برگزاری 12 مانور اطفای حریق و 26 کارگاه آموزشی در منطقه 12

به گزارش کنفرانس هکا، شهردار منطقه 12 با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی برای جلوگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در طرح استقبال از بهار 1401 از برگزاری مانور های اطفای حریق و کارگاه های آموزشی در سطح این منطقه اطلاع داد.

برگزاری 12 مانور اطفای حریق و 26 کارگاه آموزشی در منطقه 12

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، امیر یزدی، شهردار منطقه دراین باره گفت: فرهنگ سازی در این زمینه لازم است و باید همه دستگاه ها و ارگان ها به جد در خصوص آن اقدام نمایند تا خدایی ناکرده در این روز ها که شهر آماده ایام مبارک نوروز است، شاهد اتفاقات نامبارکی نباشیم.

یزدی، آموزش در سطح محلات را یکی از برترین شیوه های فرهنگ سازی در این مورد دانست و اضافه کرد: به همین منظور شهرداری منطقه 12، طی هفته جاری اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی در سرا های محلات 14 گانه منطقه کرد که تا به امروز 26 کارگاه آموزشی درباره پیشگیری از رفتار های پرخطر و جلوگیری از حوادث در چهارشنبه آخر سال برگزار شده و این کارگاه ها تا دو روز دیگر نیز ادامه خواهد داشت؛ بعلاوه بیش از 20 مورد فراوری محتوای آموزشی انجام شده که این مطالب هم زمان در فضا های مجازی در اختیار منطقه نیز بارگزاری شده اند.

وی سپس با اشاره به برگزاری مانور های اطفای حریق در نواحی 6 گانه منطقه بیان نمود: تعداد این مانور ها 12 مورد گزارش شده که از این تعداد 2 مانور به صورت میدانی در بوستان زیبا و بوستان طبیعت و 10 مانور در مدارس سطح منطقه به اجرا عایدیه است.

شهردار قلب طهران تشریح کرد: این طرح را شهرداری منطقه 12 با مشارکت سازمان آتش نشانی در مدارس منتخب به اجرا درآورده که این مدارس شامل ناحیه 1 مدرسه متقین، ناحیه 2 مدرسه بدر و مدرسه امام صادق (علیه السلام)، ناحیه 3 مدرسه حاتمی، ناحیه 4 مدرسه حاج آقا رضا تهرانی و مدرسه پیغام آزادی، ناحیه 5 مدرسه شاهد ارشاد و مدرسه امیری کیا و ناحیه 6 مدرسه 21 بهمن و مدرسه محبان الرضا (علیه السلام) بوده است.

وی ادامه داد: در این رویداد مباحث پیشگیری و رعایت اصول ایمنی را متخصصان این حوزه آموزش دادند؛ سپس نحوه اطفای حریق با استفاده از کپسول به صورت عملی و با مشارکت حاضران به نمایش عایدی.

به گفته یزدی، به منظور آمادگی همه جانبه برای پیشگیری از بحران، بعد از ظهر روز 24 اسفندماه، جلسه مدیریت بحران ویژه چهارشنبه آخر سال نیز با حضور همه ارگان های امدادی و خدماتی در سالن جلسات شهرداری منطقه 12 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13286

به "برگزاری 12 مانور اطفای حریق و 26 کارگاه آموزشی در منطقه 12" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 12 مانور اطفای حریق و 26 کارگاه آموزشی در منطقه 12"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید