بودجه فرهنگی دانشگاه باید جز اولویت ها باشد

به گزارش کنفرانس هکا، یزدانی گفت: بودجه ای که از جانب وزارت علوم به ما تعلق گرفته است فقط صرف هزینه های اضطراری می گردد.

بودجه فرهنگی دانشگاه باید جز اولویت ها باشد

سعید یزدانی معاون اداری اقتصادی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: بودجه بخش فرهنگی در تمامی دانشگاه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است اما متاسفانه بودجه ای که بتوان این بخش را به درستی و در حد شایستگی جوانانمان پیش ببریم وجود ندارد.

او در ادامه گفت: محدودیت های اقتصادی ما باعث شده است تا معاون فرهنگی دانشگاه با مسائل زیادی روبرو گردد، اگر بودجه های دانشگاه را 100 درصد تخصیص دهند ما هم می توانیم به درستی بودجه را تقسیم بندی و منابع اقتصادی این بخش را نیز تامین کنیم.

یزدانی اعلام کرد: اگر نتوانیم بودجه کافی در اختیار بخش های مختلف دانشگاه مانند آموزشی، فرهنگی و پژوهشی قرار دهیم یقیناً با مسائلی روبرو خواهیم شد که در آینده تبعات بیشتری در جامعه خواهد داشت.

میراث فرهنگی، روح اقتصاد در کشور است

معاون اداری اقتصادی دانشگاه تهران اضافه نمود: توجه به مسائل فرهنگی از جمله مسائلی است که باید جز اولویت ها باشد و باید سعی کنیم موانع موجود در این زمینه را برداشته و به دنبال شرایط و امکانات لازم آن باشیم.

او توضیح داد: با بودجه ای که از طرف وزارت علوم به ما تعلق گرفته است صرفاً می توانیم هزینه های اضطراری همچون حقوق و مزایای کارکنان، غذا و قبوض آب و برق را تامین کنیم، به همین دلیل درخواست ما این است که بیشتر به این قضیه توجه نمایند تا دچار تبعات احتاقتصادی آن در آینده نشویم.

مجله عکسها: مجله تفریحی و سرگرمی عکسها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8454

به "بودجه فرهنگی دانشگاه باید جز اولویت ها باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه فرهنگی دانشگاه باید جز اولویت ها باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید