بومی سازی تجهیزات پزشکی از طریق یک شرکت دانش بنیان رقم خورد، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، تور رسانه ای که به ابتکار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تابستان امسال به طور مستمر در حال برگزاری است، این بار به اصفهان رسید. در راستای برگزاری این تور بازدید از چندین شرکت دانش بنیان صورت گرفت، همچنین این تور با با اختتامیه نخستین رویداد جایزه ملی فناوری نکست نیز همزمان شد و فرصت خوبی برای آشنایی با دستاوردهای دانش بنیان و کلان طرح های حوزه فناوری و نوآوری به وجود آورد.

بومی سازی تجهیزات پزشکی از طریق یک شرکت دانش بنیان رقم خورد، عکس

تینا مزدکی: در راستای برگزاری تورهای بازدید خبرنگاران و اصحاب رسانه از دستاوردهای دانش بنیان و کلان طرح های حوزه فناوری و نوآوری، تور فناورانه این بار به اصفهان رسید. در این تور از چندین شرکت فعال در حوزه فناوری و همچنین دانش بنیان از جمله شرکت مبین صنعت توحید، بهیار صنعت سپاهان، خانه خلاق آفتاب، مجتمع فولاد مبارکه و همچنین ذوب آهن اصفهان بازدید شد.

بازدید از اولین شرکت دانش بنیان مبین صنعت توحید در راستای تولید سه محصول ویدیو لارنگوسکوپ، منبع نور سرد و همچنین کورد نوری صورت گرفت؛ مهران محمدی جوزدانی، مدیر این شرکت گفت:مجموعه دانش بنیان مبین صنعت توحید، فعالیت خود را از سال 1397، آغاز کرد، کار این مجموعه بیشتر در زمینه تجهیزات پزشکی و تجهیزات اتاق عمل است.

این مجموعه با بررسی و مطالعه چالش های حوزه تجهیزات پزشکی در ایران، با اقدام به تعمیرات کوردهای نوری مورد استفاده در جراحی های کم تهاجمی همچون لاپراسکوپی و...،تعمیرات فیبر لیزر، تعمیرات منابع نور سرد هالوژنی، زنونی و LED و دیگر موارد فعالیت خود را آغاز کرده و در نهایت فعالیت این مجموعه به دو واحد، تولیدات و تعمیرات تقسیم شده است.

به گفته مهران محمدی این شرکت تولید کننده سه محصول ویدیو لارنگوسکوپ، منبع نور سرد و همچنین کورد نوری است و ظاهرا این مجموعه اولین تولید کننده کابل فیبر نوری لاپراسکوپی یا همان کورد نوری در کشور است. علاوه بر این، متخصصان در این شرکت تعمیرات دستگاه های مورد نیاز درحوزه تجهیزات پزشکی را انجام می دهند.

امروزه بسیاری از بیمارستان ها مسائل دستگاه های خود را به این شرکت می سپارند و مهندسان این مجموعه مشکل به وجود آمده را به روش خود، درست مانند حل کردن یک صورت مسئله، رفع می کنند. او همچنین اعلام کرد که در این مجموعه دانشجویان و دانش آموزان مستعد برای کارآموزی حضور پیدا می کنند، کار را یاد می گیرند و شرایط آموزش دیدن برای علاقه مندان در این مجموعه فراهم است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اسفند 1402 بروزرسانی: 12 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15603

به "بومی سازی تجهیزات پزشکی از طریق یک شرکت دانش بنیان رقم خورد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی تجهیزات پزشکی از طریق یک شرکت دانش بنیان رقم خورد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید