تدوین بسته آموزشی مهارت های زندگی برای دانش آموزان چندمعلولیتی

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به بیان جزئیات طرح ها و اقدامات این سازمان برای افزایش مهارت آموزی دانش آموزان استثنایی پرداخت.

تدوین بسته آموزشی مهارت های زندگی برای دانش آموزان چندمعلولیتی

حمید طریفی حسینی در گفت وگو با پانا درباره فعالیت ها و اقدامات سازمان آموزش و پرورش استثنایی در راستای افزایش مهارت آموزی دانش آموزان استثنایی اظهار کرد: برنامه­ ریزی های لازم در جهت آموزش حرفه ای به دانش آموزان استثنایی متناسب با توانمندی­ های جسمی و ذهنی آنان مانند توسعه رشته های مهارتی و ارائه دروس انتخابی به دانش آموزان اجرا شده است.

تعداد رشته های مهارتی موجود

وی با بیان اقدامات موثر در این راستا اضافه نمود: برنامه ­ریزی و تامین تجهیزات وسایل و امکانات آموزش حرفه­ ای در مدارس؛ تخصیص اعتبار مواد مصرفی و خرید تجهیزات کارگاهی به استان­ ها؛ استفاده بهینه از ظرفیت های ملی و منطقه ای در امر آموزش حرفه ای به دانش آموزان مانند تشکیل کلاس ­های ضمیمه در هنرستان های عادی، آموزش دروس مهارتی به دانش آموزن به وسیله برون­ سپاری از جمله اقدامات موثر در راستای افزایش مهارت آموزی دانش اموزان استثنایی است.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به توسعه آموزش های حرفه ای با استفاده از توان و ظرفیت­ های بخش های دولتی و غیردولتی مانند تدوین استانداردهای شغلی با یاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: آنالیز رشته های شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای در راستای راهنمایی تحصیلی و شغلی برای دانش آموزان استثنایی، متناسب با ویژگی های آنان نیز از جمله موارد و موضوعات حائز اهمیت است که باید انجام گردد.

طریفی حسینی اعلام کرد: همکاری با معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش در مورد اجرای طرح های مهارتی مانند حضور دانش آموزان دروه اول متوسطه در طرح ایران مهارت و جشنواره ها نیز باید مورد توجه باشد.

وی اضافه نمود: آماده کردن دانش آموزان دوره اول متوسطه پیش حرفه ای جهت ورود به دوره دوم متوسطه کاردانش خاص به وسیله دروس کار و فناوری و مهارت های اجتماعی و مالی نیز باید برای افزایش اندازه مهارت آموزی دانش آموزان استثنایی انجام گردد.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بعلاوه در سرانجام از تدوین بسته آموزشی مهارت های روزمره زندگی برای دانش آموزان دوره ابتدایی چندمعلولیتی و طراحی و فراوری بسته آموزشی مهارت آموزی ویژه دانش آموزان با اختلال طیف اتیسم دوره ابتدایی نیز اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13472

به "تدوین بسته آموزشی مهارت های زندگی برای دانش آموزان چندمعلولیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین بسته آموزشی مهارت های زندگی برای دانش آموزان چندمعلولیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید