بودجه توسعه حمل و نقل دوچرخه محور افزایش یافت

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، سید آرش حسینی میلانی در نوبت عصر یکصد و بیست و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر و در جریان بررسی بند ب تبصره 18 لایحه بودجه سال 1398 گفت: در فاصله یک سال اخیر درخواستی با امضای 10 هزار نفر فعال محیط زیستی شهریور ماه سال گذشته به کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری ارسال شد.

بودجه توسعه حمل و نقل دوچرخه محور افزایش یافت

وی با بیان اینکه یکی از پیشنهادات ارائه شده از سوی این فعالان، توسعه دوچرخه سواری در شهر تهران بود. تحول دیگر در این یکسال گسترش کمپین سه شنبه های بدون خودرو بود، گفت: خوشبختانه آقای حناچی، شهردار تهران همت جدی در این عرصه داشتند. شهروندان نیز تجربه های خوبی در حوزه دوچرخه سواری داشته و اخیراً نیز در خیابان میرداماد بیش از هزار نفر از شهروندان اقدام به دوچرخه سواری کردند که یک حرکت فرهنگی اجتماعی خوبی است که در اکثر شهرهای بزرگ جهان نیز تجربه شده است.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهر انسان محور نیازمند سرمایه گذاری است، شرح داد: بودجه پیشنهادی معاونت حمل و نقل برای توسعه دوچرخه سواری حدود 23 میلیارد تومان بوده که به دلیل ملاحظات مالی و تنگناهای مالی در سال آینده درهنگام بررسی نهایی در شهرداری کاهش پیدا کرد و در این بخش به حدود 12 میلیارد تقلیل یافته است اما در کمیسیون تلفیق شورا باز هم این رقم به میزان 50 درصد کاهش یافت.

حسینی میلانی در خاتمه از اعضای شورای شهر درخواست کرد که آنها با پیشنهاد بازگشت به لایحه شهرداری موافقت کنند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2138

به "بودجه توسعه حمل و نقل دوچرخه محور افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه توسعه حمل و نقل دوچرخه محور افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید