تاریخ انتشار فاینال فانتزی 14 برای ایکس باکس تعیین شد

به گزارش کنفرانس هکا، اگر شما از هواداران مجموعه فاینال فانتزی (Final Fantasy) هستید، قطعاً با شماره 14 آن آشنایی دارید. عنوانی در سبک نقش آفرینی آنلاین گسترده (MMO RPG) که توانست موفقیت بسیار زیادی در این مدت کسب کند و یک رقیب بسیار خوب برای بازی هایی مثل دنیای وارکرفت (World of Warcraft) و موارد دیگر باشد.

تاریخ انتشار فاینال فانتزی 14 برای ایکس باکس تعیین شد

تا الان بازی فاینال فانتزی 14 تنها برای کنسول های پلی استیشن و کامپیوتر در دسترس بود. حال اینطور که به نظر می رسد شرکت سازنده تصمیم گرفته تا این بازی را برای پلتفرم های دیگر مثل ایکس باکس عرضه کند تا تعداد مخاطبان آن را بیشتر کند. در حال حاضر این بازی به صورت یک نسخه بتای آزاد در دسترس کاربران است و حال اینطور که به نظر می رسد شرکت سازنده میخواهد تا در 1 فروردین (21 مارچ) این بازی را به صورت رسمی روی کنسول های ایکس باکس عرضه کند.

یکی از نکات جالب اینجاست که یک نسخه ابتدایی از این بازی (Starter Edition) به صورت رایگان روی سرویس گیم پس وجود خواهد داشت ولی کاربران به صورت محدود و از 1 فروردین تا 30 فروردین به آن دسترسی خواهند داشت. همینطور اینکه برای تجربه این بازی ضروری است تا کاربران اشتراک گیم پس کور (Game Pass Core) که همان ایکس باکس گلد قدیم است یا گیم پس آلتیمیت (Game Pass Ultimate) را داشته باشند.

چندی پیش بود که به طور رسمی اعلام شد بازی فاینال فانتزی 14 برای پلتفرم ایکس باکس عرضه خواهد شد. بحث اینجا بود که این بازی قرار بود در تابستان سال آینده در دسترس قرار بگیرد و حال اینطور که به نظر می رسد با توجه به استقبال گسترده هواداران، تاریخ عرضه آن زودتر از زمان اصلی شده است.

به طور کلی بازی فاینال فانتزی 14 یکی از عناوین به شدت با کیفیت در سبک آنلاین گسترده است. دنیای این بازی به شدت بزرگ بوده و محتوای زیادی در آن واقع شده است که باعث شده به شدت مجذوب کننده باشد. نکته اینجاست که شرکت سازنده برای مدت زیادی این بازی را محدود به کنسول های پلی استیشن و کامپیوتر نموده بود. حال اینطور که به نظر می رسد استراتژی شرکت سازنده این بازی نیز تغییر نموده و تصمیم گرفته این بازی محبوب را به روی پلتفرم های بیشتری بیاورد و فاینال فانتزی 14 را دوباره زنده کند. همینطور اینکه می توان گفت یکی از فزونی های فاینال فانتزی 14 نسبت به عناوین رقیب این است که روی کنسول ها هم در دسترس بوده و محدود به کامپیوتر نیست.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 اسفند 1402 بروزرسانی: 21 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15894

به "تاریخ انتشار فاینال فانتزی 14 برای ایکس باکس تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخ انتشار فاینال فانتزی 14 برای ایکس باکس تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید