بهبود آمادگی جسمانی و سلامتی سالمندان با پیاده روی تناوبی

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/خراسان رضوی بر اساس نتایج آخرین تحقیق دکتر شیزو ماسوکی از دانشگاه شینشو، پیاده روی تناوبی روشی مؤثر در افزایش آمادگی جسمانی و کاهش بیماری های مرتبط با شیوه زندگی (LSD) است.

بهبود آمادگی جسمانی و سلامتی سالمندان با پیاده روی تناوبی

به نقل از ساینس دیلی، برای داشتن یک سبک زندگی سالم برداشتن 10 هزار گام در روز ضروری است، به همین دلیل، در ژاپن، افراد دارای سواد سلامت، برای شمارش تعداد گام های روزانه خود، از گام شمار استفاده می نمایند.

محقق این تحقیق، دکتر ماسوکی اظهار کرد: برای این که به نتایج مثبتی برسید، مهم نیست که چقدر پیاده روی می کنید، بلکه شدت فعالیت در حداقل زمان مهم است. این نتایج، خبر خوشایندی برای افرادی است که می خواهند در وقت خود صرفه جویی نمایند و بیشترین نتیجه را از تمرین ورزشی خود بگیرند.

تمرین پیاده روی تناوبی یک روش پیاده روی است که در آن فرد به مدت سه دقیقه با 70 درصد ظرفیت هوازی خود و سه دقیقه بعدی را با 40 درصد حداکثر ظرفیت هوازی خود پیاده روی می نماید. این تمرین پنج بار یا بیشترتکرار می گردد.

دکتر ماسوکی طی مدت پنج ماه گروهی متشکل از 679 شرکت نماینده را با میانگین سنی 65 سال مورد مطالعه قرار داد.

هر دو هفته اطلاعات شرکت نمایندگان از طریق اینترنت و از طریق دستگاه اندازه گیری اطلاعات (شتاب سنج سه محوری) جمع آوری شد. شتاب سنج سه محوره دستگاهی است که با صدای بوق به فردی که پیاده روی می نماید، اطلاع می دهد که حداقل در 70 درصد اوج ظرفیت هوازی خود (VO2peak) فعالیت کند و سه دقیقه دیگر را با 40 درصد ظرفیت هوازی ادامه دهد، سپس اطلاعات پیاده روی آنان برای تجزیه و تحلیل اتوماتیک ثبت شد.

اوج ظرفیت هوازی، میزان اکسیژنی (O2) است که بدن می تواند هنگام فعالیت بدنی از آن استفاده کند. واحد اندازه گیری اوج ظرفیت هوازی، مقدار میلی لیتر اکسیژنی است که توسط یک کیلوگرم وزن بدن در دقیقه استفاده می گردد. این ظرفیت از طریق اندازه گیری غلظت اکسیژن و دی اکسید کربن در تنفس شرکت نمایندگان مشخص شد.

شاخص آمادگی جسمانی، حداکثر مقدار اکسیژنی است که بدن فرد می تواند از آن استفاده کند. هرچه مقدار اکسیژن مصرفی بیشتر باشد، فرد می تواند فعالیت بدنی را با شدت بیشتری انجام دهد. ورزشکاران استقامتی مانند دوچرخه سواران می توانند در زمان 70 ثانیه به اوج ظرفیت هوازی خود برسند.

دکتر ماسوکی دریافت، روش وی نسبت به توصیه انجمن قلب آمریکا (75 دقیقه تمرین در هفته با شدت زیاد) در بهبود اوج ظرفیت اکسیژن، نتایج بهتری دارد. ظرفیت هوازی شرکت نمایندگان در مطالعه دکتر ماسوکی با 50 دقیقه تمرین پیاده روی تناوبی درهفته بهبود چشمگیری داشت.

تحقیق دکتر ماسوکی نشان داد، شرکت نمایندگان از طریق تمرین پیاده روی تناوبی به 14 درصد افزایش اوج ظرفیت هوازی و کاهش 17 درصد بیماری های مرتبط با شیوه زندگی (LSD) دست یافتند. این روش به دلیل سهولت در انجام آن بسیار مطلوب است.

در این تحقیق، بسیاری از شرکت نمایندگان باانگیزه فراتر از برنامه تمرینی توصیه شده، کارکردند.

از دیگر ویژگی های این تمرین، عدم احتیاج به تجهیزات گران قیمت برای انجام تمرینات است.

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7094

به "بهبود آمادگی جسمانی و سلامتی سالمندان با پیاده روی تناوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود آمادگی جسمانی و سلامتی سالمندان با پیاده روی تناوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید