بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آئودی را تخریب کرد!، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، ب ام و در سال 2007 با انتشار پوسترهایی از حیوانات، ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو به وسیله آئودی و مرسدس را به سخره گرفت!

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آئودی را تخریب کرد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران و بر اساس گزارش پدال ب ام و تعصب عجیبی روی انتقال قدرت دیفرانسیل عقب داشت تا جایی که ساخت خودروی دیفرانسیل جلو را نوعی توهین به مقدسات می دانست! به همین علت، باواریایی ها برای دهه ها فقط خودروهای محرک عقب می ساختند و به تغییر این رویه حتی فکر هم نمی کردند. این در حالی بود که آئودی اساساً فقط با خودروهای دیفرانسیل جلو به رقابت با مرسدس و ب ام و برخاسته بود و در دههٔ 80 هم سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو را ارائه کرد.

از سوی دیگر، مرسدس هم برای چندین دهه به ساخت خودروهای دیفرانسیل عقب متعهد ماند و هرچند زمانی که در دههٔ 60 شرکت اتویونیون (مالک آئودی) را در اختیار داشت یک سدان کامپکت دیفرانسیل جلو با کد W118 را توسعه داد اما این خودرو هیچ گاه فراوری نشد تا اینکه پایان در سال 1996 مرسدس اولین خودروی دیفرانسیل جلوی خود را با نام A کلاس معرفی کرد. بااین وجود، ب ام و هنوز روی خودروهای دیفرانسیل عقب پافشاری می کرد و قصد نداشت پاسخی به رقبای دیفرانسیل جلوی خود از آئودی و مرسدس بدهد.

این موضوع حتی تا جایی پیش رفت که ب ام و رقبای آلمانی خود را به خاطر ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو مسخره کرد. این داستان مربوط به سال 2007 است یعنی زمانی که نسل اول سری 1 تازه به بازار آمده بود. ب ام و هرچند سری 1 را برای رقابت با هاچ بک های دیفرانسیل جلوی آئودی A3 و مرسدس بنز A کلاس در نظر گرفته بود اما حتی در این هاچ بک هم به سنت خود پایبند ماند و سری 1 را به صورت دیفرانسیل عقب ساخته بود. این کار باعث خلق یک هاچ بک کامپکت دیفرانسیل عقب شد که کاملاً غیرمعمول بود.

بااین حال، ب ام و معتقد بود کار درست را خودش انجام داده است زیرا در سال 2007 با انتشار پوسترهایی، خودروهای دیفرانسیل جلوی مرسدس و آئودی را به تمسخر گرفت. در این پوسترها، تصویر حیواناتی که با پاهای عقب خود حرکت می نمایند شامل اسب، قورباغه و خرگوش، به گونه ای ویراش شده بودند که پاهای محرک آن ها به جلو منتقل شده بود. این کار نمای مضحکی به حیوانات مذکور بخشیده بود و ب ام و زیر پوسترها نوشته بود به همین علت است که ما دیفرانسیل جلو نمی سازیم.

ب ام و سعی کرد همچنان روی عقیدهٔ خود پافشاری کند و حتی نسل دوم سری 1 هم در سال 2011 با پلت فرم دیفرانسیل عقب معرفی گردید اما چند سال بعد، باواریایی ها فهمیدند که آئودی و مرسدس کار درست را انجام داده اند و انتقال قدرت دیفرانسیل جلو برای بعضی خودروها مناسب تر است. به همین علت، MPV کوچک سری 2 اکتیو تورر در سال 2014 به عنوان اولین محصول دیفرانسیل جلوی ب ام و معرفی گردید. در سال 2019 نیز ب ام و بازهم کوتاه آمد و نسل سوم سری 1 را به صورت دیفرانسیل جلو معرفی کرد. این سنت شکنی بزرگی برای شرکتی بود که چندین دهه فقط خودروهای دیفرانسیل عقب ساخته بود و به مذاق خیلی از هواداران هم خوش نیامد.

بااین حال، ب ام و به مسیر خود ادامه داد و شرکتی که زمانی خودروهای دیفرانسیل جلو را مسخره می کرد، امروز چندین مدل مختلف با پلت فرم دیفرانسیل جلو در سبد محصولاتش دارد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 فروردین 1403 بروزرسانی: 27 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16738

به "بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آئودی را تخریب کرد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آئودی را تخریب کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید