برپایی نمایشگاه گردشگری ایران با حضور 11 کشور خارجی ، حضور 20 اینفلوئنسر خارجی و 69 دفتر خدمات گردشگری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران: 11 کشور خارجی در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضور دارند. این کشورها به گفته علی اصفر شالبافیان، معاون گردشگری کشور که صبح امروز در نشست خبری برپایی نمایشگاه بین المللی تهران حضور یافت، شامل نمایندگان و فعالان صنعت گردشگری از کشورهای روسیه، ترکیه، مالزی، اندونزی، تایلند، ازبکستان، ویتنام، تاجیکستان، زیمباوه، تانزانیا و سریلانکا هستند.

برپایی نمایشگاه گردشگری ایران با حضور 11 کشور خارجی ، حضور 20 اینفلوئنسر خارجی و 69 دفتر خدمات گردشگری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر شالبافیان از سفر زوراب پلولیکاشویلی، دبیرکل گردشگری سازمان ملل برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران که از 23 تا 26 بهمن ماه برگزار می گردد نیز اطلاع داد و گفت: علاوه بر او مدیرانی از سازمان همکاری های اسلامی و رییس کمیته گردشگری ازبکستان نیز در هفدمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران حضور خواهند یافت.

مذاکرات دو جانبه خارجی ها در نمایشگاه تهران

معاون گردشگری اعلام کرد: 69 دفتر خدمات گردشگری خارجی نیز که بیشتر آن ها از شهرهای کازان و سن پیترزبورگ روسیه هستند در نمایشگاه سال جاری حضور یافته اند که فضای مذاکرات دو جانبه برای آن ها نیز فراهم شده است.

به گفته او، 20 اینفلوئنسر خارجی نیز در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ترهان حاضر خواهند بود. وزارت امور خارجه نیز در معرفی و اطلاع رسانی این نمایشگاه و نیز فراوری محتوا با ما همکاری داشته و باعث شده که این نمایشگاه در کشورهای هدف ما معرفی گردد. در همین حال با توجه به لغو ویزا با تعداد زیادی از کشورها، از بعضی از آن ها در این نمایشگاه غرفه داریم.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به گفته علی اصغر شالبافیان بزرگترین نمایشگاهی است که تا به امروز در حوزه گردشگری در ایران برگزار شده است.

عرضه 1500 فرصت سرمایه گذاری و 600 بسته سرمایه گذاری

نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در 20 سالن و فضایی بالغ بر 60 هزار مترمربع برگزار می گردد که 30 هزار متر مربع آن غرفه سازی شده و 982 غرفه در 9 سالن متعلق به فعالان استان ها، 9 سالن متعلق به دستگاه های دانش بنیان و یک سالن نیز برای گردشگری سلامت در نظر گرفته شده است.

براساس آنچه علی اصغر شالبافیان اعلام کرده است: برای فعالان استانی تسهیلات و امکانات بسیار خوبی در نظر گرفته شده و تاکید ویژه ای بر همکاری های بین المللی وجود دارد.

به گفته او، حضور گروه های آیینی و معرفی گردشگری خوراک یکی از مهمترین بخش های این دوره از نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران است و بیش از 1500 فرصت سرمایه گذاری و 600 بسته سرمایه گذاری نیز در این نمایشگاه ارایه خواهد شد.

حل مشکل سرمایه گذاران به وسیله بانک های عامل در محل

براساس آنچه معاون گردشگری کشور گفته است، برنامه های جانبی این نمایشگاه نیز شامل نشست سفرای کشورهای اسلامی در روز پنجشنبه 26 بهمن ماه و در آخرین روز از برپایی نمایشگاه به میزبانی شهر یزد، جشنواره شخصیت های گردشگری، نشست گردشگری خوراک، نشست و همایش بین المللی گردشگری و نشست گردشگری سبز به مدت سه روز است.

به گفته شالبافیان، برپایی میزهای گردشگری موضوعی، حضور بومگردی ها، برگزاری دوره های آموزشی و نیز حضور 20 دانشگاه از دیگر برنامه های حاشیه ای است که در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری برگزار می گردد.

معاون گردشگری کشور گفت: در این نمایشگاه شاهد آمادگی بانک ها برای ارائه تسهیلات به پروژه های گردشگری نیز خواهیم بود و بانک های عامل در نمایشگاه حضور خواهند داشت و مسائل و مسائل و موانع پیش روی سرمایه گذاران را در محل، رفع خواهند کرد.

منبع: صدای میراث
انتشار: 17 بهمن 1402 بروزرسانی: 17 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14903

به "برپایی نمایشگاه گردشگری ایران با حضور 11 کشور خارجی ، حضور 20 اینفلوئنسر خارجی و 69 دفتر خدمات گردشگری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی نمایشگاه گردشگری ایران با حضور 11 کشور خارجی ، حضور 20 اینفلوئنسر خارجی و 69 دفتر خدمات گردشگری در هفدهمین نمایشگاه بین المللی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید