آنالیز اشتباهات فروزان در رادار اسپرت

به گزارش کنفرانس هکا، ماجرای محسن فروزان و گل هایی که مقابل سپیدرود رشت خورد، ظاهرا قرار نیست به این زودی به خاتمه برسد. محسن فروزان در بازی با سپیدرود رشت، گل های عجیبی خورد که باعث شد حواشی زیادی در خصوص او به وجود بیاید. از شایعه شرط بندی تا تبانی به خاطر یاری به تیم شهر زادگاهش. همین شایعه ها هم واکنش عجیب محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز را به دنبال داشت. واکنشی تند که منجر به اخراج محسن فروزان شد و کار به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال کشید. در این مدت، محسن فروزان که می دانست طرفداران تراکتور عصبانی و ناراحت هستند، سعی کرد سکوت کند. او سکوت کرد تا حواشی تیم تراکتورسازی هم بیشتر نشود اما باشگاه تبریزی بی خیال نشد و ماجرا را به شکل عجیبی دنبال کرد. بعد از اینکه خبر رسید باشگاه تراکتورسازی به فدراسیون فوتبال نامه زد تا ماجرای محسن فروزان و گل هایی که مقابل سپیدرود خورد، را آنالیز نمایند، حالا خبر رسید این ماجرا به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) هم کشیده شد و مسئولان باشگاه تبریزی فیلم اشتباهات فروزان در بازی با سپیدرود رشت را به سایت رادار اسپرت فرستادند تا آن را مورد آنالیز قرار دهند. اما ماجرای سایت رادار اسپرت چیست؟ این سایت از سال 2000 تاسیس شد و الان 35 دفتر در 24 کشور جهان دارد. کار آن هم شناسایی تقلب و بازیابی مسابقات است که اولین همکاری آن با انجمن فوتبال آلمان بود و بعد از آن با سری A ایتالیا، فدراسیون بین المللی هاکی و... همکاری داشته. در واقع این سایت، با استفاده از کارشناسان خبره در رشته های مختلف ورزشی، تقلب ها را آنالیز می نمایند.

آنالیز اشتباهات فروزان در رادار اسپرت

حالا باشگاه تراکتورسازی تبریز، فیلم اشتباهات محسن فروزان در بازی با سپیدرود رشت را به این سایت فرستاده تا با استفاده از کارشناسان، آنالیز نمایند که آیا گل هایی که فروزان خورده عمدی بوده یا نه. مثلا اینکه در چنین شرایطی که به اشتباه توپ به مهاجم حریف می رسد (گل اول) دروازه بان حرفه ای کجا قرار می گیرد و چه حرکتی انجام می دهد. با توجه به اینکه این سایت از کارشناسان زیادی بهره می برد، باید دید نتیجه این آنالیز چه می گردد. آیا کارشناسانی که در سایت کار می نمایند، می دانند که محسن فروزان در فصل فقط یک بار در چمن مصنوعی به میدان می رود یا نه؟ به هر حال، این روزها طرفداران زیادی منتظر نتیجه آنالیز سایت رادار اسپرت هستند تا ببیند شایعه ها در خصوص محسن فروزان درست بوده یا نه. اما اگرچه فروزان به خود اطمینان دارد و با صراحت می گوید هیچ عمدی در کار نبوده ولی ظاهرا دیگر قید حضور در تبریز را زده. او خیلی دوست داشت با تراکتورسازی به قهرمانی برسد و حتی رکورد کلین شیت را از آن خود کند اما با این اتفاقات، به خوبی می داند دیگر جایی در تبریز ندارد و نمی تواند در تراکتور کارش را دنبال کند.

به همین دلیل محسن فروزان، برای دفاع از حق خود از مالک باشگاه تراکتورسازی تبریز، 2 نماینده مجلس و یک خبرگزاری که به او تهمت تبانی زده اند شکایت نموده تا ثابت کند فقط بدشانسی آورده و هیچ عمدی در گل خوردنش وجود نداشت: مربیان و مدیرعاملانی که پیش تر با آنها کار کردم، به من گفتند از حقت دفاع کن اما تیم ما اکنون در کورس قهرمانی است و من زحمات زیادی کشیدم. در سرمای منفی 5 درجه سانتیگراد تمرین کردم و ذوق شکستن رکورد کلین شیت تاریخ لیگ برتر را داشتم. تنها آرزوی من بر سر سفره هفت سین، این بود که اولین قهرمانی من و تراکتورسازی را در سال 98 جشن بگیریم. از این هفته بازی های خیلی سختی پیش رو داریم و نباید تیم را به حاشیه ببریم. خیلی ها علیه من مصاحبه کردند و وکیلم شنبه از مالک باشگاه (محمدرضا زنوزی)، دو نماینده مجلس و یک خبرگزاری شکایت می نماید که با آبروی خانوادگی ام بازی کردند.

دروازه بان تراکتورسازی تبریز دلیل اصلی اشتباهاتش در بازی با سپیدرود رشت را بازی روی چمن مصنوعی می داند: همه می دانند بازی با پا، نقطه قوت من است اما هیچ کس روی چمن مصنوعی نمی تواند بازی کند. در بازی های دیگر، توپ های سخت تر از این به من رسید اما من به راحتی توانستم توپ را کنترل کنم. شرایط در چمن مصنوعی فرق می نماید. در صحنه گل اول و پس از پاس مدافع، دو بازیکن به من هجوم آوردند که اگر توپ را کنترل می کردم، بازیکنان سپیدرود توپ را می گرفتند و اشتباه بزرگ تری رخ می داد. در آن صحنه توپ به جای کنار پا، به کف پایم برخورد کرد و توپ به بازیکن حریف رسید. مدافعان می دانند که من در کار با پا اشتباه نمی کنم و همواره به من پاس رو به عقب می دهند اما این مساله مهم نیست. در صحنه گل تراکتورسازی هم مسعود شجاعی می خواست سانتر کند که به خاطر شرایط بد چمن مصنوعی، توپ گل شد. روی گل اول وقتی من اشتباه کردم باید کل دروازه را پوشش می دادم. پاهایم را باز کردم که توپ از کنار دست و پاهایم وارد دروازه نگردد. فکر نمی کردم توپ از میان پاهایم عبور کند. خیلی از گلرها اشتباه می نمایند.

اما این اشتباهات از نظر خیلی از طرفداران تراکتورسازی تبریز قابل پذیریش نیست. به همین دلیل محسن فروزان بعد از 3 روز حبس خانگی، با دردسر زیادی توانست به تهران برگردد و حالا منتظر جلسه کمیته اخلاق است تا در آنجا حضور پیدا کند و دلایل اتفاقات را بگوید: به خاطر طرح بعضی تهمت های بدون سند، این صحبت ها را از راه قانونی پیگیری و ثابت می کنم که این حرف ها سوءتفاهم بود.

فروزان در حالی کوشش می نماید خود را ثابت کند که باشگاه تراکتورسازی تبریز شکایت خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا برده. عباس الیاسی رییس هیات مدیره باشگاه تراکتور در رابطه با این مساله می گوید: سعی کردیم از همان روز اول آرامش خود را حفظ کنیم. ما با آبروی کسی بازی نمی کنیم اما شائبه ها باعث شد به این موضوع ورود گردد. همچنین طرفداران هم خواهان پیگیری این موضوع بودند.

با این شرایط به نظر می رسد، ماجرا دارد وارد فاز جدیدی می گردد و به این زودی به سرانجام نخواهد رسید. حالا باید منتظر ماند و دید نتیجه آنالیز سایت رادار اسپرت و البته شکایت ها چه می گردد.

9

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2828

به "آنالیز اشتباهات فروزان در رادار اسپرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز اشتباهات فروزان در رادار اسپرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید