سایروس روی همسن و سالانش، دیدگاه های فمنیست ها در خصوص او و آسیب شناسی رفتارهای او باعث ایجاد این واحد درسی در آمریکا شد.

کالیفرنیا ما اینجاییم؛ اورنج کانتی و خودشناسی فرهنگی قرن بیست ویکم آمریکا: دانشگاه دوک در دورهام (دانشکده زبان انگلیسی)

در این واحد درسی نقش بی همتای کالیفرنیا و مردم این منطقه در تاریخ آمریکا آنالیز می گردد. موزیک منطقه و فرهنگ خاص این ایالت جنوبی در این واحد درسی برای دانشجویان تدریس خواهد شد.

هنر راه رفتن: کالج مرکزی دنویل (دانشکده مطالعات محیطی)

دانشجویان در این واحد درسی آثار دیکنز، تولستوی و کانت را می خوانند و سپس در تورهای راهپیمایی فلسفی و تاریخی در پارک ها، موزه ها و قبرستان ها شرکت می نمایند. هدف این واحد آموزشی تمرکز روی تجربه کردن است. در جهانی امروز که جهانی تلفن های هوشمند است، چنین واحدهای درسی ای موهبت محسوب می گردد. این واحد درسی در دانشگاه هایی در فرانسه و آلمان هم تدریس می گردد.

فیزیک جنگ ستارگان: دانشگاه سانتاکلارا در سانتاکلارا (دانشکده فیزیک)

در این واحد درسی در خصوص فیزیک نیوتونی و انیشتینی، مدل های استاندارد فیزیک ذرات و سفر در زمان بحث می گردد.

جی زی و کانیه وست: دانشگاه میسوری در کلمبیا (دانشکده زبان انگلیسی)

ارتباط میان شعر و ترانه های رپ ازجمله مباحثی است که در این واحد درسی تدریس می گردد.

خون آشام در ادبیات و سینما: دانشگاه ویسکونسین (دانشکده زبان و ادبیات)

محبوبیت این موجود افسانه ای در میان مردم و رسانه ها به قدری زیاد است که واحدی درسی برای رفتارشناسی خون آشام ها و تاثیرشان در ادبیات و سینما تدریس می گردد.

الویش، زبان ارباب حلقه ها: دانشگاه ویسکونسین (دانشکده زبان و ادبیات)

این واحد درسی توسط یکی از زبان شناسان برتر جهان و کسی که به سازندگان فیلم ارباب حلقه ها مشاوره می داده، تدریس می گردد. هرچند این زبان اصلا کاربردی نیست، اما کنجکاوی هواداران این فیلم را به خوبی رفع می نماید.

تاثیر شیطان: درک این که چگونه انسان های خوب به شیطان بدل می شوند: دانشگاه MIT (دانشکده انسان شناسی)

بارها شده در زندگی از خود پرسیده ایم چگونه فردی بی گناه و پاک به جنایتکار و فردی پلید تبدیل می گردد. در این واحد درسی به سوالات این چنینی پاسخ داده می گردد.

عروس های آنلاین سفارشی دانشگاه جان هاپکینز (دانشکده جامعه شناسی)

هرچند شاید برای بسیاری پدیده عروس های آنلاین سفارشی باورنکردنی باشد، اما این مسأله واقعا وجود دارد و دانشجویان در این دانشگاه باپرستیژ دلایل وجود چنین مسأله ای خصوصا در فیلیپین و کشورهای شرق آسیا را آنالیز و تحلیل می نمایند.

سیمپسون ها و فلسفه دانشگاه برکلی (دانشکده فلسفه)

شاید کارتون سیمپسون ها برای خیلی ها فقط یک سرگرمی باشد اما در این واحد درسی فلسفه ای که در این برنامه کارتونی نهفته است برای دانشجویان بیان می گردد.

علم ابرقهرمانان دانشگاه ارواین کالیفرنیا (دانشکده علوم)

شاید عنوان این واحد درسی بیشتر جنبه تفریحی و بازی داشته باشد اما در این واحد درسی از ابرقهرمانان به عنوان وسیله ای برای آموزش فیزیک استفاده می گردد.

پارمیس: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای پارمیس

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 3712

به "عجیب ترین واحد های درسی دانشگاه های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین واحد های درسی دانشگاه های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید