بزرگترین مار دنیا در هند پیدا شد، 15 متر طول و 1000 کیلو وزن !

به گزارش کنفرانس هکا، دیرینه شناسان در هندوستان فسیل خزنده ای باستانی را پیدا نموده اند که شاید بزرگترین مار تاریخ طبیعت باشد و تایتانوبوآ را که تا پیش از عنوان بزرگترین مار تاریخ را در اختیار داشت از تخت شاهی به زیر بکشد.

بزرگترین مار دنیا در هند پیدا شد، 15 متر طول و 1000 کیلو وزن !

به گزارش خبرنگاران ، فسیل 15 متری ماری غول پیکر و باستانی در یک معدن در هند کشف شد. دانشمندان 27 مهره ستون فقرات این مار را پیدا نموده اند که بعضی از آن ها در شرایط بسیار خوبی به جای مانده اند.

آن ها این مار را Vasuki indicus نام نهاده اند و باور دارند که ظاهری شبیه به پیتون های امروزی داشته و همچون آن ها غیرسمی بوده است.

معدن زغال سنگی که این فسیل شگفت انگیز در آن کشف شد در غرب استان گجرات در هند واقع شده است.

با توجه به میزان بسیار بزرگ مار می توان انتظار داشت که این شکارچی همچون پیتون و آناکونداهای امروزی با حمله ای ناگهانی طعمه را گیر می انداخته و با فشاری خرد نماینده نفسش را می بریده است.

پژوهشگران تخمین می زنند که این مار غول پیکر حدود 15 متر طول و بیش از هزار کیلوگرم وزن داشته است.

تا پیش از این از تایتانوبوآ که فسیلش در سال 2009 در معدنی در شمال کلمبیا پیدا شده به عنوان بزرگترین مار تاریخ طبیعت نام برده می شد که بر اساس تخمین ها تا بیش از 13 متر طول و 1000 کیلوگرم وزن داشته است.

اکنون در طبعیت مارهای پیتون آسیایی با طول بیش از 10 متر هم یافت می شوند و در اعماق جنگل های آمازون نیز مارهای بزرگ الجثه آناکوندا زندگی می نمایند که هر چند به طول پیتون نمی رسند اما وزن بیشتری دارند.

منبع: گاردین

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 31 فروردین 1403 بروزرسانی: 31 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16823

به "بزرگترین مار دنیا در هند پیدا شد، 15 متر طول و 1000 کیلو وزن !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین مار دنیا در هند پیدا شد، 15 متر طول و 1000 کیلو وزن !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید