بهترین تصاویر ارسالی از فضا در سال 2019

به گزارش کنفرانس هکا، در سال 2019 ماموریت های فضایی بزرگ و خطیری انجام شد که حاصل آن ها برخی تصاویر شگفت انگیز از منظومه شمسی بوده است. همین طور، برخی از تلسکوپ های قدرتمند زمین آموزش دیدند برخی سوژه ها و جذابیت های فضا را عکس برداری کنند.

بهترین تصاویر ارسالی از فضا در سال 2019

در سال 2019 عکس های زیبا و تعجب برانگیز زیادی از شگفتی های آسمان به دست ما رسیده است که انتخاب بهترین تصاویر را بسیار سخت می کند. 7 تصویر برتر سال 2019 از فضا را در زیر مشاهده می کنید:

بالای ابرها

در سال 2016، فضاپیمای جونو ناسا بر فراز سیاره مشتری، ابرهایی را شکار می کند که بسیار زیبا و عجیب هستند. انگار یک سیاره را با کاشی های مرمر سنگ فرش کردید.

فضاپیمای جونو ناسا چهار عکس چداگانه از این پدیده در هنگام عبور از جهان پنجم خورشید ثبت کرده است. به نظر می ٰسد ابرها به شکلی دایره وار دور نقطه ای در پیچ و تاب هستند.

آدم برفی

پس از کشف پلاتو در سال 2015، فضاپیمای جدید ناسا به نام Horizons ماموریت یافت برای اهداف جدیدی وارد مدار Kuiper Belt شود که فراتر از مدار نپتون قرار گرفته است. در این کمربند مداری هزاران شی یخی عجیب و غریب دیده شده است که ظاهرا از دوران ابتدایی منظومه شمسی باقی ماندند.

دانشمندان روی شی تمرکز می کنند که MU 69 نام دارد و در سال 2014 کشف شده است. این شی که بعدا Ultima Thule نام گرفت و اکنون Arrokoth گفته می شود؛ 39 کیلومتر بوده و از دو توپ یخی با اندازه مختلف تشکیل شده است. این شی با سرعت کم در مدار حرکت می کند و رنگی متمایل به قرمز دارد. دانشمندان حدس می زنند از جنس مواد آلی به نام تولین در سطح خود تشکیل شده باشد.

آتش بازی ستاره ای

Eta Carinae یک سیستم ستاره ای است که در فاصله 7500 سال نوری قرار گرفته است. این سیستم از دو ستاره تشکیل شده است که در کنار هم نزدیک به 5 میلیون برابر بیشتر از خورشید انرژی ساطع می کنند. یکی از ستاره ها گازهای گرمی منتشر می کند که به صورت یک جفت بالون نرم درآمده اند.

آخرین تصویر از این سیستم در سال 2019 و توسط دوربین Wide Field Camera 3 تلکسوپ فضایی هابل گرفته شده است.

سلفی مارتین

مریخ نورد Curiosity ناسا از سال 2012 در حال جست وجو در بخش Gale Crater سیاره مریخ است. این مریخ نورد در دامنه کوهی این عکس سلفی را از خود گرفته است.

در این تصویر به خوبی می توان صخره ای رسی را مشاهده کرد. خاک رس معمولا در حضور آب شکل می گیرد که یک ماده اساسی برای حیات است. شواهد دیگری هم برای وجود آب در بخش Gale Crater مریخ به دست آمده است.

خیلی دورتر از ماه

در 3 ژانویه امسال فضاپیمای چینی Change-4 به ماموریت رفت و روی سطح ماه فرود آمد. چند روز پس از این فرود پیروز، دوربین های مریخ نورد به کار افتادند و عکس هایی از سطح ماه گرفتند.

این مریخ نورد دارای دوربین، رادارهای کاوش گر برای زیر سطح ماه، طیف سنج برای شناسایی مواد معدنی و یک تستر رشد گیاهان است.

یک رقیب بزرگ

این تصویر توسط تلسکوپ هابل گرفته شده است و یک کهکشان مارپیچی به نام NGC 772 را نشان می دهد. 130 میلیون سال نوری از ما فاصله دارد و با کهکشان راه شیری اشتراک های زیادی دارد. هر دو دارای ماهواره های کهکشانی کوچکی هستند که به دور کهکشان های والد خود می چرخند. با این حال، هر دو کهکشان تفاوت های زیادی با هم دارند.

در حال کشتیرانی

LightSail یک پروژه توسعه داده شده در سازمان غیرانتفاعی The Planetary Society است و هدف آن کشتیرانی در منظومه خورشیدی و مدار پایین زمین است. بادبان های خورشیدی یک روش قدیمی برای پیشبرد فضاپیماها است.

بادبان های فضایی از این واقعیت سود می برند که انعکاس نور خورشید روی سطح های آیینه ای باعث فشار و هدایت آن ها به جلو می شود. LightSail 2 در 25 ژوئن 2019 به فضا پرتاب شد و عکس فوق در 23 جولای گرفته شده است.

منبع

آموزشگاه ما: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: یک پزشک
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8091

به "بهترین تصاویر ارسالی از فضا در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین تصاویر ارسالی از فضا در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید