برای سفر های نوروزی باید در سامانه ای ثبت نام کنیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نحوه فعالیت سامانه ایران من در زمینه کنترل تردد ها و سفر های نوروزی شرح داد.

برای سفر های نوروزی باید در سامانه ای ثبت نام کنیم؟

به گزارش ایسنا، دکتر عباس شیراوژن درباره نحوه فعالیت سامانه ایران من برای رصد سفر های نوروزی، گفت: اصلا اینطور نیست که قرار باشد مردم برای سفر، در سامانه یا سایتی ثبت نام نمایند و احتیاجی به ثبت نام مردم وجود ندارد.

وی در عین حال تاکید نمود: مردم واکسیناسیون شان را سر موعد و زمان مشخص شده انجام دهند. در خصوص سفر ها نیز به طور سیستمی کد ملی که به پلاک خودرو متصل است، به وسیله دوربین ها استعلام می گردد. اگر افراد واکسیناسیون شان را انجام داده باشند، هیچ مسئله ای برای تردد ندارند. به این صورت که افراد یا دز سوم شان را تزریق نموده باشند یا از تزریق دز دوم شان بیش از سه ماه یا 100 روز نگذشته باشد و فاصله تزریق دز دوم کمتر از 100 روز با زمان انجام تردد و سفر باشد.

شیراوژن ادامه داد: در عین حال امروز امکان دیگری هم فراهم شد که البته باید قطعی و ابلاغ گردد، مبنی بر اینکه اگر افراد تست منفی PCR هم طی 72 ساعت قبل از انجام سفر داشتند، مسئله ای برای تردد نداشته باشند.

وی تاکید نمود: اصلا احتیاج نیست که مردم در سامانه یا سایتی ثبت نام نمایند.

شیراوژن گفت: بنابراین افراد یا باید سه دز واکسن تزریق نموده باشند یا اینکه فاصله زمانی تزریق دز دوم شان با زمان مسافرت، کمتر از سه ماه یا 100 روز باشد.

لازم به ذکر است؛ پیش از این دکتر علیرضا زالی - فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از الزام ثبت پلاک مسافران نوروزی در سامانه ایران من خبر داده بود که این خبر از سوی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا رد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13682

به "برای سفر های نوروزی باید در سامانه ای ثبت نام کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای سفر های نوروزی باید در سامانه ای ثبت نام کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید