برگزاری سمینار ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت هتلداری در کرمان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان با اشاره به اینکه روزهای سختی در صنعت گردشگری سپری و تجربه می گردد، گفت:صنعت گردشگری در کنار اینکه یک صنعت مهم به شمار می رود بسیار شکننده است و با کوچکترین تهدید و بحرانی اتفاقات غیرقابل پیش بینی را متحمل خواهد شد.

برگزاری سمینار ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت هتلداری در کرمان

فریدون فعالی در سمینار ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت هتلداری (HSE) که با حضور مدیران و کارکنان مراکز اقامتی استان در محل هتل ایرانگردی کرمان برگزار گردید، گفت: آنچه امروز باید به آن توجه گردد بحث امنیت و خدماتی است که در بخش گردشگری ارائه می گردد.

او شرکت در نمایشگاه های ملی و بین المللی را مهم و ضروری دانست و اضافه نمود: استان باید به وسیله تبلیغات و بازاریابی حرفه ای به مردم ایران و خارج از کشور معرفی گردد، موضوعی که در سال های گذشته کمتر به آن پرداخته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان ادامه داد: باید بخش خصوصی در نمایشگاه های داخلی و خارجی به عنوان نماینده دولت و بخش خصوصی حضور پیدا کرد و ایران به عنوان کشوری امن و مهمان نواز با ظرفیت های گردشگری متنوع معرفی گردد.

او تأکید کرد: امروز ارائه خدمات مطلوب گردشگری لازمه موفقیت در صنعت هتل داری است.

فعالی با بیان اینکه در خارج از کشور تورهای گردشگری به مدت دو یا سه سال پیش فروش می شوند، اضافه نمود: اگر به این شیوه عمل کنیم بدون شک صنعت گردشگری را می توان محور توسعه بنامیم.

او بیان نمود: کرمان دارای ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری فراوانی است و استحقاق برخورداری از شرایط بهتر در صنعت گردشگری کشور را دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه باید جامعه حرفه ای هتلداران کرمان با برنامه ریزی های مدون و مستمر به صورت مستقل عمل کند، اظهار کرد: وظیفه دولت فراهم ساختن زیرساخت ها است و در فرایند آماده سازی تاسیسات گردشگری در کنار بخش خصوصی خواهد بود و به عنوان یک تسهیل کننده عمل خواهد می نماید.

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری از تاریخ 23 تا 26 بهمن ماه جاری در تهران، گفت: در این نمایشگاه 350 متر مربع فضا به استان اختصاص یافته است که می توان از این فرصت برای معرفی ظرفیت های تاریخی، صنایع دستی و گردشگری این خطه بهره برد.

فعالی با بیان اینکه بخش خصوصی باید به شکل هدفمند در این نمایشگاه حضور یابد، توضیح داد: حضور در نمایشگاه صرفاً پخش بروشور، کاتالوگ و یا توزیع عکس نیست بلکه هدف برگزاری جلسات متعدد با فعالان صنعت گردشگری کشور است که بدون شک برگزاری این جلسات به بسته شدن قرارداد منتهی خواهد شد.

او حضور دفاتر خدمات مسافرتی در این نمایشگاه را مهم ارزیابی و گفت: این دفاتر می توانند رایزنی های خوبی با همتایان خود در پایتخت داشته باشند و به ارائه و معرفی بسته های تبلیغاتی بپردازند تا کرمان در طول سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی باشد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8451

به "برگزاری سمینار ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت هتلداری در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سمینار ایمنی، بهداشت و محیط زیست در صنعت هتلداری در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید