تحول اقتصادی یزد با استفاده از ظرفیت های هر منطقه

به گزارش کنفرانس هکا، نماینده بزرگترین حوزه انتخابی کشور به سرمایه گذاری روی ظرفیت های هر منطقه برای ایجاد تحول اقتصادی در استان یزد تاکید کرد.

تحول اقتصادی یزد با استفاده از ظرفیت های هر منطقه

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد، محمدرضا صباغیان بافقی، نماینده شهرستان های بافق، ابرکوه، بهاباد، خاتم و مهریز روز جمعه هشتم آذر 98 در مراسم اختتامیه جشنواره زعفران بهاباد گفت: هر منطقه ای از استان ظرفیت ها و توانمندی های خود را دارد که مردم می توانند به گونه ای از آن بهره مند شوند.

او اضافه کرد: یکی از ظرفیت های شاخص شهرستان بهاباد و روستاهای آن زعفران است که هم می تواند باعث درآمد و هم رشد این منطقه شود و با برنامه ریزی، تحول اقتصادی را در این مکان ایجاد کند.

صباغیان با بیان اینکه برگزاری جشنواره زعفران می تواند وجود چنین ظرفیتی در بهاباد را به خوبی نشان دهد، اظهار کرد: باید برنامه مدونی برای صنایع تبدیلی و فرآوری این محصول در شهرستان بهاباد یا استان ایجاد شود.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابی کشور اضافه کرد: نگاه دولت نیز باید به سمت این جشنواره ها جلب شود و از ظرفیت چنین رویدادهایی غافل نشود.

او ادامه داد: قانون تجارت نیز پس از 90 سال در 350 ماده اصلاح و تصویب شد که زمینه صادرات، واردات و نظارت را فراهم و آسان می کند.

بیشترین تاثیر گرانی بنزین بر صنعت گردشگری است

سید مصطفی فاطمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد نیز در این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره ها را معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی هر شهر و همچنین کمک به اقتصاد روستاها و شهرستان ها مطرح نمود.

او با بیان اینکه چهارمین جشنواره زعفران بهاباد با حضور فعالان گردشگری و اصحاب رسانه برای معرفی بهتر و بیشتر این ظرفیت برگزار شده است، اضافه کرد: برندهای مختلف در هر شهر را شناسایی و از این طریق معرفی و مطرح می کنیم.

فاطمی با بیان اینکه گرانی بنزین بیشترین تاثیر را روی صنعت گردشگری می گذارد، از نماینگان استان در مجلس شورای اسلامی خواست بحث گردشگری را در کنار مطالبات گوناگون مردم در نظر داشته باشند.

چهارمین جشنواره زعفران بهاباد از 16 آبان در شهرستان بهاباد آغاز شده و 8 آذر در روستای بنستان این شهرستان به کار خود سرانجام داد.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7482

به "تحول اقتصادی یزد با استفاده از ظرفیت های هر منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحول اقتصادی یزد با استفاده از ظرفیت های هر منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید