برون سپاری مدیریت مخزن در صنعت گاز

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفت: مدیریت مخزن از طریق قرارداد برون سپاری شرکت ملی گاز برای اولین بار در کشور اجرا شده که جزو خطوط قرمز ما بوده است.

برون سپاری مدیریت مخزن در صنعت گاز

به گزارش خبرگزاری اریا،برون سپاری مدیریت مخزن در صنعت گازبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما، آقای رضا نوشادی در مراسم امضای قرارداد طرح ذخیره سازی گاز در میدان خانگیران- مخزن شوریجه اضافه نمود: علیرغم اینکه بسکمک از تحلیل گران و منتقدان از عقب ماندگی ها در صنایع مختلف صحبت می کنند، اما عده ای از پرکاری صنعت گاز و بعضا از اینکه به برخی از نقاط گازرسانی کردیم انتقاد می کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 1870 کیلومتر لوله با سایز بزرگ در دستور کار ما واقع شده است و تعداد ایستگاه های همزمان دو رقمی شده است.

نوشادی گفت: ما یک طرح بزرگ دیسپاچینگ داریم که کل عرصه گازرسانی را تحت پوشش قرار می دهد و صنعت گاز بسیار پرتکاپو و قابل احترام است.

وی با بیان اینکه شرکت ملی گاز در هدف گذاری های خود صعود به قلل مختلف را مدنظر دارد شرح داد: با قرارداد ذکر شده مدیریت مخزن را در اختیار قرار می دهد و این مدیریت مخزن را از طریق قرارداد برون سپاری انجام می دهد کاری که تا به امروز جزو خطوط قرمز ما بوده است.

نوشادی اضافه نمود: در میدان شوریجه ظرفیت تولید در روز 20 میلیون متر مکعب است که قرار است به 40 میلیون متر مکعب برسد.

وی با بیان اینکه ما توسعه میادین گازی را در برنامه داریم گفت: دو کار بسیار نادر در شرکت ملی گاز در حال انجام است یکی ذخیره سازی گاز در گنبد نمکی کاشان و دیگری در یورشاه ورامین.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اضافه نمود: بزودی در این دو میدان عملیات میدانی آغاز خواهد شد و ما طرح های متعددی داریم که امیدواریم با کمک برون سپاری این طرح ها این اقدامات انجام شود.

امضای قرارداد میان شرکت ملی گاز و گروه مپنا

قرارداد طرح ذخیره سازی گاز در میدان خانگیران- مخزن شوریجه بین شرکت ملی گاز و گروه مپنا امضا شد.

آقای علی آبادی مدیرعامل مپنا در این مراسم با اشاره به اینکه انرژی موضوع بسیار مهمی است که تاثیر آن در اقتصاد و زندگی مردم بسیار مشهود است گفت: در کشور ما علیرغم ظرفیت های بالا در تولید انرژی بازهم ما با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی ادامه داد: در بخش مصرف به این کالای پر اهمیت، بهایی نداده ایم و به دلیل آدرس های غلطی که داده شده مصرف در کشور ما بصورت بی رویه افزایش یافته که تمام وقت در پی تامین این مصرف هستیم.

آقای علی آبادی اضافه نمود: مصرف در ایران از نرم بین المللی آن بالاتر است و ما باید در سطح ملی به این موضوع مهم بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه این طرح قرار است با استفاده از ظرفیت های داخلی به پایان برسد گفت: ذخیره سازی انرژی یک ضرورت بسیار مهم است که باید به آن پرداخته شود.

مدیرعامل گروه مپنا ادامه داد: وقتی ظرفیت تولید در فصول مختلف مثلا تابستان با مشکل روبرو می شود ما به سمت تولید نیروگاه می رویم در صورتی که باید به نحوه مصرف توجه داشته باشیم و همین طور تولید را در شرایطی که احتیاج نداریم انجام داده و نسبت به ذخیره سازی آن اقدام کنیم.

وی گفت: با این اقدامات نگرانی در خصوص اینکه در زمستان با کمبود گاز روبرو شویم برطرف شده و این پروژه ذکر شده ناترازی تولید و مصرف را تراز می کند.

علی آبادی اضافه نمود: وقتی ما در تمامی سال توانایی تولید داریم باید از این توانمندی استفاده کنیم تا در مصرف دچار مشکل نشویم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12976

به "برون سپاری مدیریت مخزن در صنعت گاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برون سپاری مدیریت مخزن در صنعت گاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید