با جدیدترین تکنولوژی ها لاغر شوید

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران: با توجه به تکنولوژی جدید و تحقیقات و مطالعاتی که انجام می شود، آب کردن چربی های بدن و لاغری از هر زمان دیگری آسان تر شده است. علم هر روز فراتر می رود و هر ساله به تعداد راهکار های علمی با تکنولوژی بالا برای کاهش وزن افزوده می شود. هر چند همه ما می دانیم که رژیم غذایی سالم و ورزش مناسب، کلید وزن ایده آل و لاغری است، اما بد نیست نگاهی بیندازیم به راه های میانبُر برای لاغری و کاهش وزن که محققان نیز فواید و تاثیرگذاری آن ها را ثابت کرده اند و حالا این تکنولوژی ها وارد بازار داغ لاغری شده اند.

با جدیدترین تکنولوژی ها لاغر شوید

با کمک تکنولوژی های پیشرفته، شناسایی ژن ها و پروتئین ها و به کار بردن باور های سنتی و همیشگی به روش های جدید، دانشمندان همچنان مشغول مطالعه روی روش های موثر لاغری هستند تا بتوانند به ما کمک کنند راحت تر چربی ها را آب کرده، سایز کم کنیم، اندامی متناسب داشته باشیم و خلاصه به آرزوی مان برای لاغر شدن برسیم!

لاغری با امواج اولتراسوند

آیا واقعا اولتراسوند می تواند سلول های چربی را از بین ببرد؟ امواج اولتراسوند به جنگ چربی هایی می فرایند که با تلاش و فعالیت های ورزشی و رژیم های غذایی کم کالری و سالم، هنوز پیروز به حذف آن ها از بدن خود نشده اید. لاغری با اولتراسوند، با رفع سلولیت و کاهش حجم بافت چربی منجر به خوش فرم کردن بدن و زیبایی پوست شما می شود. پزشک شما پیش از انجام مراحل اولتراسوند، وزن و شاخص بدنی تان را بررسی می کند.

امواج صوتی اولتراسوند به سرعت سلول های چربی را از هم متلاشی کرده و آن ها را به مایع تبدیل می کند. در نهایت چربی ها از طریق عرق یا ادرار از بدن تان دفع می شوند. امواج اولتراسوند می توانند تا عمق 3 تا 5 سانتیمتری درون بافت های بدن نفوذ کنند. در واقع هدف این امواج، نفوذ در بافت چربی و وارد کردن انرژی به آنهاست. سپس چربی ها با مونوگلیسرید تبدیل می شوند تا راحت تر از بدن خارج شوند.

از مزایای لاغری با اولتراسوند می توان به اتفاق هایی اشاره کرد که در در کنار حذف چربی ها روی می دهد؛ یعنی تقویت فرایند کلاژن سازی پوست و فیبروپلاست که نتیجه آن جوانسازی پوست و رفع افتادگی پوست است. بعد از اولتراسوند، پوست لیفت شده و جوانتر به نظر می رسد. امواج اولتراسوند هم می توانند بافت های چربی را بلرزانند و هم می توانند به طور عمقی این بافت ها را گرم کنند. البته شما این گرما را احساس نخواهید کرد.

آیا لاغری با اولتراسوند برای همه افراد چاق نتیجه می دهد؟

اولتراسوند روی افرادی که چاقی شان در حد متوسط است بهتر جواب می دهد. البته هر فرد چاقی می تواند با افزایش تعداد جلسات درمانی، به مرور چربی ها را از بین برده و به سایر مورد نظر خود برسد و لاغری را تجربه کند.

مزایای لاغری با اولتراسوند چیست؟

چربی ها طی یک فرایند طبیعی از بدن خارج می شوند، برخلاف سایر روش های جراحی لاغری مانند بای پس معده و لیپوساکشن، جای زخم ایجاد نمی شود، چون اصلا زخمی وجود ندارد، درد و عفونت و خونریزی وجود ندارد، بیمار نیازی به بستری شدن ندارد، هزینه اش زیاد نیست و نتیجه را فورا خواهید دید، اگر سبک زندگی سالم و رژیم غذایی و ورزشی درست در پیش بگیرید نتیجه لاغری با اولتراسوند دائمی خواهد شد، علاوه بر لاغری ظاهر پوست تان نیز بهتر شده و پوستی جوان و یکنواخت تر خواهید داشت، چون سلولیت ها نیز تا حدودی رفع می شوند، پوست پس از لاغری محکم و کشیده می شود، جریان خون بهتر می شود، لاغری با اولتراسوند نسبت به سایر روش های جراحی لاغری کمترین آسیب را به بدن می زند، سیستم لنفاوی تان تحریک می شود، متابولیسم بدن افزایش یافته و این علاوه بر لاغری به سلامتی تان نیز کمک می کند، درد های بدنی کاهش می یابد و در نهایت اینکه اعتماد بنفس تان بیشتر می شود، زیرا وزن کمتری دارید، سایز کم کرده اید و لاغر و خوش اندام شده اید!

لاغری با اولتراسوند برای چه افرادی مناسب نیست؟

خانم های باردار و شیرده، افرادی که دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنند، کسانی که در قلب خود ضربان ساز دارند، افرادی که پروتز های فلزی دارند، افرادی که اخیرا جراحی کرده اند، و کسانی که دیابت، فشار خون بالا یا پایین، سرطان یا تومور، ناراحتی قلبی، گرفتگی سیاهرگ، سل، عفونت، ترومبوز، نقص سیستم ایمنی یا نقص سیستم لنفاوی دارند نمی توانند از اولتراسوند برای لاغری استفاده کنند.

لاغری با اولتراسوند به چند جلسه نیاز دارد و چقدر طول می کشد؟

مدت هر جلسه اولتراسوند با هدف لاغری چیزی بین 30 تا 50 دقیقه است. جلسات اولتراسوند معمولا هر سه روز یک بار هستند. چون چربی ها باید فرصت خروج از بدن پیدا کنند تا درمان موثرتر و نتایج قابل مشاهده تر باشند. تعداد جلسات بین 8 تا 12 جلسه می باشد.

لاغری با قرص فکسارامین که بدن را گول می زند

اگر بدن شما تصور کند چیزی خورده اید، حتی اگر در واقع نخورده باشید، فرایند گوارش را شروع می کند در حالی که واقعا نیازی به این گوارش نیست. طبق مطالعات جدیدی که نتایج آن در Nature Medicine منتشر شده، این اتفاق باعث می شود چربی سوزی بدن بیشتر شود. یعنی ما می توانیم از طریق یک کپسول، سوخت و ساز بدن مان را افزایش بدهیم و لاغر شویم. جالب است بدانید فرمولاسیون این تکنولوژی قُرصی جوری طراحی شده که فقط در روده ها بماند و جذب خون نشود تا عوارض جانبی نداشته باشد.

سرپرست مطالعات جدید، عملکرد قرص های تقلید کننده گوارش را به این صورت توضیح می دهد: این قرص مانند یک وعده غذایی خیالی است (بدن را گول می زند!). قرص تقلید کننده گوارشی همان سیگنال هایی را ارسال می کند که وقتی غذای زیادی می خورید به طور طبیعی فرستاده می شود؛ بنابراین بدن شروع به پاکسازی فضا جهت ذخیره غذایی که خورده اید خواهد کرد. اما در واقع هیچ کالری وارد بدن نشده و اشتهای تان نیز تغییری نمی کند.

البته این مطالعه روی موش ها اجرا شده است، اما تاثیرات دارو (فکسارامین نام دارد) گسترده ترند و محدود به کاهش وزن و لاغری نمی شوند. قرص فکسارامین علاوه بر افزایش چربی سوزی، جلوی افزایش وزن را نیز می گیرد، قند خون را کنترل می کند و کلسترول بد و التهاب را در بدن کاهش می دهد. دانشمندان قرار است جهت اعلام نتایجی دقیق تر، فکسارامین را روی انسان ها نیز آزمایش کنند.

لاغری با ورزشی که در یک بطری فشرده شده

اگر گاهی واقعا حس و حال باشگاه رفتن و روی تردمیل دویدن یا هر ورزش و تحرک دیگری را ندارید، کمپانی نستله (Nestlé) حال تان را درک کرده است! محققان در موسسه علم سلامت نستله سعی دارند به مصرف کننده های خود ورزش های فشرده شده در یک بطری ارائه بدهند! این لابراتوار اسرارآمیز در جایی اسرارآمیزتر در تپه های سوئیس واقع شده و دانشمندان در آن روی یک تکنولوژی لاغری رویایی و عجیب کار می کنند.

محققان آنزیمی را شناسایی کرده اند که اگر آن را با ترکیبی به نام C13 تحریک کنید، سوخت و سازتان را تنظیم می کند. آن ها تصور می کنند این شیوه می تواند دروازه ای به سمت ارائه یک نوشیدنی چربی سوز با همان تاثیرات ورزش و تمرین باشد.

قبل از اینکه خشنود و هیجان زده شوید، واقعیت هایی را باید بدانید: اول اینکه دانشمندان می گویند یک نوشیدنی با این فواید و تاثیرات هنوز راه زیادی تا تکمیل یافته ها و ارائه به شما دارد، و دوم اینکه باز هم به گفته دانشمندان این نوشیدنی در واقع کسانی را هدف می گیرد که توان حرکتی محدودی دارند. آنزیمی که گفتیم می تواند به افرادی که نمی توانند ورزش های پُرشدت انجام دهند یا آن را ادامه دهند کمک کند.

سرپرست این تحقیقات می گوید: به جای 20 دقیقه دوی آهسته یا 40 دقیقه رکاب زدن، این نوشیدنی ممکن است بتواند سوخت و ساز تان را افزایش بدهد و شما بتوانید با تمرین و ورزش بسیار کمتر، اثرات ورزش های شدیدتر را دریافت کنید و به هدف لاغری تان برسید. به نظر می رسد تکنولوژی و راهکار بسیار خوبی برای افرادی باشد که مسئله ای در سلامتی خود دارند و نمی توانند ورزش کنند و مایل اند از چاقی ِ بیشتر و مسائل مرتبط با آن جلوگیری کنند. موافقید؟!

لاغری با قرصی که ژنتان را سرکوب می کند

فرض کنید بتوانید قرصی بخورید که به شما اجازه می دهد هر چقدر دوست دارید بستنی و دسر و کیک و شکلات بخورید، بدون اینکه هیچ وزنی اضافه کنید! محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به دنبال محقق کردن فانتزی های غذایی شما هستند!

دانشمندان با مطالعاتی که روی کرم ها انجام داده اند، ژنی را شناسایی کرده اند که چاقی را در محیط لابراتوار توانسته بود سرکوب کند. آن ها دریافتند برخی از کرم ها که با جهش های ژنتیکی بخصوصی دارای ژن بسیار فعال SKN- 1 شده بودند که یک رژیم غذایی غربی که پُر از چربی و قند است (مثلا نوشابه و سیب زمینی سرخ کرده و همبرگر و شیرینی) نتوانسته بود باعث افزایش وزن شان بشود. اما کرم های معمولی دیگر با همین رژیم غذایی، وزن اضافه کرده بودند. با توجه به اینکه SKN-1 ژنی است که به صورت پروتئین Nrf2 در انسان ها وجود دارد، می توان امید هایی داشت!

شرکت های داروسازی در حال حاضر، دارو هایی بر پایه Nrf2 تولید می کنند که می تواند بدن را سم زدایی کرده و آسیب های سلولی را ترمیم نماید. اما با توجه به اینکه معلوم شده افزایش عملکرد پروتئین در بدن با سرطان های تهاجمی ارتباط دارد، خطرات و عوارض جانبی زیادی ممکن است وجود داشته باشد که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. اما تحقیقات در مورد این قرص جادویی برای لاغری همچنان ادامه دارد.

لاغری با جلیقه آیس پک

حتما در مورد مایکل فیلیپس، شناگر آمریکایی و یکی از پرافتخارترین قهرمانان تاریخ بازی های المپیک شنیده اید که رژیم غذایی او چگونه در المپیک 2008 پکن به او کمک کرد. او روزانه بیش از 12000 کالری مصرف می کرد تا تمرینات خود را سوخت رسانی کند. در حالی که یک فرد عادی هم سن او به 2000 کالری در روز نیاز دارد. فیلیپس ذره ای اضافه وزن ندارد و همچنان در عرصه المپیک پیشتاز است.

نیویورک تایمز منویی از غذا های مصرفی روزانه او را منتشر کرد؛ لیستی که تقریبا جای هیچ غذایی درآن خالی نیست: صبح برای این قهرمان با سه عدد تخم مرغ آب پز همراه با پنیر، کاهو، گوجه و سیب زمینی سرخ شده همراه با سس مایونز شروع می شود، سپس در کنار دو فنجان قهوه ای که می نوشد املتی با 5 عدد تخم مرغ میل می کند، بعد از آن سه کاسه سوپ، سه نان تست آغشته به شکر و سس شکلاتی!

برای وعده ناهار یک کیلو ماکارونی غنی شده همراه با دو ساندویچ ژامبون با پنیر و مقداری مایونز می خورد و در نهایت 1000 کیلو کالری را با خوردن نوشابه های انرژی زا مصرف می کند. برای وعده شام هم پیتزایی کامل مصرف می کند تا وعده غذایی اش کامل شود!

شاید برای تان جالب باشد که در کنار تمام این ویژگی ها اندام خاص این قهرمان شنا هم قابل توجه است: طول دو دست او در حالت باز 201 سانتی متر است که از قد 193 متری او بلندتر است. همچنین قلب وی دو برابر میزان معمول تپش دارد و 30 لیتر در ثانیه خون پمپاژ می کند!

توانایی فیلیپس عجیب به نظر می رسد، زیرا او پنج برابر بیشتر از یک فرد معمولی کالری مصرف می کند و هیچ وزنی هم اضافه نمی کند. Ray Cronise دانشمند ناسا به بررسی این مسئله پرداخت. از آنجایی که او با علم انتقال گرما و تاثیرات سرما بر متابولیسم آشنایی داشت، به این کشف مهم دست یافت:

فیلیپس بسیار ساده و با چند ساعت در روز غوطه ور شدن در آب سرد کالری می سوزاند! این دانشمند برای اینکه تئوری خود را آزمایش کند (او خودش سال ها برای کاهش وزن و لاغری تلاش کرده بود!)، روتینی را با دریافت دوش آب سرد و پیاده روی بدون لباس در روز های سرد زمستان شروع کرد. او پیروز شد در عرض شش هفته، تقریبا 27 پوند کم کند.

ما قبلا هم شنیده بودیم که دانشمندان می گویند یخ بخورید تا بیشتر کالری بسوزانید. یعنی در خانه بنشینید و اجازه دهید بدن تان از سرما بلرزد! و حالا امروزه تکنولوژی ها بیشتر به کمک ما می آیند. یک جلیقه آیس پک به نام Cold Shoulder توسط Wayne B. Hayes، استاد دانشگاه کالیفرنیا ساخته شده که می تواند به شما کمک کند در عرض یک ساعت، 250 کالری بسوزانید.

واقعیتی که همیشه وجود دارد!

این تکنولوژی ها و خیلی از تکنولوژی های دیگر برای کاهش وزن و لاغری هر چند بسیار جالب و هیجان انگیز به نظر می رسند، اما باید در انتخاب آن ها دقت کنید. هر چند این تکنولوژی ها تصویری از موثر بودن ارائه می دهند، اما لزوما به این معنی نیست که موثر باشند؛ و حتی اگر واقعا هم منجر به کاهش وزن و لاغری بشوند، به این معنی نیست که ضرر و خطری ندارند. برخی از این شیوه های های تک در کاهش وزن، واقعا موثرند و عوارض جانبی کمی دارند، اما باز هم بدون عارضه نیستند.

پیش از اینکه سراغ شیوه های جدید کاهش وزن و لاغری بروید و یکی از این تکنولوژی های جدید لاغری را انتخاب کنید، خودتان هم به خوبی مطالعه و تحقیق کنید و نسبت به جزئیات و عملکردشان آگاه شوید. اگر متوجه شدید شیوه ای مبهم یا خطرپذیر است، بهتر است به طور کل از آن صرفنظر کنید. منطقی به نظر نمی رسد که روی سلامتی تان ریسک کنید، زیرا شما سعی دارید وزن کم کنید و خوش اندام شوید، نه اینکه نعمت سلامتی تان را از دست بدهید!

شما نمی توانید خودتان را منجمد کنید، قرص بخورید یا ژن تان را سرکوب کنید و لاغر بشوید. شما همچنان به یک سبک زندگی سالم در کنار رژیم غذایی درست و ورزش و تحرک نیاز دارید و این عوامل همیشه مهم ترین قدم هایی هستند که برای یک کاهش وزن مستمر و حفظ وزن ایده آل و داشتن اندامی متناسب و البته سلامتی باید آن ها را بردارید.

سایر تکنولوژی های ساده لاغری کدام هستند؟

علاوه بر جدیدترین تکنولوژی های لاغری و کاهش وزن، تکنولوژی های ساده تری نیز وجود دارند که به لاغری شما کمک می کنند و ضمناً امتحان خود را از بابت بی ضرر بودن و مفید بودن پس داده اند. تجهیزات ورزشی مانند تردمیل و دوچرخه های ثابت خانگی، بی ضرراند و می تواند ابزار های قدرتمندی در کاهش وزن و لاغری باشند. البته وجود این تجهیزات در خانه به طور اتوماتیک شما را لاغر و خوش اندام نمی کنند، باید از آن ها استفاده کنید!

شما باید به طور پیوسته و مستمر با کمک این تجهیزات ورزشی برای کاهش وزن تان تلاش کنید و ضمناً طرز استفاده درست از آن ها را خوب یاد بگیرید. راز لاغری در تغذیه هوشمندانه است. اگر بتوانید غذا هایی را که می خورید کنترل کنید می توانید مطمئن باشید که به نتیجه ای که دوست دارید خواهید رسید.

منابع: shape ،urbancursor

منبع: برترین ها
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11061

به "با جدیدترین تکنولوژی ها لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با جدیدترین تکنولوژی ها لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید