اجرای طرح جامع توسعه دوچرخه در قم

به گزارش کنفرانس هکا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در زمینه حمل و نقل پاک با دانشگاه قم به منظور تدوین طرح جامع توسعه دوچرخه در سطح شهر تعاملات لازم برقرار شده است.

اجرای طرح جامع توسعه دوچرخه در قم

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، عباس ذاکریان افزود: برای دستیابی به حمل و نقل پاک اولاً باید نقشه بلند مدت داشته باشیم و بر اساس آن عمل کنیم و دوم اینکه کارها در این زمینه به صورت علمی و کارشناسی شده باشد.

وی گفت: در زمینه حمل و نقل پاک با دانشگاه قم به منظور تدوین طرح جامع توسعه دوچرخه در سطح شهر تعاملات لازم برقرار شده تا دوچرخه سواری بر اساس طرحی جامع صورت گیرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در طرح جامع دوچرخه سواری معین می گردد که کدام خیابان ها باید دارای راستا ویژه دوچرخه باشند، همچنین در چه خیابان هایی باید ایستگاه دوچرخه به منظور توسعه دوچرخه اشتراکی داشته باشیم، دوچرخه اشتراکی باید از چه نوعی باشند و اینکه در زمینه فرهنگ سازی و آموزش شهروندی چه اقداماتی باید انجام داد.

وی یکی دیگر از اقدامات در راستای دستیابی به حمل و نقل پاک را توسعه پیاده راه ها دانست و افزود: به منظور توسعه پیاده راه ها معابری که بیشترین حجم پیاده روی را دارند شناسایی شده و با توجه به اولویت بندی اقدامات لازم در این زمینه انجام می گیرد.

ذاکریان افزود: از آنجایی که بیشترین پیاده روی در اطراف حرم حضرت معصومه (س) انجام می گیرد در فاز اول باغ راه بهار و سپس پیاده راه ارم نیز احداث شد، فاز بعدی پیاده راه خیابان چهارمردان از خیابان ارم تا بلوار عمار یاسر اجرایی می گردد. همچنین در بلوار بهار لاین رفت به سمت حرم یک لاین به عنوان پیاده راه طراحی شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: پیاده راه ادامه خیابان ارم تا چهار راه شهدا در دستور کار واقع شده است که بر اساس مطالعات بیشترین حجم عابر پیاده را داشته است و در این خیابان تدابیری نیز برای عبور و مرور افراد مسن و معلولان در نظر گرفته شده است که بتوانند از خودروهای برقی استفاده نمایند.

وی توسعه حمل و نقل انبوه ریلی را یکی دیگر از اقدامات در راستای دستیابی به حمل و نقل پاک مطرح نمود و افزود: مطالعات جامع در این راستا در حال اجرا است که خط A و B قطار شهری در نظر گرفته شده است و خط A در حال اجراست و خط B مراحل مطالعاتی خود را طی می نماید.

ذاکریان با بیان اینکه نوسازی ناوگان اتوبوس رانی و تاکسیرانی در دستور کار واقع شده است، توضیح داد: اتوبوس های فرسوده در حال خارج شدن از راستا حمل و نقل عمومی هستند. این در حالیست که طی 2 سال گذشته تعداد 110 دستگاه اتوبوس خریداری شده و به تدریج اتوبوس های فرسوده از مدار خارج می شوند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم بیان نمود: نوسازی ناوگان تاکسیرانی در دستور کار واقع شده است که تا اواخر سال 96 که سایت نوسازی تاکسی باز بود تعداد زیادی از تاکسی ها نوسازی شدند اما از سال 96 به بعد سایت بسته و ارائه تسهیلات حذف شد.

رپورتاژ رایگان: 10az10: آگهی رایگان، رپورتاژ رایگان، آگهی بنری ارزان، خرید بک لینک

روسیه: روسیه: سفر به کشور پهناور تزارها، مسکو، سن پطرزبورگ، سوچی و کازان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7928

به "اجرای طرح جامع توسعه دوچرخه در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح جامع توسعه دوچرخه در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید