برنامه های گفت وگو محور همچنان در تلویزیون مخاطب دارد

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - محمد نیک بین مجری جوان صداوسیما می گوید برنامه های گفت وگو محور همچنان در تلویزیون مخاطب دارد.

برنامه های گفت وگو محور همچنان در تلویزیون مخاطب دارد

تلویزیون در دوران پسارسانه قرار گرفته است و این یعنی چیزی فراتر از آنچه رسانه کلی در اختیار مخاطبانش قرار می دهد. در فضازی مجازی در دسترس قرار گرفته و در این روزگار، پر از خبر و اطلاعات تلویزیون محلی برای سرگرم کردن مخاطبان شده است. رسانه ملی هم به ساخت برنامه های تلنت شو روی آورده است و در این بین برنامه هایی با فضای انگیزشی و روانشناختی بازار تاک شو (برنامه های تبادل نظر محور) را داغ نگه داشته اند. از این رو با یکی از مجریان همین برنامه ها درباره این موضوع صحبت نموده ایم.

محمد نیک بین مجری نو چهره برنامه های گفت وگو محور با هدف انگیزشی چون امروز و زندگی کن در گفت وگو با پانا درباره برنامه هایی با سبک انگیزشی اعلام کرد: هنوز هم در رسانه های مختلف جهان این سبک از برنامه وجود دارد، اما شکل اجرایی اش را باید تغییر داد. به عقیده من هنوز هم برنامه های تبادل نظر محور می تواند برنامه مجذوب نمایندهی باشد که به چند نکته وابسته است: اول اینکه موضوع بحث مجری برنامه با مهمان است که همین موضوع می تواند مخاطب را در همان دقایق آغازین برنامه پای کار نگه دارد.

وی اضافه نمود: توانایی گفت وگوی و بحث مجری یک برنامه بر سر موضوع برنامه با مهمان است که در این سال ها ثابت نموده که همین نقطه یک برنامه را ترند و یا یک کاری را از آنتن گرفته است.

نیک بین گفت: نکته سوم، ایجاد چالش های باورپذیر و به روز که پاسخی به سوالات فکر مخاطب باهوش و دقیق این روزهای تلویزیون باشد. مورد بعدی، ایجاد تنوع در نوع تبادل نظر در طول سیر برنامه است که همین امر از یک دست شدن برنامه جلوگیری می نماید.

این مجری جوان با بیان اینکه قطعا برنامه های تلنت مجذوب نماینده هستند، شرح داد: مجذوب نمایندهیت آنها به این علت است که مشارکت مردم در آنچه قرار است در این برنامه رخ دهد وجود دارد؛ البته که هرجایی که مردم پای کار می آیند نتیجه اش خوب از کار درمی آید و اگر در کارهایمان یادمان باشد مقدار رای ملت است زمانی که در برنامه هایمان از مشارکت مردمی استفاده می کنیم آن کار مجذوب نماینده تر خواهد بود.

نیک بین در خاتمه با اشاره به اینکه نسل جوان که اجرا می نمایند احتیاج به حمایت و فرصت و اعتماد دارند، گفت: قطعا تمام بزرگان عرصه اجرا که شاگردی کردن در کنار آن ها افتخاری برای ماست حاصل قدرت بالای ریسک پذیری و ایجاد زمینه های مناسب کاری مدیران وقت خودشان بوده اند. امیدواریم با عدالت و حمایت همه مجریان جوان این فرصت رو داشته باشند تا ایده و توانایی های خودشون را در اختیار رسانه قرار بدهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13771

به "برنامه های گفت وگو محور همچنان در تلویزیون مخاطب دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های گفت وگو محور همچنان در تلویزیون مخاطب دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید